Podnikanie na dedine

30. jún 2023

Ahojte baby, rozmýšlam nad podnikanim nakolko sa u nas v obci uvolnil priestor. Preto sa chcem opytat tie co byvate na dedine co vam tam chyba? Co by ste odcenili keby sa otvori? Napr pekaren? Cerstve pecivo,hotove bagety,pripadne nejake nanuky atd…
U nas su 2 krcmy, jednota,kadernicka,zahradkarstvo a jedna ma v dome kozmetiku/nechty atd. Skuste prosim napisat co vam chyba na dedine, pripadne sa u vas aktualne nieco nove otvorilo a ide to. Dakujem 🙂

yvanielka
30. jún 2023

Skús pedikúru

vamajka
30. jún 2023

zmrzlina?

autor
30. jún 2023

@vamajka v jednej z tych krciem je zmzka 🙂 este podotnem ze sa jedna o priestor vnutri obecneho uradu a nieje tam pristup z vonkajsej strany ale iba cez urad , pocet obyvatelov cca 1500

dskjhfdlkdjhl
30. jún 2023

Ja teda neviem, ale nemal by clovek podnikat v tom, v com je dobry a bavi ho to?

surama
30. jún 2023

Dobry maser - chiropraktik.

beata_k
30. jún 2023

1500 obyvatelov je malo. Vsetko dolezite uz mate v dedine.

belllinka
30. jún 2023

Radšej do toho ani nechoď, neznie to moc optimisticky - malá dedinka, priestor na obecnom úrade...

vamajka
30. jún 2023

na 1500 obyvatelov tam podla mna mate vsetko co je potrebne. Neviem ak silou-mocou nieco chces tak mozno sekac, komisionalny predaj

hiro
30. jún 2023

Jedina sanca je ze budes mat vlastny priestor kde nebudes platit najom. Inak neviem si predstavit aby z 1500 ludi povedzme zo 500 potencionalnych (zmrzlina/krcma) ta uzivilo. Ak budes mat napriklad 30% zisk tak ak mas platit najom, nejaku mzdu sebe, odvody tak ti ludia ti musia spravit obrat co ja viem aspon zo 7000€ mesacne = tych 500 obyvatelov bud pride kazdy aspon raz za mesiac na vacsi nakup alebo pridu opakovane pocas mesiaca.

martinkatinka
30. jún 2023

Ty sama tam byvas a vies po com je dopyt. Plus ak v tom chces podnikať, minimalne to musis vediet 😉

hankab
30. jún 2023

Kadernictvo, kozmeticka

martinkatinka
30. jún 2023

A zas na druhu stranu, asi by tam bola vitana ambulancia praktickeho alebo detskeho lekara 😉

hiro
30. jún 2023

Mozno ak by chodili turisti... 1500 obyvatelov - to my mame v tom jednom velkom panelaku ludi. Ked sa pozrieme co sa uzivi na nasom sidlisku - cca 20 tisic ludi - zo 2-3 picerky, zo 6-7 krciem, cca 6 malych obchodov (neratam Kaufland, Lidl atd, tie su plne ludi zo 40km vzdialenych dedin), 3 zmrzlinarne.

petamich
30. jún 2023

ja som aktualne matka na rodicovskej a vsetkym kamaratkam zijucim na dedine chyba nejake miesto, kde maju aj detsky kutik, pripadne si vezmes kavu so sebou na detske ihrisko - skratka nieco ine ako krcma 🙂

liz_lemon
30. jún 2023

ja som v BA, a tu, kde byvam chyba nejaka kaviaren/cukraren, nejaké príjemné miesto, kde si mozes sadnut s detmi na nejaku limonadu a pod.

ziarifka
30. jún 2023

U nás na dedine 700 obyvateľov a uživia sa dvoje potraviny.

oriesocek
30. jún 2023

na to je dobre si urobit podnikatelsky plan a venovat tomu aj tyzden premyslania, pocitania. Napr chces kaviaren, kde budu mamicky s detmi - co si myslis kolko ich tam pride denne, co si s detmi objednaju, kolko budes mat naklady na nakup kavy, mlieka, kolacovta, atd., ceny energii za prietor, najom, zriadovacie naklady za stroje (kavovar, stolicky, stoly, atd.), chces niekoho zamestnat - mzdy, odvody, atd... dávaj si to do tabulky a uvidis - co sa ti oplati... co ta uziví. Ja ti mozem povedat, ze mi tam chýba herna - ale na dedine je s tym problem (málo klientely, ludia si daju kávu radsej doma a zahraju sa na dvore, ked upecu kolac má celá rodina a nie iba jeden kusok, atd.). je to ine ako mesto. ak jby bol dobrý mase, kadernicka, atd (tak budu chodit aj z okolice), je potrebne tomu potom robit velku promo (instagram, FB). Ale to musis mat prehlad - co vsetko musis kupit, ason zakladne vedomosti o fixných nákladoch a marzi na jednotlivé typy produktov a služieb, fungovanie firmy. Ja riadim firmu a mám pocit, ze vela ludi, ekd zacne podmikat nevie zakladne veci.....

cecilia29
30. jún 2023

Zmiešaný tovar - drogéria. U nas v obci majú a kúpim tam vždy čo potrebujem

yvanielka
30. jún 2023

Alebo ešte kvetinárstvo

pbra40
30. jún 2023

Zmiesany tovar: drogeria, farby laky, papiernictvo (zosity, pera, kruzidla), nieco z domacich potrieb do kuchyne, hracky pre deti, pohladnice, darcekove predmety k sviatkom, sviecky na hroby.... proste veci, ktore sa u vas nedaju kupit, ale cloveku sa nechce kvoli tomu sadnut do auta a ist so mesta.

eliska13
30. jún 2023

Keď to je vstup cez úrad tak nič.Je to malá dedina neuzivil Ta taký priestor.

viestta
30. jún 2023

Ked je vstup cez urad, tak by si mala otvorene vtedy, ked je velka vacsina potencionalnych zakaznikov v robote. Po uradnych hodinach by si uz otvorene nemohla mat.
Co tam bolo doteraz? Preco zavreli?

ahhola
30. jún 2023

Vieš dobre variť?
Skúsiť po troche variť menucka, co ja vidím v 500ks dedine rozvazky obedov frcia.
Potom chodia aj väčšie kšefty, catering k 30.,pecene prasiatka, pizza, langoše...

deti95060810
30. jún 2023

mne u nás chýba oprava obuvi... ale to asi nie je moc na čom zarobíš...
tak ti poviem, že kým nemáš svoje priestory tak to ani nezačínaj... a navyše je to malá dedina.
u nás 5000 obyv . a nikdy nevydržala cukráreň dlhšie ako rok...už to skúšali asi 5ti za posledné roky a zakaždým to skaplo - ľudia sú lakomí, nechce sa im kupovať zákusky - radšej si upečú doma...
zato krčiem máme asi 15 - tie sa držia...😉

lilope
30. jún 2023

Lekáreň, ale na to potrebuješ aj vzdelanie, niekoho so vzdelaním a zrejme sa v tom nedá podnikať tak jednoducho, ako v iných veciach. Chovajú tam ľudia zvieratá, sú záhradkári? V mojej rodnej dedine ide dosť kvetinárstvo (3), zmrzka ale len sezónne (2), semenárstvo (predaj krmív pre zvieratá a podobne), kaderníctvo (3), manikúra, pedikúra, elektro, pohrebné služby atď. Počet obyvateľov je 3600.

misinka0611
30. jún 2023

Možno niečo kde sa dá posedieť a ma aj detské ihrisko?

Nejaké jednoduché občerstvenie ako šaláty, môžeš podávať croissanty s kávou, v lete osviežujúce limonády. Malá prevádzka na ktorú nepotrebuješ extra zručnosti ale ľudia si tam môžu oddýchnuť, posedieť. Ihrisko je v takýchto prípadoch veľkým bonusom. Veľa rodičov ho ocení.

Predávať nejaký tovar podľa mňa to už radšej ľudia pôjdu do mesta keď pôjdu aj na väčší nákup.. ty by si musela mať na tieto veci prirazky, aby si to utiahla.

viestta
30. jún 2023

@misinka0611 kazda prevadzka, kde sa podava jedlo musi mat hygienicke zazemie a splnat hygienicke poziadavky, to nie je len take jednoduche splnit.

misinka0611
30. jún 2023

@viestta Myslela som to tak, že na urobenie limonády nepotrebuje extra zručnosť ako keby niekomu strihala napríklad vlasy.

Otvorenie prevádzky na Slovensku obnáša veľa papierovačiek a povolení s tým snáď ráta. Ale stále je to jednoduchšie ako sa potom udržať a nájsť si stálu klientelu ktorá ju bude aj ďalej odporúčať. Som v malej dedine a tu sa skôr zatvára ako otvára.. ale krčma tá frčí stále 😀

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1ryba
30. jún 2023

Pizzeria ale iba donáška + okolie. V okolí máme 2 a obe fičia.