Práca popri MD a RD

janinka13
11. jan 2019

Chcem sa spýtať, na MD nastupujem z TPP v jednej firme, popri tom pracujem na dohodu v inej firme, kt. mám uzavretú vždy na 1 rok, teraz sa mi končí dohoda, chcem si ju predĺžiť, môžem popri materskej pracovať naďalej na dohodu bez toho, aby mi to ovplyvnilo materskú? A následne potom počas RD? Ďakujem za odpoveď.

29simona29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
12. jan 2019

@janinka13 Ak je to dohoda na pravidelný príjem tak mas aj z nej nárok na MD podla toho co pises. A popri MD môžeš pracovať na hocijaký PP len nie na ten z ktorého si na MD.

janinka13
autor
13. jan 2019

@evittam a keď na MD nastupujem z inej firmy? nie z tej, čo robím na dohodu, tam robím len pár určitý počet hodín mesačne.

evittam
14. jan 2019

@janinka13 To uz je na tebe ci poziadas z oboch PP o MD ak mas narok

janinka13
autor
14. jan 2019

takže ak správne rozumiem, požiadam si len z TPP, a z dohody si predĺžim novú zmluvu a môžem ju naďalej robiť popri MD a RD, kedže z nej žiadať nebudem

juliettka18092010
5. jún 2019

@evittam ahoj, prečítala som tu na MK veľa rád a informácií od teba. Prosím ťa, som zamestnaná na TPP v jednej firme, teraz som na RD a iná firma ma požiadala, či by som na pár hodín u nich popri RD neodpracovala cca 20 hodín týždenne. Ďalšie tehotenstvo neplánujem, zistila som, že kedze budem vykonávať rovnakú činnosť, tak by som mala s nimi mať nie PZ ale len dohodu. Ako som vyčítala, aj z dohody mám nárok na PN, či OČR, ale na dovolenku nie. Ako by mala vyzerať dohoda? môže byť v dohode, že budem ohodnotená za odpracované hodiny? Lebo firma napr v lete bude mať celozávodnú dovolenku 2 týždne. A na dohodu môžem odpracovať iba 350hodin ročne? Vždy som pracovala na TPP, vôbec neviem ako fungujú dohody a čo by bolo pre mňa najvyhodnejšie

evittam
5. jún 2019

@juliettka18092010 Presne tak ako píšeš.

juliettka18092010
5. jún 2019

@evittam ďakujem a čo v prípade ak odrobim viac ako 350 hodín ročne?

evittam
5. jún 2019

@juliettka18092010 No nemôžeš u tej istej firmy.

juliettka18092010
5. jún 2019

@evittam a ak som na PZ v prvej firme zamestnaná ako Inžinier kvality a v druhej by som bola napr Koordinátor kvality bere sa to ako rovnaká pracovná činnosť?

evittam
5. jún 2019

@juliettka18092010 Netuším.