Pohovor v banke

zuzanat
2. jún 2013

Ahojte, chcela by som vas poprosit o pomoc, najma tie, ktore pracujete v banke. Bola som pohovore v jednej banke, postupila som do druheho kola, z coho mam velku radost. Pan riaditel mi povedal, ze na pohovore budeme skusat modelove situacie..aby som si pozrela produkty banky. Chcu vediet, ako viem predat produkty. uz sme to skusali aj na prvom pohovore, ale prosim vas o rady, ako napr. odlahcit situaciu, ked pride nejaky klient s jednoduchou transakciou a ja sa chcem dozvediet nieco o jeho situacii, aby som vedela co mu ponuknut... Je to pre mna velmi dolezite, pracu si hladam uz skoro rok, preto proste musim uspiet 🙂 Vopred dakujem za kazdy jeden nazor 🙂

aduskatt
2. jún 2013

@zuzanat ak vklada, tak sa zamerat na to, ci su to jeho prostriedky a ponuknut mu miesto vkladu na jeho ucet depozitny produkt, ak vybera, spytat sa na co a ponuknut prefinancovanie uveru. Ak vidis na ucte, ze vyuziva povolene precerpanie, ponuknut mu kreditku. Ak vidis, ze plati prenajom, ponuknut hypoteku. Ak ma male dieta, ponuknut detske konto , pripadne aj zivotne poistenie. Ak splaca nejaky uver, ponuknut sporenie.

haslerka27
2. jún 2013

mna prijali do banky....minuly mesiac som presla dvoma kolami...dolezite je byt taktny...ak pride mlady clovek,spytat sa ho ci riesi vlastne byvanie a v akom casovom horizonte by to rad zrealizoval....spytat sa na aj prijem a na zaklade toho dat vhodny produkt...mna skusali aj iste temriny ako IBAN,rozdiel medzi kreditnou a debetnou kartou,ake produkty ponuka dana banka, a pod.a potom skusenosti doterajsie pracovne....drzim palce

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weverka11
2. jún 2013

nikdy neponukať.... pytať sa toho človeka uplne prirodzene otovorené otázky. napr. Ako často takto vkladá, ako by sa mu páčilo keby mohol robiť úhrady z pohodlia domova a zadarmo.. ak ti povie že má účet v inej banke, pochváliť ho že vobec má účet a spýtať sa či je spokojný, prípadne s čím nie je spokojný vo svojej banke.. Napríklad sa možeš spýtať medzi rečou že či má dnes dovolenku, keď prišiel doobeda, alebo proste niečo na otvorenie komunikacie... Nech sa rozhovori o praci/rodine aby si zistila o nom čo najviac...

zuzanat
autor
2. jún 2013

@aduskatt
@haslerka27
@zazvorka87
@weverka11 dakujem za pripomienky, skusenosti s pracou v banke nemam ziadne, ale nebojim sa toho, myslim, ze som dost komunikativna a ze sa to dokazem naucit.Len sa chcem pripravit, aby som kladla vhodne otazky 🙂 Mne napr.v banke nikdy nic neponukli, az ked som sa spytala 😅 V prvom kole ma skusali par veci, ako napr. aky je rozdiel medzi kreditkou a debetnou kartou a pod...to som zvladla...

weverka11
2. jún 2013

@zuzanat drzim palce :D v banke bud nevydrzis do roka, alebo potom ostanes az do dochodku :D toto mi povedali na prvom skoleni a mali pravdu :D moji kolegovci uz davno skoncili, lebo nezniesli stres a tlaky... Mna tato praca neskutocne bavi a neviem si predstavit, ze by som nieco ine ako bankovnictvo robila 😉

zuzanat
autor
2. jún 2013

@weverka11 no ved uvidime, ake dopadnem, pripadne kolko vvydrzim, ale zatial sa toho nebojim 😀 Chodite aj na skolenia, ako komunikovat so zakaznikmi? a mozem sa opytat, plat je fixny,alebo zavisi od toho, kolko produktov predate?

weverka11
2. jún 2013

podla toho kde v akej banke a na akej pozícii 🙂 ale myslim ze 99% je vzdy fixna zlozka, odmeny, ktore zavisia od plnenia konkrétnej pobocky a potom provízie... Skolenia vzdy byvaju produktove a potom samozrejme aj taketo kde sa riesia soft skills, ako komunikovať a tak... ale to je od banky, nie každá má rovnaký školiaci systém.. Podla mna sú prave tieto "komunikačné" školenia najdôležitejšie a mne aj najviac dali.... Aj keď ja už nepracujem na pobočke, ale veľa toho sa určite nezmenilo 🙂

natalienka12
2. jún 2013

@weverka11 sranda, že toto sa ma v banke vždy pýtajú, keď tam prídem doobeda, či mám dovolenku, či mám vyriešené bývanie, ale ja vždy len odvkrnem že áno a hotovo, lebo viem, kam mieri. Ja viem, že bankári o klientov bojujú, ale niektoré klientske pracovníčky sú fakt tak strašne nemožné, že nechápem, kde ich banka hľadala a prečo tam ešte stále sú.

weverka11
2. jún 2013

@natalienka12 :DDDDD lebo robia to, čo sa nabiflujú a nerobia to pre to, pre to, že ich to fakt zaujima a že ti chcu urobiť prijemny deň... Ale to isto vycitiš, či je to ta pracovnička naučená, alebo prirodzená :D sa smejem, lebo dobre viem, že som mala presne také spolupracovníčky :D Ja zasa tak reagujem na niektorých "maklérov" niektorí sú zlatí, porozprávame sa, sú prirodzení a niektorí na teba vytiahnu tie ich naučené monlógy o tom, aky je život užasny ako zbohatneš ked ušetríš na účte 50 centov a tak... ale to každý inteligtný človek prekukne 🙂 treba si vybrať svojho bankara tak, ako si vyberáš svojho lekara.. musiš mu veriť a musí ti sedieť....

slavka_a_maros
2. jún 2013

Zase nie je dobre byt prilis osobny, mne to teda niekedy vadi, napriklad sa ma pytali, na co vyberam tolko hotovosti, ze co idem kupovat. Co ich je do toho? 🙂 treba to vsetko velmi citlivo robit, aby to nebolo prilisne vyzvedanie. Drzim palce 😉

natalienka12
2. jún 2013

@weverka11 ak chceš, pošli mi do IP tvoje služobné tel. číslo, v budúcnosti sa chystám niečo riešiť, tak by som ti možno zavolala, vzdialenosť mi nevadí, ja si vždy obvolám aj viac poradcov a rozhodnem sa podľa prístupu a podmienok. Nemusíš, len ak chceš. Ďakujem

natalienka12
2. jún 2013

@slavka_a_maros aj mňa sa to pýtali a tiež mi to prišlo veľmi drzé no nie? V dnešnej dobe je aj nebezpečné také informácie niekomu hovoriť, aj keď oni sú viazaní bankovým tajomstvom, ale ako by som niekomu také niečo dokázala, ak by ma napr. niekto prepadol?

weverka11
2. jún 2013

@natalienka12 0907529002 🙂 pokojne cinkni, ked budem vedieť, poradím a keď nie tak zistím 🙂 síce ja uz teraz nerobím na pobočke, som team leader mobilnych bankarov, ale pár klientov takých mojich stále mám a hlavne hypotéky ma bavia tak to beriem ako zábavu a nie ako prácu...

natalienka12
2. jún 2013

@weverka11 ďakujem, ukladám si

monciky
2. jún 2013

Ahojte, presne ako pise weverka11, bud do roka odides, alebo zostanes navzdy....., ja som nevydrzala, a v piatok som skoncila, pracovala som vo VUB v Ba a vadilo my presne to vsetko co pisete, ze sme kazdeho klienta museli oslovovat a pytat sa ho uplne na vsetko, ze aj ked ku nam pravidelne chodil, aj tak sme sa ho museli stale vypytovat....
ja som sa vzdy snazila pracovat tak, akoby oproti mne sedela trebars moja mama, aby ked sa s tym klientom raz niekde stretnem, tak aby sme sa pozdravili, pokecali, aby na mna nenadavali....
zial, nebola som pre VUB dobrym poradcom, podla nich som moc ludska a socialna....🙂
neskutocne sa mi ulavilo....

a k pohovoru, ja som presla tromi kolami, prve bolo s riaditelkou konkretnej pobocky, tam sa ma pytala, ze preco chcem robit v banke, akoby som oslovovala a podobne, skusala ma aj z toho ci viem pocitat percenta z hlavy🙂
druhe kolo bolo uz na ustredi s personalistkou a opat s riaditelkou, zo vsetkych tych ludi co tam boli si vybrala mna( takze to, ze so mnou rozviazali pomer teraz, mi na sebavedomi neubralo, lebo ja som dobry poradca, ale nie za kazdy cenu a za nevyhody pre klienta), na druhom kole sa nas pytali co vieme o vub, odborne vyrazy a podobne a v tretom kole sme uz boli aj s regionalnym riaditelom...., tak sa len zrhnulo co mal uz v papieroch spred dvoch kol a on ma len upozornil, ze ked nebudem plnit plany, ze rychlo skoncim🙂🙂

weverka11
2. jún 2013

@monciky fuu no pekne... keby si chcela skusit vubku ale ako mobilny bankar povedz 🙂 to ti zas poviem ze teamleaderka v BA je uplne super ja som pod nou robila 🙂 a su tam ine podmienky ako na pobocke 🙂 a nemas ziadnu riaditelku co bude nad tebou stat.... a máme dokonca viac takychto poradcov, ktorym nesedela pobocka.. V mojom teame su uz teraz dve 🙂 a jedna uplne ze hviezda 🙂 a tento mesiac ku nam pribude dalsia sikovnica, ktorej praca na pobocke nevonala ale je uzasna obchodnicka 🙂

monciky
2. jún 2013

weverka11
ja som pracu na pobocke mala rada, od zaciatku som ale tvrdila, zeby som bola radsej klientsky pracovnik, najstastnejsia som bola, ked mi dali trezor, valuty...., ale aj tak som musela predavat a ked z nas niekto aj splnil plan, tak nam vynadali, ze ale nemame poistky, tak akoby sa to neratalo....
ja uz v banke nikdy nechcem robit, myslela som si ze VUB je dobra banka, ale s tym manazmentom co tam je teraz, ja som bola BA- vychod- namysleny, vzdy nasrany riaditel, ktory daval najavo ze sme nic prenho...., to je o tom, ze zabudol vol ze telatom bol....
a mali pravdu, ze som az privelmi ludska a socialna, ku nam chodili rozny ludia, len sa vyrozpravat popri vklade, vybere...
ja som sa o klientov zaujimala aj potom, co som im vykonala operaciu...

weverka11
2. jún 2013

@monciky no teda toto mi je luto :( ja mam uplne opacny pristup k "mojim ludom" a nikdy ani iny mat nebudem... Ja som zas nikdy nemala rada pokladnu, peniaze :D iba na učte mojom :D.... trezor? to by som sa asi zblaznila mne stacilo ked mi dali VK do stavu :DDD ja len obchody a rozpravat s klientami... preto ma tak bavi praca ktoru teraz robim... nikto mi nenadava ked klienta vybavujem aj dve hodiny, dame si kafe a preberieme co potrebuje - budujeme vztah... az teraz ma to fakt tesi 🙂

maruska24
3. jún 2013

prečo má pracovníčka banky odlahčovať atmosféru u klienta rečami typu, máte dovolenku, riešite bývanie a pod? neznášam takéto otázky, čo je ju do toho. Zásadne neodpovedám, alebo len odpoviem, že je to moja súkromná záležitosť. Chápem, že jej to najskôr kážu na školení, ale niečo takéto by rozhodne nemalo byť. Som zákazník a vybavujem si určitú službu a nejdem tam do klubu klebetných báb.

huxy
3. jún 2013

síce ti neporadím,ako sa pripraviť na pohovor,ale napíšem ti svoj postoj.pracovala som v 2 bankách,síce v tej jednej som začala pred 10-timi rokmi,a bolo to len na záskok,čiže ani nie rok.ale vtedy som mala na starosti hlavnú pokladňu a vtedy ešte neleteli tie "oblbováky" na klientov.prepáč,ale ja to musím tak nazvať.
pre tým než som otehotnela,tak som znovu pracovala v inej banke,niečo cez rok.a ako písala jedna pani vyššie,buď do roka odídeš /teda mne to trvalo rok aj mesiac,dva/, alebo zostaneš navždy.vieš,mňa vždy bavila práca s ľuďmi,aj s peniazmi ma to bavilo,myslím,že som dosť zodpovedný človek,a dám si vždy záležať,aby som robila prácu najlepšie ako viem.no potom prišli tie "oblbováky",ktoré sme museli začať používať pri klientoch/neklientoch.a ja osobne s tým stotožnená nikdy nebudem.a aj to bol jeden z dôvodov,prečo som sa rozhodla odísť.proste ja sa viem veľmi dobre vcítiť do pozície klientov/neklientov,ktorých stále zakaždým otravujú pracovníčky rôznymi osobnými i neosobnými otázkami,len aby získali info,a mohli ponúkať svoje produkty.mne osobne by to vadilo,a teda vadí,ak ma niekto neustále presviedča o niečom,alebo stále niečo núka.a proste ja na také nie som.príde mi to už skôr,ako predajca,nie ako klientský pracovník.ďalšiu dôležitú rolu zohrali pri opúšťaní práce kolektív.síce ja sa snažím vždy so všetkými vychádzať.ale bola jedna kolegyňa,ktorá mi sem-tam hádzala prácu navyše /čo mohla spraviť ona/,alebo bola len proste nepríjemná.a v takom malom kolektíve to bolo veľmi cítiť.v neposlednom rade mysli na to,že vždy budete mať nejaké plány,ktoré budete musieť plniť.ak nie,tak stále budete napomínaní vedúcim pracovníkom,budete sa musieť zodpovedať,prečo ste plán nesplnili,atď.a tiež tie nezmyselné školenia /aj cez víkendy sme ich my mávali/,ktoré naozaj neboli až také potrebné.a potom tie nezmyselné "kontrolovačky" na pobočkách,či sa chováte,rozprávate,ako vás to na školení učili.teda rozprávať sa s klientom dlho,kašľať,že má za chrbtom ďalších desať,popritom rozmýšľať,čo ešte všetko musíte dnes spraviť /napr.naplniť bankomat,typovať príkazy,urobiť odvod do nbs, a ďalšie iné povinnosti-samozrejme to záleží,čo všetko by ste mali na starosti/.môj verdikt pre mňa osobne,že v banke by som znovu pracovať už nechcela.už to nie je ako kedysi,už sa ide len za ziskom,získať čo najviac klientov,a ten ľudský faktor tam už nejak uniká.ale ak si sa rozhodla,že aj tak tam pracovať chceš,tak len držím palčeky.niektorým ľuďom taká práca vyhovuje,majú na to vlohy.ja zas nedokážem predávať niečo,s čím sama úplne nesúhlasím,neverím tomu.a takých produktov je teraz všade veľa.

daisy30
3. jún 2013

@monciky Tak to ta uplne chapem. Ja som toho nazoru, ze bud ti vymyju mozog a zostanes, alebo, ked mas rozum odides, aspon v tej banke, kde som pracovala to tak bolo, ale ta ma najvyssie naroky na zamestnancov a prahne po zisku hlava nehlava. Ja uz ked som prisla na prve skolenie, citila som sa, ako v nejakej sekte 🙂) Osobne nepoznam vela ludi, ktori su v tej spolocnosti stastni, rano maju zaludocne potiaze, az na zvracanie, ked treba ist do prace a po dvoch dnoch volna je tam tak tazke sa vratit. Nehovoriac po dovolenke, ktoru ti aj tak nikdy nechcu dovolit, proste jednotka intenzivnej starostlivosti, clovek pride o zdravie, psychiku a ked sa k tomu pridruzia uzasne kolegyne, ake som mala, ktorej jedina starost je skusat si svoje zrucnosti manipulacie na sefovi a nicit ti bezdovodne zivot, len preto, ze sa ti dari viac, no to proste nieje miesto pre mna. Ako vravis ludski ludia sa tam neuchytia, mne bolo zle z toho, ked som pocula, ako cez mrtvoly klame ludi, aby si priliala do plnenia planu, dodnes sa cudujem, ako mohla spat. Ja som sa snazila ludom vzdy pomoct, poradit, co je pre nich najlepsie, poskytnut im servis aj po predani produktu, nie predam a koniec, chod za kolegynou. Po dva a pol roku som na konci psychickych sil dala vypoved, lutujem len, ze som to nespravila skor, mala som ist radsej na urad prace, hoci aj s hypotekou na krku. Nedodrzala som ani dvojmesacnu vypovednu, zrazu som pre nich bola taka dolezita, ze mi nechceli ani podpisat vypoved, bol to boj do sameho konca. A dnes mam super robotku a este aj po pol roku sa kazdy den zastavim a zamyslim, ze ako je dobre, ze svoj zivot viac nezijem na kvartale, ze mi rano viac nieje zle, nemam kolegov, ktori prahnu iba po peniazoch peniazoch, odmenach, je to rozdiel. Nikto sa vam nevyhraza, nik vas neubija, nikto vam kazdu chvilu neznizuje plat a neskusa na vas, co vsetko vydrzite. To co sa tam dialo ma zlomilo a este sa to bude so mnou tahat dlho, takze banka nikdy viac, radsej urad prace.
@zuzanat
Co sa tyka pohovoru, mala som 5 kol, akoby vyberali riaditela pobocky. Prve na regione, s personalistkou z Bratislavy a tromi regionalnymi riaditelmi, robili sa psychotesty, predaval sa produkt, ktory bol na stole. Jeden na teba utocil, druhy bol mily, ale to je vsetko taktika, aby odhadli, ako zvladas stresove situacie. Potom pohovor v inom meste, s dvomi riaditelmi pobociek a jednym regionalnym, tam boli modelove situacie, kedy prisiel klient a ja som s nim mala dohodnut schodzku, no on ma akoze stale odbijal ze nema cas. Tak chceli vediet co urobim, ci ho necham ist, treba vypytat cislo s tym, ze mu zavolas. Skusal ma, ako viem rychlo pocitat percenta atd. Potom ma hned volala riaditelka tej pobocky, ze ma chce na vacsiu pobocku, ale ja som nechcela dochadzat do ineho mesta, kedze brali aj v nasom, no a potom uz dva pohovory s konkretym akoze riaditelom pobocky, ale to uz bola jeho blbost, sa rad pocuval, tak si viacmenej rozpraval sam pre seba a uistoval sa, ze im neodidem. Ak ti mozem poradit, bud proste sama sebou, ak sa priliz zameras na to, ako velmi tu pracu potrebujes, budes stuhnuta. Na nasich pohovoroch v tom druhom kole odchadzali najvacsi frajeri so slzami nakrajicku, jedna sa tam skoro zrutila, len zdrapla priatela a podme prec, podme prec, isla som posledna, tak som si povedala, no tak si s nimi aspon pokecam, ked som tu, uz je to jedno a aj som ich tam rozosmiala. Vobec sa nemusis bat, ze sa zhodis a ze ti nejaka situacia pride trapna, oni pocitaju s tym, ze nemas skusenosti s bankou a vyskolia si ta, niekedy im prave o to ide, vypestovat si dalsiu obet podla svojich predstav 🙂 Tak ani neviem, ci ti drzat palce, skor ti prajem, aby si si nasla normalnu robotu, kde budes stastna.

eeffka
3. jún 2013

mam 4 kamosky co robia v banke a 3 to tam nenavidia, 4.nemoze mat deti tak zije pracou, vyzera o 10r starsia ako ja...
Nechapem, ze niekto povazuje pracu v banke na pobocke za "uzasnu" a najma ked som pocula aky maju plat som mala usta otvorene snad 10min, ze nechapem ze sa nechaju tak buzerovat a ponizovat za taku zobracenku...

Otazky typu: vase peniaze, coze ste doobedu v banke, ma privadzaju do zurivosti a nemam velmi mile odpovede, v banke chcem vlozit/vybrat, dovi dopo.keby bol vyberovy automat ako v USA idem radsej tam. Teraz najnovsie chodim do banky s uvrestanym deckom, nic sa nepytaju, snazi asa ma zbavit co najskor 😀

monciky
4. jún 2013

vcera som si bola pre vystupne papiere a na personalistke bolo vidite ze ju mrzi, ze tolko ludi odchadza, ze ona to chape, doba je zla, ludia nemaju peniaze a retailovi zamestnanci to maju tazke.....

dada1212
5. jún 2013

@eeffka
@maruska24
no bohužial musia. im to totiž kážu a väčšinou si to šéfovia odsledujú cez mystery shoppingy, teda príde na pobočku nejaký človek ako bežný klient a celý rozhovor si nahrá. ak by nebola taká otravná, tak takýto mystery shopping to rýchlo odhalí, lebo sa robia často a ona príde o prácu.
takže sa musia pýtať, hoci možno vidí aj na tom človeku, že je skôr uzavretý a nechce rozprávať o svojom súkromí.

caspino
5. jún 2013

ahojte ja som na MD uz pomaly koncim ( v septembri) isla som na matersku z banky pred 3 rokmi, moj nazor a moj pripad ked som nastupovala bola som plna ocakavania a nadsenia aky super flek mam ale clovek az ked okusi zisti. Podmienky na pracu nie su bohvie ake preto som sa tešila ze som sa tam dostala, ale mysli ze je to skor pre slobodné ako pre mamicky s malymi detmi resp. pre tie co maju vacsie deti. ked sme nemali este syna tak to bolo v pohode prac.doba do 17h od 9h a ked mi bolo treba nieco urobit tak sme ostavli dlhsie nahadzovat uvery alebo to co sa nedalo pocas dna ked chodili klienti, doma ma nik necakal, muž robil do 18h v obchode takže do 18.30 ked som nadcasovala ma vzdy vyzdvihol cez týžden v podstate ziaden zivot do roboty a domov po celom dni sa mi ani nechcelo no chodte niekde ....ked vam treba urobit este daky nakup popripade doma daco a je vecer a o 20h sa tešite ze sedite v pohodli a s muzom mate pohodku. Teraz viem ze po materskej ak si nieco nenajdem to bude nutne zlo sa tam vratit vsemozne riesim ako sa nevratit, zacne školka, choroby..... riaditelka mi hned povedala ze ona mi to tolerovat nebudem ked budem vypadavat a ze nedozeniem plany, akoze nehnevajte sa na mna ale som matka a ked budem mat chore dieta co si mam najat operku???? babky robia a su mimo a som nazoru ze vtedy ma byt pri dietati matka. A pri tej prac.dobe mi co bude stiskat zadkom kto vyzdvihne drobca keby islo o raz za cas tak sa to da ale denno denne nie a ani nemam chut sa tam vartit. Riaditelka zabudla ze co je to male dieta ved ona mala mamu na dochodku a vzdy to tahala s vnučkou ona neodsudzujem ale ja by som to nechcela. A zas evidim mam svagrinu ktora tirz robi v tejto banke ona skor isla nazad ale vidiom ze nema cas sa malej venovat a ju to mrzi ze sa uponahlala skor isli sme spolu na MD a ona uz 1rok je nazad. Toto krasne obdobie sa uz nevrati a ziadna banka nestoji zato podla mna. Apovedzme si keby tam clovek aspon zarobil 1000eur tak poviem ze jasne kto chce zarobit musi tomu niečo obetovat ale pre 47é v cistom a nemas na kom plnit plany a stresy a denne maily ze ste neschopny a na vase miesto cakaju rady...... no neviem nestotožnujem sa ,Asi nebudete vsetky so mnou suhlasit ved kazda mame iny nazor ale ja som skor doma v ulohe mami ako karieristky

dada1212
5. jún 2013

@zuzanat a možno by nebola zle keby si nepozrela len produkty tej banky, ale aj konkurencie a teda by si vedela že v čom je ten produkt tejto banky lepší.
lebo zbytočne budeš zdôrazňovať že napríklad za tento osobný účet bude mesačne platiť len 5 eur, ked inde je ten účet napríklad za 3 až 4,5 eura. tam potom treba zistiť čo iné banky nemajú, napríklad ak je v cene aj sms notifikácia a inde nie je, tak že ked mu príde výplata, automaticky mu pípne sms, nemusí neustále pozerať do bankomatu na zostatok alebo že narozdiel od iných bánk získa povolené prečerpanie automaticky, nemusí postúpiť kopu papierovačiek.
takisto pri spotrebnom úvere, ak je s nízkym úrokom, tak zdôrazniť ten úrok a neriešiť hned na začiatku, že sa dlho schvaľuje a treba k tomu kopu dokladov, ak je s vyšším úrokom ako inde, tak zase neriešiť výšku úroku ale skôr zdôrazňovať to, že peniaze mu schvália do hodiny, nemusí napríklad doniesť potvrdenie o príjme atd.

zuzkazba
19. jún 2013

ahojte. presne tento problém (2.kola) riešim aj ja. akurát nie som rozhodnutá, či tú prácu chcem vykonávať vzhľadom na pracovnú dobu a na plnenie plánov. Mám 3-ročné dieťa, manžel je pracovne vyťažený, takže nemôžem sedieť do siedmej večer v robote a rátať, či mi pokladňa sedí alebo nie. Pôvodne som išla na pohovor na pozíciu klientský pracovník a personalistka ma presunula na "1.stupeň" servisný poradca s aktívnym ponúkaním produktov.
Musím povedať, že som komunikatívna, viem sa vyjadrovať, ale je mi neskutočne proti srsti otravovať ľudí. (ja takým ľuďom skladám telefón, pretože sú niekedy horší ako svedkovia Jehovovi) Najmä v dnešnej dobe, kde má klient všetky informácie na internete, a ak má skutočne záujem o nejaký produkt, tak ide na pobočku sám od seba.....myslím si, že predaj/vnucovanie produktov cez telefón je prežitok.
Mňa by zaujímalo, čo sa stane, keď tie ich plány plniť nebudem? 😲 Budú ma šikanovať, zrazia mi to z fixného platu alebo mi dajú rovno výpoveď?!

benovamiriam
27. jún 2013

fúú,ženy ja mám ísť na 1. pohovor v pondelok, ale po tom čo som si tu prečítala neviem či to stojí za to

dada1212
28. jún 2013

@benovamiriam skús a uvidíš.
dnes ťažko nájdeš nejakú prácu, ktorá nemá kopu negatív.
však keby si aj uspela a po čase zistila, že to nie je nič pre teba, nebude pre to koniec sveta. aspoň skúsiš a možno budeš spokojná, možno nie, ale ak neskúsiš, budeš neskôr ľutovať že si to neskúsila.