Plat učiteľky v materskej škôlke

8. sep 2023

Aký je prosím vás plat učiteľky v MŠ? Chcela by som popri materskej študovať túto vysokú školu a potom sa zamestnať v škôlke. Netuším však, koľko sa tam zarába. Vzhľadom k tomu že mám dieťa, nemôžem mať základnú mzdu a u nás v regióne sú veľmi slabé pracovné ponuky tak sa bojím aby som sa niekde vedela zamestnať

spadnutaslivka
8. sep 2023

Ak si v regióne, kde sú slabé pracovné ponuky, tak miesto v MŠ bude pravdepodobne obsadené (a obsadzované po známosti). Plat si vieš pozrieť na nete- je tabuľkový.

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. sep 2023

@janka2000 nesranduj, to je dosť málo

andreakotesova
8. sep 2023

A koľko eur si čakala, autorka?

autor
8. sep 2023

@andreakotesova určite nie 630.

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. sep 2023

@janka2000 poviem ti pravdu že som čakala aspoň 800-900 eur. Veď 630 zarobí upratovačka bez vzdelania 🤦 krásna práca podľa mňa, len ja musím pozerať aj na príjem :/

bublinka1426
8. sep 2023

ponukli 630 ciste? za aky uvazok?

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimka1402
8. sep 2023

Pozeraj aj v akej si platovej triede a od toho sa to celé odvíja. 🙂

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
any3108
8. sep 2023

1,2 násobok minimálnej mzdy, čo sa rovná tomu, čo uviedla janka2000, zarobí aj advokátsky koncipient s vyštudovanou vysokou školou 2. Alebo 3. Stupňa v odbore právo 😁 takže nie všade sú také ružové platy, ako by sa očakávalo a áno, upratovačka bez vzdelania môže kľudne zarobiť toľko ako absolvent VŠ, či už v školstve alebo inde

januska12323
8. sep 2023

Platy sú tabuľkové stačí si pohľadať.

kate_cs
8. sep 2023

Veľmi záleží, aké máš vzdelanie. Či len strednú pedagogickú školu, alebo vysokú školu- predškolskú pedagogiku.
Ak len stredná škola, tak nástup je 938€. Po ukončení adaptacneho, čo je 3 mesiace až jeden školský rok, závisí od škôlky stupne plat na 1038,50€.
Ak by si mala VŠ druhého stupňa, nástup je 1161,50€ a po ukončení adaptacneho stúpa plat na 1267,50€
Samozrejme v hrubom.
A to nehovorím o tom, že často máš problém sa zamestnať. Každý chce učiteľa už s praxou, zaučeneho a nikde nie je istota, že si hneď po štúdiu nájdeš prácu.

autor
8. sep 2023

No asi som mala príliš ružové predstavy. Nečakala som 200 eur ale aspoň tých 900 nástupný.. No nič, nečudujem sa prečo odchádzajú učitelia

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kate_cs
8. sep 2023

@janka2000 toto sú platy, ktoré sú bežne dostupné v tabuľkách. Podľa ktorých sa všetci riadia. Prečo by som si to vymyslela? Ty ešte učíš? Tak si vieš hádam skontrolovať pravdivosť toho, čo som napísala.
Nastupujúci učiteľ je trieda 4, po adaptácii 5.
S VŠ je to trieda 6 a potom 7.
A je úplne jedno či si dednská alebo mestská škôlka. To by si ako pedagogický zemastnanec mohla vedieť. Že v školstve sú tabuľkové platy. Plus samozrejme príplatok za roky praxe (kde sa zarátava aj MD a RD) a príplatok pre začínajúceho učiteľa.

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kate_cs
8. sep 2023

@janka2000 ale veď platy sa odvtedy zvyšovali!!! Ak pracuješ v štátnom školstve, musíš mať tabuľkový plat a je jedno či si v BA alebo okres KE. Ak ide o cely úväzok. To nepustí jednoducho. Ja ti neberiem, koľko si zarábala pred 3.rokmi. Ja píšem, koľko sa zarába teraz. Tak to je. Pracujem v školstve ako aj kamarátky a majú takéto platy. A som na dedine.

kvetinka75
8. sep 2023

@janka2000 a vies ty ze platy sa zvysuju ajbpodla odpracovanych rokov?

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janage
8. sep 2023

Baby takto. V tabuľkách predpokladám je uvedená hrubá mzda a pani učiteľky píšu info už o svojej čistej.
Tiež veta, keď som nastupovala nám nič nehovorí bez údaja, kedy to bolo. Rok 2020, skôr, neskôr?
Ďalšia vec je prepocitanie platu na odrobené hodiny.
Plus benefit v počte dní dovolenky lebo ten pokiaľ viem je vyšší ako u klasického zamestnanca. Tuším 8 týždňov za kalendárny rok. Priaznivá pracovná doba pri deťoch. A rozhodne menej stresu ako iný rodicia pri otázke kam s deťmi počas prázdnin?
Aby sme si rozumeli je jasné, že táto práca je náročná a má aj svoje negatíva.

janage
8. sep 2023

@janka2000 a kedy si nastupovala ty? Platia teraz už iné údaje pre nastupujúcich? Ak áno, tvoj nástupný plat je pre ňu úplne irelevantná info.