Práca po materskej/rodičovskej dovolenke

31. máj 2022

Žienky po akej dobe ste sa vratili po materskej/rodicovskej dovolenke do prace ?
Tie ktore nemali pracu, ako rychlo ste si ju nasli ? Bol problem sa zamestnat po materskej ?
Za kazdu odpoved dakujem ❤️☺️

dskjhfdlkdjhl
31. máj 2022

Po prvej rodicovskej som sa nevratila do povodnej prace, ale novu som si nasla tak, aby som hned, ked mala dcera 3 roky, mohla nastupit (ja do prace, dcera do skolky). Bola som na 2 konkurzoch, jeden nevysiel, druhy ano. Po druhej rodicovskej som sa vratila do prace, kde som bola pred materskou a opat v 3 rokoch dietata.
Vzdy ale zalezi na tom, co mozes ponuknut, co vies, ake mas vzdelanie. Ja mam to stastie, ze nezamestnanost mi asi nehrozi.

martinkatinka
31. máj 2022

Este ored skoncenim RD, maly mal 2r4m a nasla som si behom mesiaca, odkedy som zacala hladat.

mimibb
31. máj 2022

Ja som bola doma 9r s 3mi deťmi (každé po 3 rokoch) a keďže nemáme babky, tetky atď, tak som nastúpila do prace na polovičný úväzok, aby som stíhala okolo deti, navyše do toho padol aj celý humbuk s koronou, tak sme to dali ľavou zadnou vďaka môjmu polovičnému úväzku - prácu som si našla hneď, ešte mi ani rodičak neskončil... Zostala som tam 2 r a zostávam naďalej, akurát nabieham na plný úväzok 😊

Podľa mňa, keď človek hľadá a naozaj mu záleží na práci, chce pracovať... Moc na začiatok nepreberá-predsa len sa opäť treba zaradiť do pracovného života, oprášiť pracovné návyky, nadobudnúť nové skúsenosti atď tak sa práca dá vždy nájsť...