Pohovor na it testera

pupavka1
26. nov 2022

Ahoj mam dve otazky ..viete mi prosim poradit ako zvycajne vseobecne prebiehaju tri kola na pohovoroch ? a potom ako to prebieha na poziciu na it testera kde sa nevyzaduje prax ?

laurar1
26. nov 2022

Ja som mala pohovor uz davno a mala som dve kola. Prve bol test, sql, xml, vseobecny it rozhlad. Druhe uz bolo s potencialnym teamleadrom. Kamoska mala na rovnaku poziciu, ale v inej firme este aj test z aj. Niekde mali navyse nieco ako iq test. Ale vzdy sme dostali dopredu oznamene mailom, coho sa bude konkretne kolo pohovoru tykat. Len to uz bolo naozaj davno, ked sme zacinali.

pupavka1
autor
26. nov 2022

@laurar1 no len toto je cez net tak neviem ako taky test z cudzieho jazyka moze byt cez net ?

ivangeline
26. nov 2022

Ja som tiez bola na dvojkolovom. Test a ak prejdes,tak pohovor.

pupavka1
autor
26. nov 2022

no len ako to bude vyzerat cez net kde mi akoze ten test poslu alebo ako sa ma bude ona pytat otazky ? lebo ma byt tzv technicka cast kde bude praca s textom v anglictine len si to neviem predstavit ako to bude cez net

pupavka1
autor
26. nov 2022

@ivangeline a ake otazky cca si mala ohladom toho sql a xml ? ci ?

lenka188
26. nov 2022

@pupavka1 tak prve kolo bude asi vseobecne s HR, druhe bude technicke, kde sa ta budu pytat na technicke znalosti, prip. ti poslu nejaky test, budes sharovat obrazovku a prejdete si to. Alebo budu oni sharovat obrazovku a budes im hovorit ako by si postupovala a riesila to. Tretie kolo byva podobne ako druhe, menej technicke a vacsinou uz s (podla prac. pozicie) s head of.. alebo s manazerom.

pupavka1
autor
26. nov 2022

@lenka188 ahoj dakujem moc za vysvetlenie lebo cez nez mi este nikto nedaval test DD tak som nevedela ze sa da sharovat obrazovka to ide cez ten ms teams ? ci ?

lenka188
26. nov 2022

@pupavka1 jj, vacsinou robia pohovory cez teams. Aspon ja ked som zaciatkom roka hladala pracu, tak vsetko som mala cez teams.

loginexistuje
26. nov 2022

cez teams alebo cez zoom podla preferencii spolocnosti pohovor prip anglictina a test ti vedia spristupnit linku normalne cez prehliadac
a teda asi zakaldna orientacia v xml mozno nieco k ms sql alebo k nastaveniam prehliadacov alebo napr praca s prikazovym riadkom …
aj podla projektu a zamerania

na test mas vyhradeny cas a bud vies a stihas alebo …. mozu sa ta aj pytat spatne na doplnujuce otazky z testu ci tomu rozumies

pupavka1
autor
26. nov 2022

a co ste mali v tom teste z anglictiny lebo praca s textom bude na pohovore

pupavka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauriik
27. nov 2022

Ja som mala dve kola. Najskor pohovor s HR, skusenosti s prechadzajucich prac a podobne a potom mi zadali ulohu, ktoru som mala doma vypracovat (nie online) a odovzdat mailom. 😉

sajsa3
21. jan 2023

@lauriik ahojte žienky ak viete prosím poraďte robím si kurzy a potrebujem novy notebook neplánujem utratiť nejak extra vela peniažkov naň ale zas tak aby utiahol to co potrebujem na testing🙂 500 je malo na notebook? Alebo ak viete nejaky konkretny poraďte prosím🙂 dakujem ❤🙏

lauriik
21. jan 2023

@sajsa3 a na co ten ntb potrebujes? Na tie kurzy? Teraz ziadny nemas? Ak ta v buducnosti zamestnaju v IT tak notas dostanes. Inak by som isla do lenovo thinkpad alebo nejaky lepsi dell. Do 500€ sa urcite nevlezes.

sajsa3
21. jan 2023

@lauriik ďakujem veľmi pekne, ano na tie kurzy. Moj ma uz 8-9 rokov, tak som chcela novy, aby bol komfortný aj v rámci učenia a sťahovania doplnkov 🙂 akurat pozerám lenovo thinkpad E14 Gen 2 (20TA00K1CK) nevedela by si mi prosím poradiť ci by bol ok? Aby nebol nejaký extra pomaly

kp7333
21. jan 2023

@sajsa3 E14 je notebook z kategorie zakladnych, lacnejsich. Primarne je urceny pre pracu v malych firmach, statnej sprave, skolstve. Neviem, aku pracu v IT robis, ale su naroky na vykon a grafiku, ale E-series asi stacit nebudu. Pozerala by som minimalne T-series, idealne P-series, co uz je mobile workstation.

sajsa3
21. jan 2023

@kp7333 ahoj🙂 nepracujem v IT, som z inej oblasti, nevyznám sa 🙂 akurat mam možnosť sa momentálne vzdelávať v tejto oblasti, tak si robím kurzy na testing 🙂 chcem teda aby utiahol všetky doplnky, keď budem trebars nahrávať obrazovku atd. Ma to byt len pre mňa na momentálne učenie🙂 pracovny uz potom poskytujú firmy alebo by som si zriesila uz niečo oveľa drahšie keby som mala mat ako pracovný svoj 🙂

kp7333
21. jan 2023

@sajsa3 co myslis pod nahravanim obrazovky? screenshoty ci sharovanie obrazovky cez aplikacou (napr. teams)? na to by mala stacit E14, ale isla by som aspon do I5 procesora.