PN alebo ÚP?

smirec1
9. dec 2018

Zdravim,
chcem sa informovat, ze minuly rok som dal vypoved v predchadzajucej robote po 15 rokov kvoli novej robote, kde mi boli naslubovane veci....samozrejme, ze to vydrzalo rok a firma konci na Slovensku...podla zakonnika prace som dostal mesacnu vypovednu dobu, ktora mi plynie. Neviem sa rozhodnut, ci mam ist este pred skoncenim pracovnej zmluvy na PN a "tahat" to alebo pockat na koniec a ist na urad prace....nakolko som z okresu s vysokou nezamestnanostou, tak musim pocitat aj s tym, ze si nenajdem robotu ani po pol roku...tak ist na urad, poberat podporu a ked si dovtedy nenajdem robotu, ist na PN alebo naopak?

notebook
9. dec 2018

@smirec1 tak choď na pn, môžeš byť do roka a na úrad móžeš potom, ak si nič nenájdeš

smirec1
autor
10. dec 2018

Dik za radu...aj som to tak myslel ale podla zakona :
"Vaša výška podpory v nezamestnanosti v roku 2019 sa vypočíta ako 50% hrubej mzdy za posledné 2 roky" t.j. ked som napr.rok na PN, tak sa mi pocita rok z platu a rok z PN alebo sa vypocitava len z obdobia, ked som robil, t.j. z toho roka?
a niekde som cital, ze narok na podporu mas do roka od ukoncenia zmluvy....takze keby som isiel po roku na urad prace, mam tak isto narok na pol roka poberania podpory?