Práca na dohodu a evidencia na úrade práce

misssulik
1. okt 2023

Ahojte 🙂 potrebovala by som poradiť či ma niekto z vás skúsenosť s prácou na dohodu a popritom byt evidovaný na úrade práce . Viem že nemôžem prekročiť 40 dni odpracovaných za rok . Naskytla sa mi možnosť privyrobenia si na 3 dni . Keď vlastne táto dohoda bude trvať iba 3 dni a skončím tak môžem tých zvyšných 37 dni odrobiť na dohodu ešte keď sa mi niečo naskytne v inom mesiaci ?

A ešte jedna vec 🙏🏼 Keď mi ta dohoda skončí po 3 dňoch a zaniesiem na úrad papier o ukončení tak budem znovu zaradená v evidencii ? Mám v tom trosku zmätok ❤️

klarissa25
1. okt 2023

Však ty budeš mať dohodu ale budeš stále evidovaná na úrade práce... ak by si prekročila tých 40 dní za rok pripadne aj ten mesačný príjem tak vtedy ta vyradia

melanta
1. okt 2023

@misssulik 40 dní trvania dohody, nie odrobených dní. Takže áno, ak bude dohoda trvať iba 3 dni, tak môžeš v kalendárnom roku mať ešte dohodu na 37 dní. Na úrad práce ju musíš doniesť pred nástupom. A nie že budeš znova zaradená do evidencie - ty budeš zaradená aj počas dohody.

misssulik
autor
1. okt 2023

@melanta ďakujem krasne za vysvetlenie 🙏🏼❤️

misssulik
autor
1. okt 2023

@klarissa25 ďakujem vám 🙏🏼

9lf9
1. okt 2023

@misssulik tak ako pise @melanta a este dodam, ze nemozes ist pracovat na dohodu k zamestnavatelovi od ktoreho si sa prisla bezprostredne evidovat po ukonceni pp a prijem nesmie presiahnut sumu ZM.

janagem
1. okt 2023

Len pozor dohodu musíš doniesť den pred začatím dohody. Inak ta môžu vyradit

00dominika00
1. okt 2023

@misssulik len pozor, za tých 40 dní nesmieš prekročiť limit peňazí, ktoré môžeš za ten rok pri práci na dohodu zarobiť. Dva roky dozadu to bolo cca 210€. Žiaľ blbé ale úrad to tak má.

misssulik
autor
1. okt 2023

@9lf9 Čiže keď budem u neho teraz 3 dni na dohodu , tak napríklad o 2 mesiace už k tomu istému nemôžem ísť ?

9lf9
2. okt 2023

@misssulik mozes, nesmies ist vobec na dojodu k tomu od ktoreho si prisla po skonceni pp do evidencie

misssulik
autor
2. okt 2023

@9lf9 áno už chápem , ďakujem všetkým za pomoc 🙏🏼❤️

alenazac
10. jan 2024

Dobrý deň,prosím Vás,som zaevidovana na úrade práce a začala som vykonávať dohodu.40 kalendárnych dní môžem túto dohodu vykonávať.Chcem sa opýtať,či sa počítajú aj soboty,nedele alebo iba 5 dní v týždni?Musím si to sledovať,aby som nepresvihla tých 40 dní,ináč by ma vyradili z uradu.Ďakujem za každú odpoveď.

9lf9
10. jan 2024

@alenazac sleduje sa kazdy jeden den od kedy dohoda trva