Práca na zmeny alebo len ranné

11. mar 2024

Ahojte, prosím mamičky aby ste mi poradili. Syn pôjde od septembra do školy a práce ktoré máme s mužom sú od 7-15:30, lenže z dôvodu dochádzania by syn musel vstávať o 6 a v škole by bol už pred 6:30. A zo školy by sme ho vracali až o 16. Rozmýšľam nad zmenou práce kvôli tomu, ako to zvládajú vaše deti a vy? Učenie atď. Mám možnosť inej práce kde by takto do školy chodil Max 2x do týždňa, inokedy na 8 a skôr domov. Ďakujem za odpovede

janka2501
11. mar 2024

Dcera bola vzdy prva rano v druzine o 6.30, a ja som isla ootom do prace na 7h, a odchadzala o 15.30, a pre malu cca o 16h...aj do skolky vstavala skoro, musela som byt na 7h v praci..
Ucenie ma nastavene,tak ze pride zo skoly a uci sa...ked bola v druzine po skole,tam sa hrala, a doma sa isla ucit....

qwert87
11. mar 2024

Ak mas moznost zmeny prace, urob to. Byt v skole od 6:30 do 16 je dlho. Ak to bude len parkrat do tyzdna, to by bolo este ok

candii
11. mar 2024

Tiež si myslím že ak máš možnosť to zmeniť tak to urob. Tiež si myslím že od 6.30 do 16.00 je dlho byt v škole.

pupavocka101
11. mar 2024

rozhodnutie je na tebe. ak ti bude druha praca viacej vyhovovat, tak pracu zmen. ono zase nemozno prisposobovat vsetko len dietatu. ak mas hodit ty domov utahana a nemat na nic ine cas, tak to tiez nema zmysel. zase na druhej strane vedz, ze by nebol sam, kto by chodil tak zavcasu do skoly.

ibatanecnica
11. mar 2024

moja dcéra tiež tak bývala. Od 3 triedy - od pol roka, chodievala už sama domov, po obede , kvôli tomuto by som prácu nemenila.
Tie prvé roky rýchlo prejdú a potom bude chodiť dieťa už samé. Zase by som to nehnala tak do krajností, že vo všetkom sa prispôsobovať. Nie je to nič, čo by dieťa nezvládlo

ibrunova
11. mar 2024

Máš ideálnu pracovnú dobu, nič nemeň. Moje deti od škôlky chodili ráno na 6.30 a domov o 16, úplne v pohode sa to dá zvládnuť.

123369
11. mar 2024

Tiež by mala ísť dcéra od septembra do školy, mladšia do škôlky. Moja práca začína na pol 7 . Čiže bude v škole ešte skôr ,ako ten tvoj. Neviem kedy ju budem ráno budiť,to isté aj mladšiu. Strašne sa toho obávam,ako začneme fungovať v tomto systéme 🙏

kacena2022
11. mar 2024

Za mňa lepšie sú ranné,ja pracujem od 7 do 15 hodín.Maleho ráno budím 5,30 a o 6tej už je v škôlke medzi prvými.No nie je tam sám,viacej deti chodí tak skoro tie ktorým rodičia pracujú.Poobede o 15,30 chodím preňho a domov.Nemenila by som.

autor
11. mar 2024

@123369 môj teraz ledva vstane do škôlky o takom čase a to v škôlke ešte spia poobede, o 10 je už unavený čo mi učiteľky hovoria. Potom domov by sme prišli tak cca 16:30. Je to podľa mňa dosť veľa, každý deň byť v škole tak dlho. Ja ako decko som tiež bývala takto dlho v škole a to bolo pre mňa strašne

autor
11. mar 2024

@pupavocka101 druhá práca mi možno bude viac vyhovovať. 2-3 x do týždňa budem robiť 12tky a za väčší plat ako teraz čo robím 40 hodín týždenne. Práveže teraz som utahaná do 15:30 sa v práci nezastavím a doma som už KO a neviem si predstaviť ešte sa učiť s malým 😕

ibrunova
11. mar 2024

A úlohy s ním bude robiť nakomplet otec, keď budeš mať 12hodinovku?

11bodka11
11. mar 2024

No moje deti by to nezvladli takto zavcasu. A skolku mame od 7 a skolu od 7:15.

20erika07
11. mar 2024

Ja mam prac.cas ako by si mala ty ak by si isla do novej práce, a nemenila by som dobrovolne ani keby co bolo 🙂 mat kazdy den tak skoré a niekedy hekticke rána je nic pre mna 🙂 plus 3 dni v týždni v praci a 4dni doma, za mna 👌

autor
11. mar 2024

@ibrunova ano, aj on je rodič, nie len mama. Raz za týždeň to zvládne. Pred nočnou ich budem robiť ja so synom

autor
11. mar 2024

@20erika07 verím, ja teraz každý deň vstávam o 5:30, syna budím o 6 a prezliekam ho v spánku, aby sme stíhali všetko rano. A keď chcem aby sa najedol ešte doma niečo to nestíham vôbec, musím mu do škôlky niečo malé dať na ráno. Presne tie rána sú niekedy na maslu. Lebo ani muž nevie vstať skôr ako o 6 a potom nás čaká v aute a ja sa naháňam

20erika07
11. mar 2024

No a to je len skolka, v skole sa bude musiet viac sustredit a byt vyspatejsi ak nie je zrovna moc energické dieta 🙂 keby som na tvojom mieste, ani by som nevahala 🙂

qwert87
11. mar 2024

Podla mna je to dlho. Aj moje deti budem brat kazdy treti tyzden rano na pol siedmu do skoly, skolky ale zasa ich bude muz vyzdvihovat medzi prvymi uz pred 15. Ostatne dva tyzdne ich bude on vodit na 7:45. Pracuje na zmeny. Pre skolaka je to dlhodobo unavujuce, a este ked to bude kazdy den. Doobeda byt sustredeny v skole, poobede aktivity v druzine, doma robit este ulohy. Ak ti vyhovuju 12tky, ze ta muz plnohodnotne zastupi ked budes v praci, tak nemas o com.

autor
11. mar 2024

@qwert87 plnohodnotne neviem, možno aj muž sa naučí písať normálne, keď sa bude so synom učiť 🤣

nops
11. mar 2024

Presne pre toto som si vybrala 12tky, po nočnej voľné dni, často mi vyjde víkend denné a tým pádom v týždni aj 4 dní doma. Pre dieťa super. Vybavis aj lekárov,menej dní OČR,veď za to vždy radi v práci vozia mamicky. A správne,aj otec sa má podieľať. Nechápem,prečo len žena matka si musí hľadať a prispôsobovať prácu dieťaťu. Prečo by nemohol aj muž. A najlepší sú jedinci,čo prídu o 15 tej domov a ľahnú na gauč,že unavení.

autor
11. mar 2024

@nops áno veru, tento rok som bola už 2x na ocr a už je to problém, minulý rok som nebola ani raz, ale teraz sa nejako tiahnu tie choroby. Chlapi sú leniví všeobecne, aj môjho musím dokopat do všetkého čo sa domácnosti týka