Práca recepčnej v hoteli

ssisska
26. jan 2013

Ake mate skusenosti s pracou recepcnej v hoteli alebo v penzione?.Zaujma ma ake skusenosti obnasa tato praca?

zuzulica
26. jan 2013

@ssisska Hlavne komunikatívnosť, ovládať prácu s PC,príjemné vystupovanie, jazyk.

cawes
26. jan 2013

@ssisska ja som to robila a bola to ok praca, hlavne neaky ten jazyk zalezi kde na hotely si, komunikativnost a pc to je jasne, plus dlho do noci a tak. Casto som cakala na hosti aj do 3 do rana

iwusca
26. jan 2013

ja robim na recepcii a je to celkom fajn, ak ti ma kto postrazit deti 😉 robim sice 12hod. aj nocne, ale 4 dni robim a 4 dni mam volno 😉
a co sa tyka skusenosti, hlavne jazyk, minimalne anglictina, rezervacny system, praca s terminalom na kreditky, PC,
Ako sa hovori recepccia je mozog hotela, takze na recepcii musis vediet fakt vsetko o hotely a aj o meste, okoli aby si mohla hostom odporucit nejaku restiku alebo zabavu 🙂 mna to bavi a hlavne v nocnej mam cas konecne si v klude pozriet nejaky serial 😀 😀

ssisska
autor
26. jan 2013

Ja ovladam nemecky jazyk,a co plat v akom rozsahu sa pohybuje?

iwusca
26. jan 2013

ja som v skusobnej dobe a mam 2,30 na hodinu v cistom 😝 nic moc, ale lepsie ako nic. plus priplatky za nocne, sviatky a vikendy takze nie je to najhorsie 😉 a ked mi skonci skusobna tak by som mala mat 2,60

ritusuk
26. jan 2013

a v akom hoteli mas robit?ja som robila aj v malom penzione(kapacita 35ludi)aj v 4*(kapacita 400ludi).v niektorych veciach vsak rozdiel nie je.1,priprav sa na to,ze recepcna je dievca pre vsetko.obcas treba pomoct aj v bare,v pracovni,upratovat izby 2,netvrd,ze mas aktivny jazyk ak ovladas len zaklady,doplatis na to 3,plat-medzi tym penzionom a hotelom bol rozdiel 100eur 4,budes musiet pracovat aj cez sviatky 5,nezda sa,ale je to zodpovedna praca,ak pochybis,hostia sa budu stazovat,niekedy sa stazuju ale aj bez toho 6,musis byt diskretna,ja som mala svoje stalice s obruckou,ktori chodili pravidelne na kures s milenkou a potom manzelkou 7,musis byt aj rychla a dovtipna,mne sa stalo,ze som musela zhanat bordel pre Talianov alebo prazdny autobus pre Nemcov,naozaj to nie je praca pre kazdeho,ja som v oboch pripadoch dala vypoved po roku

mirkazbirka
26. jan 2013

Kedysi som robila recepčnú, práca sa mi páčila, skôr bol problém s nadriadenými. Vydržala som 5 rokov. Bolo to fajn kvôli jazykom, človek si to aspoň trošku pripomenul. Ja som robila dva dni 12 hod, a dva dni som mala voľno. Nočné som nerobila, na to sme tam mali nočných strážnikov. Určite záleží na podmienkach toho daného hotela. Práca to vôbec nieje namáhavá, dokonca by som povedala, že miestami nudná, ale je aj málo ocenená, aspoň čo ja viem.

janinah
26. jan 2013

dievčatá,dcéra študentkaVŠ má možnosť robiť na recepcii v brat. hoteli,ako tu tak čítam,nie je to "žiadna sranda"..na čo si má dávať pozor? príp. aké rady by ste jej dali? vďaka

vefi89
27. jan 2013

@ssisska s nemeckým jazykom by si sa uchytila v sieti nemeckých hotelov. Aj v Ba je jeden, neviem už presne názov, necelé 4 roky do zadu som si posielala životopis, pozvali ma na pohovor, ale potom som odriekla, lebo som zistila, že budem mať škriatka

aiva1
9. máj 2014

ja by som sa chcela spýtať dievčat ktoré pracujú na recepcii, aké informácie si hotel odpisuje z občianskeho preukazu hosťa...? Lebo vždy keď prídem niekam na hotel tak si zoberú môj občiansky, majú ho pol dňa, potom mi ho vrátia...tak by ma zaujímalo čo tam poldňa na tom mojom občianskom študujú?