Práca ako referent poistenia

3. feb 2023

Ahojte, buduci tyzden idem na pracovny pohovor na miesto referent poistenia v socialnej poistovni. Práca podla popisu sa zda byt fajn, no rodina ma odhovara ze to bude financne podhodnotene. Moje najvyssie vzdelanie je stredoškolske s maturitou. Kolko si pytat na pohovore nastupny plat? Mate niekto aj realne skusenosti s touto pracou pripadne v poistovni pracujete? Ako ste spokojne?

sisa_s
3. feb 2023

Ak sa nemylim, su tam tabulkove platy, nezalezi, co si ty vypytas na pohovore

paulinam99
3. feb 2023

V úradoch tie platy nie sú bohviečo (sú dané tabuľkami podľa triedy a praxe) a navyše možnosť pridať osobný príplatok je tragicky nízky.
Mimochodom, pri výberových konaniach spravidla uvádzajú aj zákon, ktorý pojednáva nielen o zaradení do tried, ale vieš si predbežne ten plat aj vypočítať. 😉

P.S.: Ak si chceš pýtať plat, choď do súkromných firiem a zobchoduj svoje vedomosti schopnosti. Ak ideš do úradov, tak sa ideš len "zaparkovať" do vopred nalinkovaných koľají ...

autor
3. feb 2023

@paulinam99 vďaka za info 😊 prosim ta a ako si viem ten plat vypocitat? Nech viem s cim mozem ratat ak by som sa tam dostala 🙄

eeffka
3. feb 2023

Je povinnoat zverejnit plat v inzerate, takze treba poriadne pozriet.

loginexistuje
3. feb 2023

Socialna poistovna uvadza aj predpokladaby plat vo svojich inzeratoch plus benefity
existuju platove triedy pre verejnu spravu zavisi aj od tvojoch rokov praxe tabulky su nizke ale ak je clovek dobry a vyzna sa v danej problematike tak nemaju problem ist aj o 100% viac

loginexistuje
3. feb 2023

a kedze chces ist robit na taku poziciu bude pre teba hracka si na nete dohladat tabulky platovych tried 😉

paulinam99
3. feb 2023
aandrea9
11. feb 2023

@paulinam99 sociálna poisťovňa nie je štátna služba

coco1
26. feb 2023

Ahoj, starsia tema ale zaujima ma, pretoze som videla tento inzerat na profesii v mojom meste, tak ma zaujima : aku tam maju pracovnu dobu? Kazdy den su inak otvaracie hodiny a toto ma vzdy zaujimalo. Ak to nieje tajomstvo, pls prezrad, ako si dopadla

skorpionka1971
15. máj 2023

Ked niekto ide na taku poziciu a nevie si dohladat plat, tak co si o tom mysliet 😆😁Je to isto v Bratislave, tam zoberu kazdeho kedze tam je nedostatok ludí, v nejakom malom meste by to bol problem , v Ba je velky dopyt a beru každého, tak to aj vypadá....

autor
18. máj 2023

@coco1 som zamestnana uz taham treti mesiac a som nad mieru spokojna, pracovna doba je flexibilna 😊

autor
18. máj 2023

@skorpionka1971 si dost vedla, praveze sa jedna o mensie mesto cca 60 km od BA...no vzhladom k tomu ze tie platy su na uradoch rozne som sa pytala...predtym som v tomto sektore nikdy nepracovala.

coco1
18. máj 2023

super, to som rada 🙂 flexibilna, myslíš pohyblivá, ale 8 hodín musí byť dodržaných, či nie? Zaujíma ma to, lebo pomaly sa obzerám skôr po skrátenom, alebo takom hybrydnom úväzku. Jeden deň kratšie, iný dlhšie.

autor
18. máj 2023

@coco1 no prist mozes od 6tej do 8ej, a byt v praci musis byt minimalne do 14tej, ked prides o 6tej mozes o 14tej ist domov, pripadne ked si nazbieras nieco do plusu potom mozes odist skor 😊

skorpionka1971
18. máj 2023

Nie su rozne. V socialnej poistovni su tabulkove. Robim tam stvrty rok ako odbormy referent OLPC .Mám plat 935 plus osobny 100. Chcem idist , no nikto sa nehlasi do vyberoveho....a slubila som lekarke posudkovej ze najdem miesto seba nahradu, no nikto nema zaujem v okresnom meste....

coco1
19. máj 2023

Aha rozumiem. Dakujem za vysvetlenie aj som si myslela, ze takto nejako to bude

kakika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kakika
2. jún 2023

Môžem vedieť kde na pobočke pracuješ? Môžeš aj do sa,keď nechceš tu.

skorpionka1971
20. júl 2023

@kakika Rimavská Sobota, dala som už výpoveď

andrejka1881
11. aug 2023

Ahoj "autor" príspevku. Mohla by si mi napísať prosím ťa správu? Plánujem vziať rovnakú pozíciu a zaujímalo by ma o nej niečo aj z hľadiska človeka, ktorý tam už robí. Ďakujem ☺️