Práca na dohodu po novom

rozala111
10. júl 2012

Ahojte, vyzná sa niekto v tom čo navrhujú o dohode, asi tomu nejako nechápem, chodím na občasné brigády - práca na dohodu, a teraz nadobúdam pocit, že to už asi nebude možné, resp. sa mi to nebude vyplácať. Inak som živnostník, ale brigáda je vždy ako práca na dohodu. Ďakujem.

zlatusik28
10. júl 2012

@rozala111 ahoj, tak pokiaľ ja tomu rozumiem 🙂, tak dohoda ostáva, len sa z nej budú platiť aj všetky odvody

alexandra
10. júl 2012

Navrh je taky, ze dohoda ostane mozna uz len pre studentov. Ale nepanikarila by som kym to nie je schvalene, stale dufam v zazrak..

tynamartina
10. júl 2012

@rozala111 práca na dohodu zostáva ale budú sa z nej platiť také isté odvody ako keby si bola normálne zamestnaná. tak hovorili včera v televíznych novinách.

gumimaci
10. júl 2012

@rozala111 nooo budu sa platit odvody, tusim 14%, tz ze sa znizi odmena... 😠 🙄

rozala111
autor
10. júl 2012

cize normalne sa uz neoplati robit na dohodu, zamestnavatel o odvody plat nezvysi a ja budem robit za smiesne malo 😠

mariand
14. júl 2012

upresnim:

:: 2012
dohoda 100,-
dan: 20,-
v cistom: 80,-
este zamesnavatel urazove a garancne poistenie 0,8% a 0,25%

:: 2013
dohoda 100,-
dan: 20,-
odvody:
pravidelny 48,6% (13,4% zamestnanec/35,2% zamestnavatel): 13,40
prilezitostny (nepravidelny) 43,8% (11,4%/32,8%): 11,40
v cistom: 66,60 resp. 68,60
este zamesnavatel

brikina
18. júl 2012

dan je 19%, nie 20%

kvetinka211
18. júl 2012

Podakujme sa vsetkym skvelym ludom na slovensku, ktori mysleli socialne a volili smer 😉 Niezeby to s ostatnymi stranami bolo prudko lepsie, ale smer dokaze oblb este aj svojim volicom predat ako opatrenie na zlepsenie ich zivota, to je uz vazne na grc 😠 Ked si mamicka na rodicovskej utrhne trosku casu a po nociach ak jej dieta nahodou dobre spi namiesto svojho spanku sa snazi zarobit par eur aby zlepsila rodinny rozpocet - no skandal, treba jej na to hodit 40% odvody a takmer polovicu jej z toho zobrat !!! Ale chapem, aj politici musia z niecoho zit, z coho by si nakupili tie krasne limuziny, zaplatili frajerkam za sluzby a konta vo svajciarsku tiez treba naplnit na horsie casy ...

mariand
20. júl 2012

@brikina dakujem za opravu, ano na dohodach je to 19%, potom je tam dan 19,-. Sypem si popol na hlavu za zavadzanie 😉 Ale neviem ci to 1 euro zachrani cely ten nezmysel.

15natalinka18
24. sep 2012

prosim vas poradte po rodičovskej ma zamestnavatel vyhodil nikde som nerobila ani som sa neodhlasovala so socialnej poistovne stale som tam vedena....som nahlasena ako nezamestnana a poberam podporu ale mam brigadu na dohodu na 2,5 mesiaca nepretržitu pričom mam aj druhu dohodu podpisanu ale ta bude na par hodin alebo dni len dokladanie tovaru.... tak potrebujem vedieš či sa pri dohode kde sa može ročne odrobit len tych 350 hodin tie brigady zratavaju a budem si musiet stražit hodiny aby som nepresiahla alebo sa to rata 350hod na každu jednu?????? prosim poradte... a ked ma vyradia z evidencie tak si musim platit zdravotnu alebo ju zamna plati štat tym že mam 3 ročne dieta

1lussy1
5. okt 2012

ahojte chcela by som sa opytat som na rodičovskom prispevku mám normálne zmluvu v zamestnani a chcela by som pracu na dohodu popri materskej.Zakladna hruba mzda je 200 eur neviete mi poradit čo mi z toho strhnu kolko budem mať čistu mzdu?4i sa mi to oplati.Diki moc

xelibri
24. nov 2012

@rozala111
Ja si privyrabam vyplnanim dotaznikov za odmenu 😉
Je to jednoduche, casovo nenarocne a nieje potrebna ziadna dohoda ani ine "papierovacky".
Navyse prijem do 500€ rocne z takehoto typu prace je oslobodeny od dane.
Staci sa zaregistrovat a potom uz len sledovat mail.
http://www.onlinepanel.sk/default/index/index/r...
http://www.vyskumy.sk/registracia.html?invi=49577
http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=51338

linduska_
25. nov 2012

Baby mám takú otázku..som študentka strednej školy, mám 19 rokov a mám už jednu prácu na dohodu cez týždeň..no chcela by som aj cez víkendy robievať zas inde..je to možné ?? nevyznám sa v tomto moc..preto si niesom teraz istá či je možné mať viac zmlúv "na dohodu" ? Poraďte prosím.
Ďakujem...