Učiteľstvo - čiastočný úväzok

27. apr 2022

Dobrý deň. Vedeli by ste mi prosím poradiť v tejto otázke? Mám možnosť ísť učiť predmet, ktorý mám vyštudovaný (ešte som doteraz nikdy neučila), ale "problém je v tom, že na jednej škole 11hod týždenne a na inej škole 9 hodín týždenne. Vedeli by ste mi povedať ako by som bola na tom z platom? Dovolenkou? Máte s tým niekto takto skúsenosti? Aké sú nevýhody? Išli by ste do toho? Ďakujem vám za každý prínosný príspevok 🙂

dori2
27. apr 2022

plat: ratal by sa pomerne k uvazku (neviem kolko presne ma ucitel hod na plny uvazok, ale poznam zipar co maju 23hod ako plny)
tak isto je to s dovolenkou- ako pomerna cast z celej vymery. takto na oboch skolach. ak teda podpises zmluvu a nie dohodu

kenzom
27. apr 2022

Závisí od praxe, dosiahnutého vzdelania... dovolenku mám ako všetci ostatní... niečo je výhodné niečo nie... hlavne to závisí od vedenia a kolektívu...
Aj od toho ako budeš zvládať decká.

autor
27. apr 2022

@kenzom Prax nemám čo sa týka tabuliek žiadnu. Ak ti to nevadí, skús mi prosím ťa napísať čo by si videla ako výhodu a čo ako nevýhodu

kenzom
27. apr 2022

Povinnosti by si mala mať úmerne úväzku...a to obyčajne nie je... tiež vzdialenosť môže byť problém...a či ti vyjdú v ústrety s rozvrhom... ale 19 h to je skoro celý úväzok...tak plat ako začínajúci učiteľ... však skús... uvidíš či ti to vyhovuje...

miriam_s
27. apr 2022

Učitelia na polovičnom úväzku majú spravidla rozvrh len 2-3 dni takze takto sa to dá dohodnúť že napr pondelok -streda budeš na 1 škole a štvrtok piatok na druhej...plat, dovolenka, dozory v škole všetko bude pomerne k počtu hodín ktoré tam učíte... Ja by som to určite skúsila, je to pomerne bežné u učiteľov ktorí učia.predmety s menšou časovou dotáciou, že učia na.dvoch školách alebo polovičný na 1 plus úplne iná práca ku tomu... Niekde začať treba, časom.ti možno budú vedieť ponúknuť aj celý... Neviem o aké predmety ide, každopádne prax určite treba získať a ak bude neskôr lepšia ponuka viete zmeniť školu....