Plat učiteľky v materskej škôlke

vzdatto
17. nov 2015

Ahojte mám vyštudovanú sš socialnu akadémiu, ale prácu učitelky v mš som nikdy nerobila kedže som bola dlhšie v zahraničí, momentálne premýšlam zamestnať sa ako učitelka v mš v našom meste, chcem sa spýtať aj vzhľadom k štrajku o vyššie platy, viete mi niekto napísať z čista jasna kolko by som zarábala mesačne v čistom, vš si v budúcnosti neplánujem robiť, a tiež sa chcem spýtať či počtom odpracovaných rokov v mš sa plat zvyšuje a o kolko za rok praxe, alebo ako to funguje, kedže je to štátny rezort prepláca sa stravné, alebo cestovné?dakujem pekne za každý názor... ahojte.

pumpkincake
17. nov 2015

@vzdatto zial ano :(

fiffinkaa
17. nov 2015

@vzdatto
Dobrý den, moja učiteľka (som majitelka sukr. škôlky) nemá vš a zarábala v štát.mš v čistom 570 Eur, 10 rokov praxe a má presne vyštudovanú tú istú školu čo vy.

katy2
17. nov 2015

@vzdatto ale prepac, aj by si chcela lepsi plat, aj nechces ist na VS.... hm... samo to nepride... ja mam 45 a robim si teraz specialnu pedagogiku na VS.... robim co sa da, aby som si prilepsila....

vzdatto
autor
17. nov 2015

@katy2
áno už neplánujem študovať, jednak by som musela daleko dochádzať a jednak financie chýbaju, a tak celkovo to nie je možné som sama na deti..

ja som bola hlavne zvedavá na tie podmienky a som rada že sa našli babyktoré ma uviedli do obrazu..s detmi si viem predstaviť pracovať, som trpezlivá a kreatívno-bláznivá..velku výhodu vidím hlavne v letných prázdninách a aj pracovná doba by mi veľmi vyhovovala.. ale samozrejme velká motivácia/demotivácia su financie..

Držím Ti palce v štúdiu.

vzdatto
autor
17. nov 2015

@fiffinkaa
dobrý večer, dakujem pekne za info..

jancamad
17. nov 2015

@vzdatto ale pokiaľ ja viem aj do MŠ potrebujete minimalne predškolsku pedagogiku pre prijatie do zamestnania.
a s výrokom na zš treba aj niečo naučiť, to ako v MŠ netreba? ja pracujem v ZŠ - minuly rok som mala prvakov, a žiaľ bolo vidno, ktoré deti nechodili do MŠ. takže aj praca učiteľky v MŠ je veľmi dôležita a aj tam treba vzdelávať a aj naučiť. bez toho si my v ZŠ ani neškrtneme, pretože ich musime v prvom ročníku učiť to, čo by už mali vedieť zo školky.

nikawero12
17. nov 2015

@vzdatto pokiaľ nemáš záujem o ďalšie vzdelávanie, tak ti radím, aby si do školstva ani nešla pracovať. Dnes je jednoducho taká doba, že učitelia musia preukazovať, že majú záujem o ďalšie vzdelávanie,jednak preto, že si tým môžu prilepšiť k platu a jednak preto, že si chcú udržať pracovné miesto. Dnes nebude nikto nikoho držať na pozícii učiteľ do dôchodku /tak, ako to bolo kedysi/, pokiaľ ten neprejaví záujem o ďalšie vzdelávanie a kariérne napredovanie.

vzdatto
autor
17. nov 2015

@nikawero12
dakujem som si toho vedomá..

verushkokav
17. nov 2015

@katy2 ahoj , prosím ťa , kde si robíš špec. pg ? ja mám pg - est.vých + štátnicu z psychologie , chcem si rozšíriť vzdelanie .... ďakujem

katy2
17. nov 2015

@verushkokav v PO na pedagogickej fakulte - dvojrocne rozsirujuce studium

verushkokav
17. nov 2015

@katy2 fuuu to mám od ruky z BB , a to nie je ta cirkevná VŠ ? pýtam sa preto , lebo som hladala na nete , a len cirkevné som našla ....

katy2
17. nov 2015

@verushkokav normalne na Presovskej univerzite... ale mam pocit, ze sa daj aj v Rk, aj v ZA

verushkokav
17. nov 2015

@katy2 dikes , asi zbehnem u nás na rektorát UMB a opýtam sa 🙂 ďakujem , prajem pekný večer 🙂

zuzana76
17. nov 2015

@jancamad ja si myslim, ze zakladatelka chcela vyjadrit, ze ucenie na ZS je narocnejsie ako ucenie v MS a takisto napr ucenie na gymnaziu je narocnejsie ako vyucovanie na ZS, co sa teda tyka napr uciva, urcite musi byt ucitel erudovanejsi vo svojom odbore , teda cim vyssi stupen, tym odbornejsie a podrobnejsie vedomosti, kym na nizsom stupni ZS skor je podla mna potreba pedagogického talentu. Napr. urcite by som dokazala oducit hodinu matematiky na prvom stupni ZS, hoci som napr elementarnu pedagogiku nestudovala a nedokazala by som to pedagogicky vhodne interpretovat ziakom. Pritom ale matematiku na SS by som teda urcite nezvladla nijako. Takze ja by som bola za to, aby sa napr aj diferencovali platy , podla mna nie je mozne aby mal napr. rovnako ucitel MS, ZS aj SS, takisto aj ta pracovna doba je ina. Takisto aj kazdy predmet je iny, su predmety narocnejsie a predmety, ktore su jednoduchsie .

vzdatto
autor
17. nov 2015

@jancamad
mám učitelstvo pre mš a vychovávatelstvo,
nechcela som sa nikoho dotknúť, s mojim sedliackým rozumom som napísala svoj názor, lebo to tak vnímam že predsa len učitel napr. na 1 stupni musí vedieť naučiť, učiteľov môže byť veľa ale nie každý dokáže naučiť, veď to poznáme z vlastných skúseností + tu prácu na doma im nezávidím, chystať pracovné listy, opravovať..tím som nemala v úmysle podceniť učiteľky v mš..
Samozrejme aj v mš ide o vzdelávanie, jasné dieťa kt. nenavštevovalo mš nemá režim ani takú sústredenosť, takže jedno nadväzuje na druhé, je to predpríprava na zš..

zuzana76
17. nov 2015

@vzdatto mas pravdu, kto chcel , tak pochopil

zuzana76
17. nov 2015

@vzdatto a vychovavatelku do ZS nechces ist robit? hoci platovo to je asi to iste

vzdatto
autor
17. nov 2015

@zuzana76
súhlasím s tým ako si sa vyjadrila vyššie, takto som to myslela aj ja, aj ked som sa možno nezrozumiteľne vyjadrila..je mi to tiež neuveritelne divné že tabulky su len jedny pre mš, zš a sš..sila

katy2
17. nov 2015

@zuzana76 ano, preto sa u ucitelov v MS nevyzaduje VS - ale potom sa nemozu cudovat, ze aj plat bude nizsi.... ide to ruka v ruke...

katy2
17. nov 2015

@vzdatto ja som na specialnej zs a na zs pre autistov a my mame ine tabulky....

zuzana76
17. nov 2015

@vzdatto ano je to sila, napr v nemecku su platy ucitelov na Zs a SS o dost rozdielne

vzdatto
autor
17. nov 2015

@zuzana76
ano rozmýšlala som aj nad vychovávateľstvom, len nemám žiadne info.. pracovná doba, atď..

alenka2812
17. nov 2015

@vzdatto pracovna doba cca rovnaka ako v ms

zuzana76
17. nov 2015

@katy2 no ale mnohi ucitelia na MS uz studuju elementarnu pedagogiku na VS, hoci len bakalara. Ale mne pride aj dost nespravdlive , ze aj ucitel na ZS a SS dostava vlastne to iste, aj ked ma vzdelanie sice to iste, ale mnozstvo prace na SS je urcite narocnejsie, uz len napr priprava na maturitne skusky

zuzana76
17. nov 2015

@vzdatto podla toho ako kde, napr nasa vychovavatelka prichadza niekedy aj rano do druziny a popoludni je v praci asi od 11.30 do 17.30

katy2
17. nov 2015

@zuzana76 ale my to nevyriesime.... to je prave problem, ktory sa ucitelia snazia riesit, ale bez odozvy.... ucila som aj na gymnaziu a bolo to o tom istom ako v ZS.... az teraz to mam trochu lepsie, ale zasa aj praca je narocna....

vzdatto
autor
17. nov 2015

@zuzana76
presne aj tá náročnosť vzdelávania mš oproti zš a zš oproti sš..napr. angličtinu v mš alebo na 1 stupni zš by som odučila aj ja, ale na sš by som si netrufla..

zuzana76
17. nov 2015

@katy2 teraz ucis v specialnej skole?

zuzana76
17. nov 2015

@katy2 aha uz vidim, pisala si, nejako som to prehliadla

katy2
17. nov 2015

@zuzana76 v szs aj v zs pre ziakov s autizmom - je to spojena skola... dokonca ucim aj v praktickej skole.... ale aj to je podmienene tym, ze si musim doplnit vzdelanie - teda bez studia a dalsieho vzdelavania to jednoducho nejde.... tak je postaveny cely, podla mna blby system.... skoncim studium a ziadne kredity za to nedostanem, i ked volakedy to dokonca nahradzalo atestacnu skusku....