Práca a bývanie v Rakúsku

sirokez
29. apr 2014

Ahojte ako je to s bývaním a prácou v Rakúsku. O chvilu mi konci RD a tu ziadne vyhliadky nemam premyslam nad Rakuskom. Robite tam niekto fyzioterapeuta alebo masera? Ake su podmienky pre zivot rodiny myslim naklady na byvanie , MS,ZS, atd...? Dakujem za kazdy prispevok

vroni
21. aug 2014

@jasmika, aha, lebo v pase mas Tvrdosin. Ak tvoj manzel zaraba menej nez tusim 1400 cisteho, treba si dat ziadost na magistrat, dostanete prispevok na stravu v skolke (mozno aj v celej vyske, to ti na meste povedia presne)

jasmika
21. aug 2014

@vroni aha..super.. no on zarába ako kedy.. niekedy 1500 niekedy 1600 ale robí iba od marca do pol decembra... no uvidím.. dakujem pekne za vysvetlenie

salatoval
22. okt 2014

baby prosím vás hladam,si serioznu prácu vo viedni, budem robit hoci co. upratovat,pomáhať v domácnosti, pomocna sila.... nevedli by ste mi pomoct s pracou. ja sa za to odvdacim. mám 27 rokov. nemecky viem viac ako zaklady. ja by som skor mala zaujem o nieco na polovicny uväzok.

salatoval
22. okt 2014

@mrsbrown nevedela by si dat kontakt na nejaku upratovaciu firmu alebo agenturu.dakujem

lesmira
26. okt 2014

Ahojte baby. Som zo Slovenka z pohraničia a surne zhanam brigadu v Rakusku v pohraničí ako pomoc s upratovanim alebo detmi .Maximalne 50 km od hranic. Mam 5 deti a potrebujem si niečo privirobit k MD.Nemčinu mam -grundkentnnise )) maturitu na gymnaziu, som vysokoškolsky vzdelana. Ak má niekto kontakty v Rakusku, tak mu budem vdačná.Značka:Nesklamem!

nika006
31. okt 2014

@jasmika ahoj,ja mam ten isty problem ,tiez problem s pracou bez znalosti dobrej...byvam priamo v Grazi...paci sa ti tu inak?🙂

jasmika
3. nov 2014

@nika006 hej spokojná som... len občas rodina chýba.. no rakúska mentalita je úplne iná ako tá nasa.. skôr mi tu znepríjemnujú slováci zivot :-P tá nátura sa nezaprie... pomôcť nepomôže nik..ale odsudzujú veeelmi radi..

nika006
5. nov 2014

@jasmika no to je pravda,slovak slovaka vo vacsine potápa co je smutne a hlavne vo svete v zahranici co by sa mali drzat podporovat ze su svoji tak opak...zazila som tu falos,a zakernost aj v Nemecku...co uz nezmenime to🙂

michaelas13
5. feb 2015

Ahojte maminky, prosim Vás, tie ktoré máte detičky rakuskych škôlkach príp. školách - máte nejaku skusenosť s povinnou sexuálnou výchovou, prip. prilišné a detailné sa venovanie tomu napr. na hodinách biologie? Dakujem!!!

vroni
5. feb 2015

@michaelas13, prosim ta, necitaj stupidne stranky. ZIADNA, opakujem ZIADNA sexualna vychova v skolkach neexistuje, to su vyplody slovenskych choromyselnych mozgov. V skole, minimalne na prvom stupni tiez ziadna sexualna vychova nie je, mala mala len na zaciatku roka prednasku (je tretiacka), ako sa nemaju s cudzimi davat do reci, nechat sa nalakat na cuktiky a tak. Chodia to robit priamo policajti. Jedine ak by ta sexualna vychova bola prednasana na hodinach nabozenstva, tam moje dieta nechodi..... 😝

akire30
13. máj 2015

Ahojte, hľadám si prácu alebo brigádu v hainburgu ak by niekto vedel kde sa dá pekne zarobiť prosím napíšte mi. Prijmem akúkoľvek prácu.

allya
5. jún 2015

Ahojte žienky, chcela by som Vás poprosiť o info, neviete koľko asi tak sa dá zarobiť za hod. upratovania - myslim teraz skôr " na čierno" dôchodcom v okolí... Chystám sa na takuto prácu, ale neviem koľko cca si mám pýtať? aby som nebola drahá ale zase sa nechcem dať ani využívať.... dakujem!

alena258
9. jún 2015
Používateľ alena258 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alena258.

@allya pytaj okolo 20 eur na hodinu, inak prave som citala, ci sa oplati byvat v rakusku alebo v madarsku - http://www.nextfuture.sk/financie/reality/oplati-sa-byvat-v-pohranici/

vroni
9. jún 2015

@alena258, normalne som dostala zachvat smiechu, daj aj mne z toho, co beries. Vo Viedni dostane upratovacka medzi 8 az 10 €, viac ani nahodou, Rumunky aj za 6. Uplne oficialne k tomu dostane aj Dienstleistungscheck, poplatky pre zamestnavatela + cca 1%, za 20 euro na hodinu by sa oplatilo upratovat uz aj pre nizsi management. Pobavilo 😀

luslus
3. aug 2015

Ahojte,prosim vas,nevie mi niekto poradit ako vypisat formular L34 pendlerpauschale? Dakujem

drobca1984
14. sep 2015

Ahojte! Neviem, či to sem patrí, ale potrebujem súrne pomoc. Neviete o nejakej práci v Rakúsku blízko hraníc. Najlepšie pre muža, stolára. Prípadne nejaké informácie na legálnu prácu v Rakúsku. Ďakujem

marianandidi
14. sep 2015

Ahojte...poradte mi co potrebujem na vybavenie rod.pridavkov ak pracujem vo viedni a dieta mam na sk...dakujem..najlepsie rp

edyta
11. nov 2015

@julietta246 Ahoj, prosim Ta mozes mi prosim povedat, kde najlepsie hladat si podnajom v okoli Viednie? Okrem tych uz obkukanych inernetovych stranok mozem sa este dakte poobzerat?

peter1212
15. nov 2015

Skús pozrieť ponuky do Rakúska tu: www.jobee.sk/praca , myslím, že som tam videl fyzioterapeuta Pomer príjmov a nákladov je oproti SR neporovnateľný

mas48
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
allya
9. okt 2016

Ahojte maminky, neviete mi niektorá poradiť priamo link alebo kontakt na firmy v NO, ktoré ponúkaju nájomné byty? My žijeme v OO, ale chceli by sme sa presťahovať trošku bližšie ku SK. Vopred ďakujem!

monika811995
19. mar 2021

Ahojte vidím že tu máte každá niake skúsenosti prosím my s rodinou sa ideme sťahovať do rakúska do kittsee a hľadá si môj muž prácu v okolí až viedeň ma vodičák ja som ešte na RD.vedeli by ste prosím o niečo ked tak ak by sa dalo niekam dohodit? Nemecký jazyk slabé základy tak isto aj anglické a najviac vie iba po arabský 🙂ale učíme sa obaja ale muž by potreboval prácu niekde kde moc nepotrebuje zatiaľ tak moc jazyk ale ma snahu sa učiť už v praci.ak o niečom prosím viete napíšte mi správu budem vám nesmierne vďačná🙂