Potrebuje živnosť, keď budem brať tovar z veľkoskladu?

kiss1234
20. feb 2021

Ahojte, prosím ak by mi vedel niekto skúsený odpovedať na moje otázky tak vám budem veľmi veľmi vďačná. Tak začnem. Nasla som si veľkosklad ktorý viem ze pôjde chcela by som podnikať online cez insta Facebook a potom po čase by som si chcela spraviť aj web stránku. Moja otázka je ci mi treba živnosť? Ci musím niečo platiť navyše keď si už tovar objednám z veľkoskladu . Za každú radu a skúsenosť vám ďakujem. Podnikať budem so štýlovým oblečením. Veľkosklad je z Anglicka.

noami12
20. feb 2021

@kiss1234 určite potrebuješ, lebo budeš na tom zarábať a budeš s tým obchodovať.

simca06022011
20. feb 2021

Samozrejme, ze potrebujes zivnost. A z anglicka aktualne ked si objednas to stylove oblecenie z velkoskladu, tak normlane pojde cez colnicu, clo a DPH... A ostatne ti poradi uctovnicka ;) Alebo pozri weby ako podnikajte.sk

mogaa
20. feb 2021

@kiss1234 Ujuj...z Anglica sa ti to už teraz predraží🙂

mogaa
20. feb 2021

@kiss1234 živnosť samozrejme potrebuješ, so všetkým čo k tomu patrí(odvody, učtovníctvo, Daňové priznanie....

sisa_s
20. feb 2021

No hlavne cely fb a ig je tak presyteny oblecenim, ze zrazu kazda druha je podnikatelka...tak neviem, kde beries istotu, ze ti to pojde

hettinka
20. feb 2021

@kiss1234 akonahle kupuješ a predávaš za účelom zisku, potrebuješ živnosť. Ak je veľkosklad v UK, teda mimo EU, čakaj ďalšie vybavovačky ohľadne tovaru, budeš platiť DPH aj clo.

martinkatinka
21. feb 2021

Ak by si mala podnikanie premyslene, tuto otazku nepolozis 😉

kiss1234
autor
21. feb 2021

Ďakujem vám 😘.. Je lepšie čítať skúsenosti od skúsených ľudí ako od Google