Potrebujem v tomto prípade od zamestnávateľa 2 potvrdenia?

johaankaa
7. júl 2009

gapa,

ked planujem ist v auguste na PN, aby ma neprepustili a by sa mi o tolko predlzila zmluva, resp. budem na PN do nastupu na MD co bude v septembri, potrebujem si vypytat od zamestnavtela potvrdenie zaemstnávatela o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nem.dávku? a tak isto toto potvrdenie + ziadost o materske od lekara, ked si pojdem vybavovat matersku na SP?
(dufam, ze ma rozumies, co ti chcem povedat, lebo ja sa uz do toho tak zamotavam, ze sama sebe uz nerozumiem co ti chcem povedat)
takze ci budem potrebovat 2x potvrdenie zaemstnávatela o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nem.dávku, aj pri PN aj pri vybavovani materskej...dakujem

gapa
8. júl 2009

johanka,
to potvrdenie potrebuješ len v prípade, ak v den vzniku PN/den nástupu na MD nebude už prac.pomer trvať. Inak sa odnesie PN/žiadosť o materské zametnávatelovi(mzdárke) a tá všetko vybaví a odnesia na SP (sú teda aj výnimky, čo im to potom mzdráka vráti a odnesú si to na SP sami).

No čo som tuším pozerala, tak ty máš PP na dobu určitú a ak aj budeš PN ku dnu, kedy uplynula doba uvedená v prac.zmluve, tak tvoj PP končí dohodnutým dnom, ak ste sa nedohodli inak. T.j. PN-kou si nepredlžiš PP, ale budeš dostávať peniaze.