Je podľa vás takýto plat dobrý v dnešnej dobe?

14. mar 2023

Nastúpila som po RD do novej práce na jednu smenu aby som stíhala škôlku. Je podľa vás takýto plat dobrý v dnešnej dobe keď všetko ceny idú hore? Alebo radšej mať menší plat ale vyhovujúcu pracovnu dobu?

deti95060810
14. mar 2023

napíš aký plat, miesto kde robíš - mesto alebo aspoň kraj,

janai1
14. mar 2023

Nenapísala si žiadnu sumu

autor
14. mar 2023

Plat 850 v čistom, západ Nitriansky kraj. Do platu je zaratana prémia že som chodila celý mesiac aj príspevok na stravu plus daňový bonus na dve deti.

deti95060810
14. mar 2023

za mňa mááálo...

vikusjk
14. mar 2023

uuf aj s danovym bonusom na dve deti? To ale asi potom nemas plny uvazok, ci?

autor
14. mar 2023

@vikusjk Na plný úväzok práca od 7 do 15 hodín

autor
14. mar 2023

@deti95060810 Keď odratam daňový bonus na deti tak to vychádza 650 v čistom plat.

loginexistuje
14. mar 2023

aka pracovna pozicia ? za mna super ze ti umoznili taky pracovny cas

missviolet
14. mar 2023

takto, v NR priamo je to fakt hrozne s platmi - ponukali mi tu 800btt za to co v BA 1600btt.... pritom aj ceny prenajmov uz naozaj velmi porovnatelne... tvoj plat ma neprekvapil, kedze viem, ake podmienky platove tu casto clovek najde....

panelacikova
14. mar 2023

záleží od tvojho vzdelania, praxe a od pracovnej pozície

autor
14. mar 2023

@panelacikova Robím úplne iné než som vyučena, mne išlo o pracovnú dobu aby som stíhala do škôlky.

panelacikova
14. mar 2023

nič v zlom, ale táto odpoveď je absolútne nejasná. ako som písala: vzdelanie-prax-pozícia. to je dosť rozhodujúce. je veľa ľudí, ktorí majú 7-15 pracovnú dobu a zarobia omnoho viac. a naopak, zarobia aj menej...

autor
14. mar 2023

Ešte dopisem k tým 850 platu plus 120 eur rodinné a plus 100 eur mám tringelty. Tak spolu za február som mala 1070 eur

luccija
14. mar 2023

Ty si spokojná?čo tam po našom názore veď my nevidíme aké máte výdavky chcela si pracu, aby si stíhala deti máš plat tak asi v pohode nie?

luccija
14. mar 2023

Pre niekoho je podstatná funkcia, pre ďalšiu nech je v dobrom čase doma, pre ďalšiu mať robotu a doma nezapnut PC po večeroch a dorabat a mať čistú hlavu...ty si daj prioritu a odpovedz si či si spokojna🙂

autor
14. mar 2023

@luccija Ako práca je v pohode, hlavne tá pracovná doba. Robím u nás v dedine nič neprecestujem, na obed chodím domov sa najesť. Po večeroch nedorabam nič

viestta
14. mar 2023

Vsetko je otazka priorit. Vyssi plat by ti mozno dovolil viac si dovolit, ale obral by ta o mnohe vyhody vyplyvajuce z prace na jednu smenu 5 dni v tyzdni. Ty sa musis rozhodnut, nas nazor je nepodstatny

panelacikova
14. mar 2023

tak potom máš dobrý plat a nerieš... čo by za to niektoré dali.... máš čas na rodinu, deti.

vikusjk
14. mar 2023

znies, ze si spokojna. Preco to potom riesis?

1ivanka1
14. mar 2023

pre niekoho malo, pre niekoho vela. niekto potrebuje luxusne dovolenky, oblecko tak ano tomu by to nestacilo. ty musis vediet ake mate vydavky a ci si s tym ok..a ked pises ze si chcela takuto pracovnu dobu tak potom co riesis..este pises ze necestujes a nenosis pracu domov..ked ti napiseme ze je to malo das vypoved? asi nie? tak to zbytocne neries?

0silvia0
14. mar 2023

Ak by si si nasla lepsie platenu pracu, mas ako vyriesit deti? Nie vsetko je o peniazoch.

54tinka54
14. mar 2023

Máš prioritu mať dobrú pracovnú dobu, aby si stíhala škôlku… čiže niekde človek potom musí ubrať, v tomto prípade na plate. Výhoda je aj to, že nemáš náklady na cestovanie.

saraxyz
14. mar 2023

Vyhovuje ti to? Ak áno, tak nerieš. Ved Ti nikto nekaze ostať v práci až do dochodku

eeffka
14. mar 2023

Danovy bonus nie je plat. Dostanes ho vsade kde budes robit , cize zapocitavat DB a nebodaj stravne do platu je uplna blbost. Su to zakonne naroky.

simsalabim
14. mar 2023

Podla mna je fajn, ze nic neprecestujes - teda v tomto nemas vydavky - aj pracovny cas ti umoznuje sa starat o deti a zrejme aj praca zodpoveda tvojmu vzdelaniu. Ked deti podrastu, mozes hladat nieco ine.

luccija
14. mar 2023

Nič neprecestujes, na obed ideš domov, asi nemusíš riešiť kostým, lodičky výdavky navyše..na cestovnom veľa ušetris čo sa Ti nezdá?

zmrzlinka2021
14. mar 2023

Ale stale si nam nenapisala, co vobec robís?

Lebo ak jednocuhu pracu, kde netreba vzdelanie a zaucia ta za par dni / tyzdnov, tak je to super plat.

Ak vsak by slo o odbornu,narocnu pracu, kde potrebujes na sebe makat a po nociach si veci studujes - je to slaby plat.

apolka77
14. mar 2023

Ja len k tomu daňovému bonusu či príspevky na stravu to si odrataj a mas čistý príjem..tie dve spomínané položky dostaneš hoc-kde by si pracovala ,,to nie je tvoj plat. Za mňa je to plat nízky (aj keď končíš o 15) alé zas keď vieš mať 100 eur tringelty tak v pohode plus ten bonus, prídavky a príspevok na stravu ...tak bude už krajšia suma...

kulumulu123
14. mar 2023

Ak si ty spokojna tak je to super plat ak nie tak hladaj dalej... K comu su ti nazory cudzich zien?? Nechapem tej logike. Ak ti niekto pivie ze 500e plat je uplne super lebo jemu staci tak bude aj tebe?? Niekomu nestaci ani 2000 na pokrytie nakladov niekto dokaze usetrit na dovolenku aj z 850e... Tak si vyber 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

autor
14. mar 2023

@vikusjk Lebo mama hovorí že je to málo
@zmrzlinka2021 Nie nestudujem nič po nociach, neni to úplne jednoducha práca no robím od do prácu si nenosím domov. Robím s ľuďmi, musím veľa rozmýšľat a vedieť dobre rátať.