Pohovor na okresný úrad

mataoa
26. jan 2024

Ahojte, skúsila som si dať žiadosť na okresný úrad. Viete mi povedať, ako prebieha pohovor? viem,že je test zo zákonov Viete akou formou je test a čo obsahuje písomná časť? dakujem
Ano viem, že na také miesta sú dopredu väčšinou vybratí ľudia, ale chcem skúsiť aspoň ako to prebieha Dakujem

miggy
26. jan 2024

@mataoa ja som mala test z otázok zo zákonov, ktoré som mala vedieť. Ti, ktorí mali dostatočný počet bodov, tak šli na ústny pohovor a tam sa nás tiež ešte komisia pýtala nejaké otázky zo zákonov, ja som napr. Mala komunikovať s vedúcim odboru ako s klientom a vysvetliť mu jeho zákonné možnosti. Podľa mňa sledovali ani nie vedomosti ale skôr vystupovanie.

mataoa
autor
31. jan 2024

@miggy prosím ťa, test bol akou formou? boli odpovede, ktoré sa len v maličkostiach líšili? Pri osobnom pohovore je treba aj presne odpovedať podla zakona? dakujem

miggy
31. jan 2024

@mataoa boli možnosti, líšili sa len v maličkostiach...napr. v spojke ( a súčasne/alebo...). Ten ústny pohovor neviem, lebo ja som si istá, že som na jednu otázku neodpovedala dobre, ale so mnou viedli role-play, čiže bola som asertivna, komunikatívna a usmiata a myslím si, že hlavne toto sledovali. Či vieš s tým "klientom" komunikovať

mataoa
autor
2. feb 2024

@miggy boli aj takí uchádzači, ktorý vôbec neurobili test? žiadnu odpoved nemali správne? resp. ak urobili test na ustnej časti nevedeli vôbec odpovedať na otazky? dakujem A vybrali ta napokon na tuto pozíciu? dakujem

miggy
2. feb 2024

@mataoa áno, ja tam pracujem. A áno, boli takí, ktorí test neurobili. Koľko mali bodov neviem, lebo to nám nepovedali samozrejme.

l234
20. feb 2024

@miggy prosím vás kde nájdem výberové konania na okresné úrady? Ďakujem 🙂