Práca a rodičovský príspevok. Ako to najlepšie skĺbiť?

luciamo
10. feb 2010

Ahojte kocky, mam velku dilemu, ktoru neviem vyriesit. Materska mi konci teraz vo february a chystam sa do prace. Firma nepojde asi dlho mozno pol roka, mozno rok, nikto nevie a ja netusim ci mam rovno z materskej nastupit do zamestnania a nehlasit sa na rodicovsky alebo mam vyuzit moznost ist na rodicak, zobrat 25% a zamestnat sa. V pripade, ze vyuzijem moznost dostat od statu prispevok 25 % a firma skrachuje do pol roka pridem o vyssi prispevok za ca. 10 mesiacov a teda o 30 tis. sk. Ale zase ked sa neprihlasim na rodicak pridem o tych 25%. To ze som na rodicaku znamena, ze si prerusim pracovny pomer a teda ak ma prepustia po pol roku, nebudem mat narok na podporu v nezamestnanosti? Netusim, ci mi niekto porozumie, ale ak ano, prosim o radu. Dakujem..

edusik
10. feb 2010

luciamo, ale podľa mňa neprídeš o 25%, lebo sa vrátiš na rodičák... ak zoberieš 25% a vrátiš sa aj tak na rodičák, tak ti potom budú vyplácať len 75%, ak nezoberieš tak 100%, ale je pravda že prídeš o 25% za ten polrok čo by si robila... tak je asi výhodnejšie ísť robiť a potom sa vrátiť na rodičák ak fy sa zatvorí..... a pokiaľ budeš na rodičáku, tak si zaplatíš dobrovoľné poi. v nezam., a po rodičáku ak si nenájdeš prácu, tak tú podporu dostaneš...

luciamo
autor
11. feb 2010

super, tak to mi nenapadlo, ze sa este mozem dobrovolne poistit.. Dakujem 😉