Práca po návrate zo zahraničia

ivka67
28. apr 2024

Ahojte

Myslíte si, že je reálne si nájsť prácu , ak mám nemčinu na úrovni B2, angličtinu na B1, silný zákaznícky prístup , skúsenosti v zahraničí (reštaurácie na vyššej úrovni, súkromná nemocnica - roomservice), administratívna práca, PC to je samozrejmosť. Moje najsilnejšie stránky sú tie jazyky a to, že nemám problém s prácou s ľuďmi, skôr to potrebujem akosi k uspokojeniu vo svojej práci. Dieťa máme jedno - v škôlke. Ja sa vraciam domov zo zahraničia po vyše 10rokoch s asi dvojročnou prestávkou, čo som sa vrátila a pracovala na pozícii zákazníckeho servisu - mám 32 a pozerám ponuky - hlavne s využitím nemčiny a najlepšie homeoffice aspoň 1-2krát do týždňa , avšak žiaden predaj a otrava ľudí. Je to aj kvôli zdrav.problémom, prečo by som chcela robiť aj z domu a prečo sa vraciam domov...Len neviem, či je to dosť, keďže na SK už dlho niesom, no konečne máme ako rodinka svoje zázemie a vraciame sa... Príde mi, že som priemer, nemám VŠ a nikdy som nerobila špecializovanú pozíciu, na SK som mala po škole možnosť robiť nákupcu s NJ pre incon, ale to som odmietla a odišla preč (škoda)...

Druhá možnosť je otvorenie si kozmetického salónu so špecializovanou službou, čo bol vždy môj sen, no neviem, či sa na to dať kvôli malej atď.... To bolo vždy moje hobby - kozmetika a všetko okolo nej....Inak som z okolia Žiliny.....

Reálne ma zaujímajú možnosti ako to všetko u nás je momentálne a ako to je v ZA a okolí, či nemám len ružové okuliare, pretože ja som dosť tak optimisticky naladená, čo sa práce týka, ale počúvam len , ako sa na SK len oje*****, ako vyplácajú na ruku a na výplatnej páske má človek menej kvôli odvodom a ako je to nahov**... Tak neviem, ja som nemala teda nikdy problém s prácou doma, nestretla som sa s takýmto prístupom a mala som okolo seba normálnych kolegov väčšinou. Robila som aj v kancli aj v kaviarni aj na recepcii aj v obchode....

Mám otvorené ponuky od Tschibo, Notino, Webhelp, Adecco, Siemens..... neverím, že to je také nanič, alebo sa mýlim? Poprípade ak som priemer ako to nejak povýšiť na lepšiu úroveň ako sa odlíšiť?

Ďakujem za postrehy.

fion22
28. apr 2024

@ivka67 tvojím esom v rukáve je nemčina, neskúšala si si dať inzerát niekde? Ja som raz, už ani neviem kde na Svk mala, že ovládam nemčinu a firmy sa mi ozývali samy. Ak by si mala ešte možnosť, viem s malým dieťaťom je to ťažko, ale že dotiahnuť tú nemčinu na C1. Nenechaj sa odradiť tu, o nemčinu, nie len na papieri, je fakt núdza. Moja naj kamoška dostala prácu zatiaľ vždy len vďaka jej nemčine, keď sa rozhodovalo medzi viacerými.

eva112014
28. apr 2024

@monsterablue Ja by som sa ťa rada spýtala, že vieš reálne porovnať, že jazyková úroveň B2 maturanta je rovnaká ako človeka, ktorý si tú úroveň B2 získal certifikátom v zahraničí? Fakt to vieš reálne porovnať?

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivka67
autor
28. apr 2024

@luccija salón by som asi riešila , ale nie v dome, skôr som pozerala nájmy v ZA . Čo sa týka práce tiež som toho názoru, že veľa ľudí poznám aj bez VŠ čo majú fajn pozície za fajn peniaze , zapisujem si názvy firiem kde si pošlem žiadosti tu v ZA a okoli, snáď to vyjde . Vďaka za tipy🙂

ivka67
autor
28. apr 2024

@mamina7070 ja hľadám skôr Zilina, možno Trencin, BA ale tam by bol nutný homeoffice , alebo dvakrát max. Do týždňa dochádzať , no uvidíme . Inak Siemens zrovna hľadal človeka na pozíciu s nemeckým jazykom, úroveň B2 a bol to zakaznicky servis v ZA na homeoffice . Angličtinu na tejto pozícii nevyžadovalo. Dell má raz volali na pohovor , ale ja som bola už vtedy prec, len som mala otvorené CV na profesii

ivka67
autor
28. apr 2024

@fion22 ahoj, takto som to mala , ešte dávno keď som žila na SK a tiež sa mi ozvali a vlastne keď hľadali zrovna človeka s NJ tak som mala celkom v tej dobe šťastie, no odisla som aj tak po čase z SK, bola som mladšia , chcela som skúsiť ist do sveta ... ale s tou nj silno uvažujem nad C1, mne to pri dieťati nevadí, mna to veľmi baví sa ucit jazyky a asi by to bolo aj lepšie čo sa uplatnenia týka , aspoň myslím

ivka67
autor
28. apr 2024

@eva112014 B1 v škole , to som dostala skutočne maturitu (2. Najlepšia na celej škole inak čo sa výsledkov týka, predtým som chodila 3 letá po sebe na prax do Nemecka, tak asi preto :D a jazyky má bavili od ZŠ narozdiel od matiky a fyziky napr.) B2 som dorobila vo Viedni a uvažujem, že dorobím ešte cez Goethe Institut C1, s dotyčnou čo má hneď zotrela som nediskutovala ani do detailov , načo

ivka67
autor
28. apr 2024

@eva112014 a angličtinu som urobila B1 v škole , ale certifikát v USA keď som si zaplatila mesačný intenzívny kurz na Miami , aby som AJ oprasila a zlepšila ... ale asi je to malo , v dnešnej dobe je anglicky jazyk skutočne bežný, preto staviam na NJ. Anglicky inak rozumiem všetko ale neviem sa tak vyjadrovať ako v NJ. Bola som samouk a teda plus škola a zahranicie

lucik194
28. apr 2024

na tvojom mieste hľadám nejaku poziciu s nemcinou, lebo B2 je uz slušná uroven. vela firiem v BA hlada, ale ci aj v ZA, to neviem.

male dieta skolkar v mestach nie je problem

estellas
28. apr 2024

@ivka67 Určite pozeraj nejaké pozície kde je treba nemčinu ak vieš plynule po nemecky, je to plus. U nás v meste hľadajú do eshopu na spracovanie objednávok niekoho kto vie dobre po nemecky. Na komunikáciu s nemeckými zákazníkmi. Možno nájdeš podobnú ponuku na profesii.

darinkaninka
28. apr 2024

@ivka67 Autorka, nenechaj sa znechutiť komentármi. Myslím, že nemčinu máš reálne minimálne C1, keďže si v zahraničí tak dlho žila. Porozumenie musíš mať perfektné a gramaticky sa na teba žiaden maturant teda určite chytať nemôže. V Žiline práveže v Siemense každú chvíľu hľadajú, alebo v personálnych agentúrach skús.

ivka67
autor
29. apr 2024

@lucik194 ďakujem, dúfam, že sa mi niečo podarí, ja som tiež tak pozitívne naladená, keďže doma to bude ,jednoduchšie, pevne v to verím

ivka67
autor
29. apr 2024

@estellas presne niečo takéto si na začiatok predstavujem, to som aj robila na SK akurát bez nemčiny

ivka67
autor
29. apr 2024

@darinkaninka tiež mi hovorí jedna kamoška, s ktorou sme tu dlhé roky, že na papieri mám síce B2 , ale reálne mám nemčinu na vyššej úrovni. Neviem, či C1 to už sú dosť odborné výrazy atď, ale minimálne čo sa týka komunikácie nemám problém sa baviť o hocičom. Ona bola oficiálne B1 a robila si B2 bez problémov, teraz už má C1 . Tak uvidíme, ja na tom staviam a niesom v BA kde je možno veľa ľudí s NJ, keby tak negatívne zmýšľam tak sa nikam nedostanem , možno ani do zahraničia kam keď som prišla som vedela skutočne len tú školskú maturantskú nemčinu a to sa nedá porovnať s tým ako viem teraz

bosorkabb
29. apr 2024

Nenechaj sa znechutiť. Prácu nájdeš.
Môj muž nemá VŠ a zarába viac ako keby ju mal.
Nemčinu ovláda C2 angličtinu C1 a nikdy s prácou problém nemal.
Určite si pošli životopisy, reaguj na ponuky a uvidíš.
A kozmetický salón skôr nie, stojí to veľa peňazí, doba je neistá. Ľudia na službách šetria.

ivka67
autor
29. apr 2024

@bosorkabb ďakujem za povzbudenie, ujo tiež má NJ na C2 a AJ na C1 a našiel si prácu hneď a to pracoval 10rokov v zahraniči v gastre, urobil si len rekvalifikáciu ako projektový manažér a išiel do automobilky , kde keď sa niečo riešilo s Nemcami, chceli komunikovať iba s ním.... Niekedy počúvam aj, že reč vedieť už nieje také dôležité, keďže existuje umelá inteligencia... Ale keď používam občas napr. google translator vždy sú tam chyby, ktoré musím opraviť

bosorkabb
29. apr 2024

@ivka67 fakt buď v pohode. Odvážna, pošli životopisy aj tam kde nesplnas všetko. Podľa mňa jazyk ovládaš lepšie ako si myslíš. Hlavne ak si ho používala v práci v zahraničí. Len si málo veríš.

ivka67
autor
29. apr 2024

@bosorkabb ďakujem ti veľmi pekne 🙂