Podnikanie na dedine

30. jún 2023

Ahojte baby, rozmýšlam nad podnikanim nakolko sa u nas v obci uvolnil priestor. Preto sa chcem opytat tie co byvate na dedine co vam tam chyba? Co by ste odcenili keby sa otvori? Napr pekaren? Cerstve pecivo,hotove bagety,pripadne nejake nanuky atd…
U nas su 2 krcmy, jednota,kadernicka,zahradkarstvo a jedna ma v dome kozmetiku/nechty atd. Skuste prosim napisat co vam chyba na dedine, pripadne sa u vas aktualne nieco nove otvorilo a ide to. Dakujem 🙂

monika030
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka1117
30. jún 2023

Kvetinárstvo

janetinka27
30. jún 2023

Stolarstvo - nabytky na mieru, murar-obklady, prerabky, ale napriklad aj masiarstvo (kludne pojazdne) plus cerstve pecivo, cukrarska vyroba... ale to su vsetko remesla

kulumulu123
30. jún 2023

@ahhola toto je skvely napad 👍

maribell
1. júl 2023

My žijeme vo veľkej dedine, kde je škôlka, škola, 2x coop, pekáreň, mäsiar, kaderníčka, drogéria, kinekus, donedávna tu bola aj kozmetika a nechty, ale čo mne osobne chýba je fitko 💪. Keď si chcem ísť zacvičiť, tak musím ísť do mesta, takže zbytočná strata času. Keby mám k dispozícii priestory a peniaze, tak neváham 😅.

nevenka
1. júl 2023

@monika030 ano, toto je super, jedna pani u nas na sidlisku (velkom v krajskom meste) ma takyto tovar. Papiernictvo, crepniky, zemina na kvety, domace potreby, do kuchyne, vsetky veci detom do skoly, hracky, pohladnice, podnosy na torty, dekoracne sracicky podla sezony...Ale co mi chybalo najviac, to bola textilna galanteria - gombiky, zipsy, ihly, nite, kus latky, nejaka priadza, nazehlovacie zaplaty. To si potom otvorila ina pani galanteriu a vyraba aj vlastne veci, mojkacikov, ciapocky - hackovane, pletene, site. Potom ma aj privesky a naramky s kamienkov, rozne stuhy, na tvorenie veci. Cosi potom maju este v kvetinarstve. Ja by som uvazovala tymto smerom, taky zmiesany tovar, kde kupis aj certa diabla 😅🤣.

jankalukasova
1. júl 2023

Podľa mňa nič. U nás všetko skapalo. Resp. z jednej príjemnej kaviarničky s detským kútikom sa na sklonku stal "lepší šenk". Ono je to tak, že v začiatkoch sa tam prišiel pozrieť každý, pár krát sa tam vrátil ale človeka nebaví sedieť v tej istej kaviarni, začalo chodiť menej ľudí, obmedzili otváracie hodiny, zákusky sa vozili len 2x do týždňa. Boli síce dobré ale pomerne drahé, lebo ich sami kupovali a nevyrábali. Potom tam prestala robiť majiteľka a bol tam nejaký mladý brigádnik, ktorý mi tiramisu doslova pleskol o tanier. No zákusok za skoro 4€ si predstavujem inak naservírovaný. Keď som prišla naposledy tak tam bola partička robotníkov (nemám nič proti), v špinavých reflexných odevoch, takých cestárských. Strašne z nich razil asfalt. Boli hluční, vulágnia vykúpili celú chladiacu vitrínku s "trhačkami" (taký ten lacný alkohol zabalený po 100ml v priesvitnom kelímku a zatvorený viečkom ako jogurt). To ich pracovné auto som tam videla ešte niekoľko krát ale ja už som tam s malou nešla.

macekovam
1. júl 2023

domace potreby

taminka1986
2. júl 2023

Nad takymto podnikanim by som ani neuvazovala uz len z dovodu kde sa nachadza ten priestor,otvaracie hodiny budu problem,okrem ineho. A ked uz by som si bola ista ze to bude na dobrom mieste s dobrou pristupnostou,vyhlad,pokoj,terasa...urobila by som nieco s detskym kutikom prip. doplnkove sluzby postrazenie dietata na nevyhnutny cas. Casto tu mamy pisu ze nemaju kam deti dat ked idu k lekarovi,lebo chlap je lavy🙈 a pod.

marsmykkok
15. júl 2023

Prevádzka žiadna Skôr služby napríklad seniorom, dovoz nákupu (že ti napíšu zoznam a kúpiš im) odvoz k lekárovi,.pomoc s upratovaním, kosením a tak