Poraďte pri rozhodovaní

suz2
6. dec 2015

Mile zienky, neviem, ako sa rozhodnut, uz som zufala z mojej situacie, preto vas chcem poprosit o vas nestranny nazor na moju situaciu.
Mam 3 rocneho synceka. Od 1.9. sme nastupili do skolky a ja som sa vratila do prace. Pracujem ale na callcentre, kde mame smeny od 7:00 -15:15, 8:00 - 16:15, 9:00 - 17:15, 9:45-18:00 a 10:45 - 19:00. Kazdy tyzden mam jednu smenu. Skolku mame otvorenu od 6:30 do 16:30. Syn navstevuje skolku v meste kde byvame, ja do prace dochadzam. Cesta do prace mi trva 35 minut. Manzel pracuje ako projektovy manazer, vacsinou od vidim do nevidim, ale orientacne od 7:00 do 17:30 a dlhsie. Pre maleho mi nema kto chodit( stari rodicia pracuju a navyse byvaju od nas daleko), opatrovatelku si nemozeme dovolit ( a ani nechceme, kedze maly je dost specificke dieta a tazko prijima cudzie osoby).
Este pred nastupom do prace som sefku prosila, ci by sme vedeli moju situaciu nejako riesit, ze by trebars dala na administrativu, kde by som mohla chodit do prace o 7:00 do 15:15, aby som stihala pre maleho chodit. Povedala, ze ved nejak sa to vyriesi. Jasne, ze sa to nevyriesilo. Napokon som dospela k tomu, ze som pisomne oslovila riaditelku ohladom upravy pracovneho casu v zmysle §164 ZP o 7:00 - 15:15. Jasne, ze mi to zamietli, aj ked dovody, ktore v zamietnuti uvadzaju su podla mna uplne irelevantne . Skor sa zamestnavatel boji toho, ze ked vyhovie s takouto ziadostou mne, ozvu sa dalsie mlade mamicky s podobnou ziadostou a budu mat problem.
druha strana pripadu je ale ta, ze som z mojej prace na nervy...je na nas vyvyjany velky tlak, sleduju minuty, ktore stravim na WC a ine veci, ktore radsej nebudem ani rozpisovat, jednoducho sila.... proste mam z tej prace uz vazne problemy , hnacky ked mam ist rano do prace, jednoducho tu pracu neznasam.
Zajatra mam mat sedenie s riaditelkou aj s veducim odborov. riaditelka mi naznacila, ze sa ma chce elegantne zbavit, ze mi radsej ponukne trosku vyssie odstupne, len aby to nemusela riesit...veduci odborov mi zas radi obratit sa na sud, ze to urcite vyhram.
nechcem zostat bez prace, aj ked mam VS, ovladam 2 jazyky, mam dlhorocnu prax...ale najst pracu v dnesnej dobe je velmi velmi tazke...navyse taku,aby som stihala chodit pre maleho do skolky. druha vec je, ze tu pracu neznasam.... obcas mam pocit, ze uz mi z nej preskoci...a neviem, co robit, ako sa rozhodnut...
zienky, viem, ze vyriesit si to musim sama, ale mozno ak sa tu najde niekto, kto riesil cosi podobne a prida svoju skusenost, budem vdacna.

suz2
autor
11. dec 2015

@maslenka47 a evidentne vidim, odkial fuka vietor... Stastne a vesele... Pani uzasna. Bozie mlyny melu pomaly, ale isto...

lucka1987
11. dec 2015

@suz2 mas tu vek, bydlisko, fotku.. , je uplne jednoduche aby tvoj zamestnavatel si precital tvoje prispevky. ziadna anonymita ... tak nechapem preco sa hnevas na ine uzivatelky 😕 ? a k tomu nie ste bez prijimu, ved mas manzela projektoveho manazera. ci ? ..
ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa navari.... o par dni to budes vidiet v lepsom svetle, a urcite si najdes, pracu vhodnejsiu pre teba, s ktorou budes spokojna, drzim palce 😉

suz2
autor
11. dec 2015

@17alexis prepac, ak som Ta nepravom obvinila. Zrejme za to moze niekto iny....

suz2
autor
11. dec 2015

@lucka1987 mojmu zamestnavatelovi to niekto natrel, tak mi to aj bolo povedane. Ale to je jedno. Ano, manzel je menezer, ale keby nam jeho prijem postacoval, tak asi za tu pracu tak nebojujem. Nie kazdy menezer zaraba 1500€, su aj taki, ktori maju omnoho menej a moj prijem nam bude velmi chybat. Iste, vsetko zle je na nieco dobre, ale nechapem az zakernost niektorych ludi...

lucka1987
11. dec 2015

@suz2 aha, no tak ten niekto mohol byt niekto kto tu ani prispevok nedal, len ta pozna z nicku .. pravdepodobne.. svet je maly a na MK je kopec sliedicov...
pisala si ze si nestastna v tej praci, skor ci neskor by si to ukoncila, viem ze prijem bude chybat ( fakt ma manazer aj menej ako 1500 ? 😕 🙄 , lebo moj muz je obycajny sofer mkd a teda som stastna, ze nie je manazer potom 😅 , a co poznam manazezov, platovo su omnoho vyssie teda .. ale to je jedno )
jedny dvere sa ti zavreli, druhe sa otvoria, ber to tak, prezi sviatky s rodinou, v laske a najma zdravy, lebo to je najdolezitejsie, ked si zdrava, aj praca sa najde ( ale to casto clovek pochopi zial , az k nemu pride choroba ) . drz sa

17alexis
11. dec 2015

@suz2 v pohode, to prežijem. 🙂 Ale som rada, že s tou prácou som sa správne rozhodla. 😀 Verím, že si rýchlo niečo nájdeš.

suz2
autor
11. dec 2015

@maslenka47 sorry, ale musim este reagovat. Moj manzel je sice projektovy menezer, ale nezaraba tolko, aby uzivil jeho plat rodinu bez toho, aby som mala prijem... A to sa ozaj uskromnujeme. A ano, je vkuse v praci, ale u sukromnika je to v dnesnej dobe tak.
A co sa tyka mojej prace. Vzdy som bola bezproblemovy zamestnanec, tahala som nadcasy, ak bolo treba, pomahala som ako som vedela. Teraz som potrebovala pomoc zo strany zamestnavatela ja, lebo malemu fakt nemozem dat klucik na krk, nech si zajde domov sam. Aj zakon je na mojej strane, evidentne vsak niekedy sa clovek moze aj na hlavu postavit, akonahle potrebuje nieco "extra", stava sa z neho trn v oku.
Neviem, ci mas deti a aky mas hodnotovy rebricek, ale pre mna bude dieta prvorade. Praca a prijem su potrebne, dieta dolezite. To nic nemeni na situacii, ze ked som zostala bez prace, je to pre nas velmi tazke, ale ved mas pravdu, co sa budem vyhovarat, vsak...

eliska13
11. dec 2015

@suz2 baby sa mozu hanbit za take reakcie, akokeby ani mamami neboli.Nemas za cim banovat s bruchabolenim sa do prace nechodi prejavilo by sa Ti to na psychike ci zal.vredoch.Aj ja som kvoli dietatu odisla zo super prace,lebo mi ho nemal kto poobede vyberat a moj muz je dlho v praci.A ta premudrela z prvych prispevkov, ktora hovori, ze hold maly si musi zvyknut na cudzieho cloveka ty si dobra krava🙂je to male dieta a kazde dieta ma inu povahu.Ma len 4 roky a ma ho vyberat cudzi clovek a ma im po dome chodit cudzi clovek a v kuchyni zohrievat jest?mile damy existuju callcentra aj vo velkych firmach napr.Orange, banky kde nerobia ludia s vyucnym listom, ale s VS a jazykmi, tak prestante s tym pohrdavym tonom.Mozno by si bola stastnejsia, keby si niekomu dieta opatrovala ci robila niekde na pol uvazku, ked mate tak skoro zaverecnu v skolke nebude lahke najst si pracu drzim palce🙂

flower24
11. dec 2015

@suz2 drzim palce, nech si skoro najdes pracu, kde budes chodit rada a nie so stresom a citit sa tam zle. To sa fakt dlhodobo neda bez podpisania sa na zdravi. Istu dobu som si na VS privyrabala tiez v call centrach a aj ked mi praca ako taka popri studiu vyhovovala, hoc to bolo roky dozadu a call centra len v plienkach, atmosfera tam bola hrozna uz vtedy, ludia si zavideli aj nos medzi ocami. Teraz som pocula podobne popisy / sledovanie minut na wc a pod./ aj v inych callkach a vobec sa ti nedivim. Nevsimaj si zavistlivych ludi a sustreda sa na seba a rodinu. Mozno bez tych stresov sa aj babo skor zadari 😉 Momentalne som v podobnej situacii ako ty, takze ta uplne chapem.

lambrett
12. dec 2015

ahoj no blba situacia, lebo paniaze treba, ale nervy a zdravie mas len jedno a dieta tiez -toto konkretne- a ak sa dostanes do stavu, ze budes chora z prace a budes PN tak aj tak prides o cast penazi. ja osobne by som si sadla s muzom ze co a jak dalej, kolko mate vydaje a splátky a tak a ci si mozes dovolit na cas byt mimo prace. verim, ze nejaku by si si nasla, hoc mozno nie nic extra, ale verim, ze cosi ano. ja osobne by som taku pracu nechcela. mala som taku a odisla som z nej, pretoze som to uz po psychickej stranke nezvladala, ale vtedy som mala "len " priatela a nemala dieta a hypoteku, no priatel, terajsi manzel ma v tom podporil. takze je to aj o vas dvoch a ked ta muz podpori, lebo vidi, ze to je pre teba velky stres, tak by sa ti odchadzalo lahsie si myslim. a zaviselo by to aj od odstupneho. mam tiez znamu, kt ma syna ako ty a tiez toto riesila, pricom jej manzel ma nic moc pracu a predsa odisla a je velmi stastna, sice sa museli uskromnit trosku, ale je usmiata, spokojna, stastna a lutuje, ze to neurobila uz skor. tak drzim prsty aby si sa rozhodla co najlepsie 🙂