Plat v súkromných jasliach

16. okt 2022

Ahojte, robíte tu niektorá v súkromných jasliach? Zarábate viac ako minimálnu mzdu? Ja som bola na pohovore v súkromných jasliach a potenciálna šéfka mi povedala, že by som okrem starostlivosti o deti od 1 do 3 rokov keď budú spať umývala podlahy, umývadlá, wc. Nakladala deťom obed, potom umývala riady. Robila raňajky, desiatu, olovrant. Plat 680 v hrubom, čiže okolo 550 v čistom.
Som zostala v šoku, je to ťažká práca, človek zodpovedá za životy deti, prebaluje, kŕmi, upratuje a zarobí menej ako predavačka alebo pomocná kuchárka. To je vážne zdieranie ľudí. Ja ani nečakám rady, skôr som zostala prekvapená a zaskočená nakoľko je táto práca cenená.

ahoj0
17. okt 2022

Je to naozaj malý plat na to že potrebuješ mat aj nejake vzdelanie k tej práci. Určite by som hľadala niečo iné.
Ale zas tvrdiť že všetci podnikatelia zdierajú je cez čiaru, alebo že majiteľka chodí na dovolenku.
Každý ma možnosť začať podnikať, ona tiež dlho pracovala a nič z toho nemala, verím že aj v mínuse bola, možno mala na krku vysoké pôžičky a po dlhej dobe si môže dovoliť to cestovanie.
Nejeden podnikateľ to ma tak že v začiatkoch nemá čo do huby, v práci od rana do večera a ani v noci poriadne spat nemôže pretože nevie či mu to pôjde alebo nepojde a či neostane zahrabaný v dlhoch, každý vidí len to keď už sa mu začne dariť, nikdy to nie je od začiatku, nikto nevidi to čo musí ten človek do toho investovať. Ja nechápem zamestnancov čo majú stále potrebu hovoriť ako je podnikateľovi dobre, veď začni aj ty podnikať.

tetika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1234321
17. okt 2022

@ahoj0 cez čiaru je tvrdiť že je to zdieranie, čo napísala autorka koľko ponuka plat? Fuha, tak potom neviem kde žiješ 🤷‍♀️

silvike
17. okt 2022

Tak tu uz fakt neviem ci sa smiat ci plakat...ked toto citam....jeden des ako my na SVK fungujeme a hlavne ti zamestnavatelia. Otras toto fakt.

bimbambom
17. okt 2022

@ahoj0 teraz plat bokom , ale myslím , že práve riaditeľky týchto zariadení netrpia . Problém vidím v tom , že učiteľka je aj kuchárka a upratovačka , lebo niekde sa predsa ešte viac ušetriť musí .
Nikto netvrdí , že všetci podnikatelia sú zdierači .
A nie každý nemôže mať vlastné , lebo nie každý to aj vie 🤷

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ahoj0
17. okt 2022

@1234321 ja hovorím o hádzaní do jedného vreca. Ako bolo spomenuté že “podnikanie na Slovensku”.
Minimálnu mzdu za takú pracovnú náplň samozrejme neuznávam.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
17. okt 2022

@zoro9836 takto nevyzera sukromne vlstnictvo, ale nenazrana majitelka :D a ludia sa tomu nepostavia, keby mala problem najst tam zenu za tento plat, mzdu by zdvihnut musela. Ak sa najde nejaka popolusa co to robit bude, tak je to jej slobodne rozhodnutie.
Ja prave som za to ze mzdy si maju ludia dohadovat. Ani tie tabulkove platby v kadejkych st.spravach, zdravotnictve sa mi nepacia vobec, mali by byt vo vacsine orientacne (ale zase chapem pre co ich dali, natrepali by sa tam cele rodiny a platy by isli vysoke :DD pozname rodinkarstov vo statnej sprave). Clovek sikovny, co urobi aj za 5tich pracu tam, moze dostat iba nejaku "odmenu/ohodnotenie" do urcitej sumy, nepohne sa nikam. Preco by si detto lekar nevyjednal ako jednotlivec lepsi plat ak je vyborny lekar?

simca06022011
17. okt 2022

A autorka, na zaklade potrebnejj kvalifikcie, naplni, zodpovednosti ta mzda je dokonca v rozpore s "predpismi", nakolko ide minimalne o 2-3 triedu narocnosti prace, nemozes za nu dostat zakladnu minimalnu mzdu. pani to asi nevie, inspektorat prace (alebo kto toto kontroluje) na nu este ziadny zamestnanec neposlal.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ahoj0
17. okt 2022

@zoro9836 jasne ale keď ma zamestnanec bezdovodné paragrafy, na PN za klobasu a vlastne platíš za to že doma na záhrade kope zemiaky to je v poriadku. (A je takých dosť). Rovnako viem že kopec ľudí si prilepší ako vie v práci (kuchárky vo škôlkach väčšinou už doma nevaria, ani učiteľky, v reštauráciách čašníci, kuchari to iste, vo vyrobniach kde sa nejake suroviny stratia, rovnako rôzne materiály z prace ľudia predávajú po garážach, aj v kanceláriách si často ľudia popri práci vybavia aj niečo súkromne) Prscovala som vo fabrike kde sa vyrábali navigácie, kradlo sa tam vo veľkom. Hádzali ich do koša a keď sa koše vyniesli von chodili si po ne. V každej jednej firme, kde pracuje aspoň pár ľudí sa kradne.

heleninamama
17. okt 2022

Predovšetkým, toto nebudú žiadne jasle, ale len súkromné zariadenie, kde sa opatrujú deti. Neexistuje ani, aby učiteľka deťom varila - z hľadiska hygieny by toto v jasliach nikdy neprešlo a nedostalo by to povolenie. Rovnako, aby tam upratovala a pod. Navyše, v takomto zariadení nie je nutné pedagogické vzdelanie - preto ho neberie majiteľka do úvahy.
Riešenie je jediné - netreba tam pracovať a ani tam dávať deti. Ak jasle, tak štátne, ktoré spĺňajú podmienky a majú adekvátne vzdelaný personál.

simca06022011
17. okt 2022

@zoro9836 no nech sa paci, podla mna to ani nevie, lebo ja nebyt mzdarka, tak by som o tom v zivote nepocula :D IPcko to isti vzdy :D

bimbambom
17. okt 2022

@ahoj0 učiteľky doma nevaria 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
17. okt 2022

@zoro9836 pre mna za man, ked si chirurg vyjedna s nemocnicou 5t eur plat je to jeho sikovnost a nemocnici to musi aj zarobit, predpokladam, ze menej kvalifikovany odbornik by mal problem. AK mu bude malo, trh je otvoreny. Vsetci maju moznost. Toto len deformuje trh a vyvolava nespokojnost, lebo ten "perfektny chirurg" zarobi podla tabulky rovnako ako jeho iny kolega popijajuci v kancelarii vedla... ked viem, ze som strojca "svojho " platu, teda napr na svoju poziciu som si mzdu vyjednala, nemam v sebe tuto nespokojnost.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1234321
17. okt 2022

@zoro9836 neoznačuj ma a nereaguj na moje príspevky. Prečítaj si čo som písala láskavo 🤷‍♀️ Reaguješ úplne mimo, nevieš citat?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ahoj0
17. okt 2022

@zoro9836 Ja si za svojim stojím, kradne sa aj tam aj tam. Kto viac, kto menej, to už je na každého “šikovnosti”. Keď ti bolo toľko rokov krivdené, mohol si si hľadať inú prácu. Rovnako ako zamestnávateľ chytí zlodeja, tak ho asi ďalej držať nebude.

simca06022011
17. okt 2022

@zoro9836 to co komu upravi zamestnavatel ma vobec nezaujima🙂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
17. okt 2022

@zoro9836 co ma s rpacou a mzdou nabozenstvo? :D

ahoj0
17. okt 2022

@zoro9836 a ešte som chcela uviesť príklad na ten firme s navigaciami. Plat bol vyšší ako minimálka, všetko bolo priznané, platilo sa ako malo, nadčasy, dovolenky, to na čo mal zamestnanec zo zákona narok, to dostal, práca to bola ľahká za pasom, čo zvládne aj človek so ZŠ. Myslím že na tu dobu to bolo aj dobre platené. A aj napriek tomu sa tam kradlo.

stevvvka
17. okt 2022

Normalne som zvedava kde to je a isla by som aj ja na pohovor, tej pani riaditelke povedať svoje

1234321
17. okt 2022

@stevvvka presne😤 zdieračka to je nejaká

1234321
17. okt 2022

@zoro9836 ty nie si normálny 🤦‍♀️🤮😤 ja nechápem ako to, že ešte žiadny admin ta neblokol. Ty čo splietaš prácu a náboženstvo? Si taký riťolez že mi je až zle z toho. Ty čo máš za prácu? Že tu sa staráš do tém a komentujes tu medzi ženami a ešte aj bludy pises🤮