Počítajú sa roky na materskej do obdobia praxe?

2. jún 2023

Dobrý deň. Naskytá sa mi možnosť ísť od septembra učiť. Mám vyštudovaný predmet, ktorý mám vyučovať. Ale nikdy som neučila. Pracovala som v rôznych firmách, v zahraničí a bola 6 rokov na materskej. Teraz po rokoch mám možnosť pričuchnúť k tejto branži. Otázka znie. Je pravda, že roky materskej sa mi môžu započítať ako roky praxe? Alebo je to výmysel?...Ďakujem

autor
2. jún 2023

* rodičovskej, nie materskej 🙂

melanta
2. jún 2023

Ak ti pracovný pomer trval aj počas MD a RD, tak áno, v podstate sa to počíta do praxe, hoci reálne si ten čas neodpracovala.

autor
2. jún 2023

Takže pre začínajúceho nie?

pribinak
2. jún 2023

Nie
Však si nemala uzatvorenú zmluvu

melanta
2. jún 2023

Počkaj, ty sa pýtaš, či sa ti počítajú do praxe učiteľa roky, kedy si bola na RD či MD? Ak si mala uzatvorený pracovný pomer počas MD či RD ako učiteľ, tak áno. Ak si nepracovala ako učiteľ, tak aké roky chceš, aby sa ti počítali? Ak chceš učiť, tak toto by mala byť pre teba veľmi jednoduchá logika.

zuzinabila
2. jún 2023

@melanta teraz mi možno neuverí skoro nikto, ale mne zarátali roky praxe doma s vlastnými deťmi ako pedagogickú prax(nie, nemala som žiadnu zmluvu predtým)roky praxe kvoli rodicovskej dovolenke. riaditelka skoly povedala, ze nie je nad prax s vlastnymi detmi. adekvatne k tomu som dostala aj plat.ano,je to mozné. štátna škola.

beatrixx1525
2. jún 2023

https://www.advokatnawebe.sk/riesene-otazky/378... toto si prečítaj, tiež som sa tým pred časom zaoberala a pokiaľ teda rozumiem správne, tie roky sa ti MÔŽU po zvážení zamestnávateľom zarátať do započítanej praxe v dĺžke max 3 roky na dieťa, s tým že ti tabuľkovo dvihnú plat ale do odbornej praxe sa pripísať nedajú tzn. ak by si čojaviem chcela tými rokmi disponovať pri robení atestácie tak to nie, ak by si chcela byť považovaná hneď za samostatného učiteľa to tiež nie. Ale plat by ti to dvihnúť mohlo

sheila121
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheila121
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheila121
2. jún 2023

@beatrixx1525 sranda. To počujem prvýkrát

autor
2. jún 2023

Ďakujem za odpovede, tak predsa len moja logika je ešte na akej takej úrovni 🙂 želám pekný slnečný dník

autor
2. jún 2023

Viete mi ešte poradiť do akej platovej triedy budem zaradená? Mala by som mať plný úväzok SJL, ktorý mám vyštudovaný. Od 1.9.2023 sa opäť zdvíhajú platy pg zamestnancom? Ďakujem

beatrixx1525
2. jún 2023

Akú máš ukončenú školu resp. ktorý odbor? Keď tak mi kľudne napíš správu

autor
2. jún 2023

@beatrixx1525 Ďakujem, písala som ti 🙂