PN v tehotenstve

lilkaparkanska
5. máj 2024

Ahojte,
nastupila som do novej roboty pred mesiacom a pred nedavnom som zistila ze som tehotna. Som vsak na dohodu a už na tpp nechce dat veducu kvoli tehotenstvu no povedala, ze stale sa kludne mozem dat na pn ze budem dostavat minimalnu mzdu. Na to mi zas kolegyna hovori, ze nie musim tam byt 3 mesiace pocas dohody aby som mala narok dostavat minimalku pocas pn. Ako to teda vlastne je? Aby som vedela, ci mozem ist skor na pn alebo budem musiet zotrvat.

bublinka1426
5. máj 2024

@lilkaparkanska a predtym si nerobila? PN by sa ti malo pocitat z priemeru z 2023.

a z noveho platu sa pocita az po odrobeni 3 mesiacov (cca 93 dni bez choroby ci OCR)

lilkaparkanska
autor
5. máj 2024

@bublinka1426 takze keby sa dam teraz na pn tak sa mi to rata z mojho priemerneho platu za minuly rok? Robim uz 3 roky

lilinka88
5. máj 2024

@lilkaparkanska ak si minulý rok odpracovala min 90 dní u iných zamestnávateľov ako je tento, tak sa ti PN bude počítať z minulého roka.

lilkaparkanska
autor
5. máj 2024

@lilinka88 takze na pn mozem ist hned a pn mi bude chodit normalne? Nemusim sa nicoho obavat?

lilinka88
5. máj 2024

@lilkaparkanska na PN je nárok, ak je aktívne nemocenské poistenie, čiže sa odvádzajú odvody na nemocenské poistenie. Aj hneď od prvého dňa v zamestnaní.

martinkatinka
6. máj 2024

@lilkaparkanska ale vies, ze o PN rozhoduje lekar?

lilkaparkanska
autor
6. máj 2024

@martinkatinka moj gynekolog ma chcel dat na PN uz 2 tyzdne dozadu