Práca v Československej obchodnej banke

radoslava25
12. feb 2015

Jeden pohovor som už absolvovala a poviem , že zo všetkých pohovorov, kt. som absolvovala v iných bankách toto bol najlepší... a teraz som postúpila do druhého (posledného) kola. Kto tam robí, robil, prípadne má skúsenosť...Na čo sa mám pripraviť, čo tam budú odo mňa chcieť?...prípadne ak by ma zobrali čo mám očakávať?...
Je to na pozíciu klientský pracovník.

vanesa777
12. feb 2015

Ahoj Radka,
úprimne, práca klienťáka je poriadna makačka. Neviem, čo poradiť aby ťa prijali, ale základom práce na pobočke je ovládať obrovské množstvo produktov, vedieť pracovať s x rôznymi programami (a ČSOB ich má teda požehnane), aktívne oslovovať klientov aj s inými produktami ako si práve prišli otvoriť/zriadiť. Nie vždy budeš mať na pobočke príjemného klienta, občas na teba niekto poriadne nakričí, ale ty nesmieš stratiť úsmev z tváre a to sa teda zvláda dosť ťažko. Pri tejto práci musíš mať proste rada ľudí a nemôže ťa rozhádzať ani Číňan, ktorý ti 5 minút pred záverečnou prinesie 100 ks amerických 100 dolároviek 🙂.
Čo ťa čaká po nástupe ? Veľmi skoro nastúpiš na školenia, prvý deň bude len taký informatívny, dozvieš sa, ako ČSOB skupina funguje + základné info o bezpečnosti práce, compliance, HR, ... Ďalšie dni budú potom produktovou nalievárňou. Kedysi tieto produktové školenia trvali 4 týždne, dnes presne neviem. V závere každého školenia očakávaj záverečný test. Mimochodom, väčšinu školení školia dvaja super chalani 🙂 Ak si z BA, alebo okolia, po školeniach by ťa mali poslať na školiacu pobočku, kde je jedna super pani riaditeľka, dá ti síce zabrať, ale garantujem ti, že na ňu budeš spomínať v dobrom 🙂. No a potom samotná pobočka. Poväčšine riaditeľ pobočky očakáva, že mu príde hotový človek, ktorý si len sadne a zakladá účty, tak sa na to priprav 🙂. No a potom to chce už len veľa, veľa praxe, výdrž a vždy úsmev. Prvé dni budú ťažké, ale časom sa to poddá. Želám ti, aby si natrafila na super kolektív a super riaditeľa 🙂

nasatina
12. feb 2015

V septembri, po 5 rokoch materskej sa aj ja vraciam do tejto inštitucie - so zmiešanými pocitmi,ale teším sa....
🙂

sednaja
12. feb 2015

@radoslava25 ahoj, v súvislosti s tvojou otázkou a mojim záujmom o podobnú prácu.....máš výšku/strednú školu - akú?

meluela
12. feb 2015

@vanesa777 teda nezavidim ... ked mi popri nekonecnych tahaniciach ktore vznikli vinou banky musi pracovnik este aj ponuknut po x-ty krat ucet slonik alebo 100x mi volat ci naozaj nechcem supervyhodny spotrebny uver s malicky urokom iba 9.9% ... ale vzdy sa snazim predychat a reagovat slusne, lebo je to sucast ich prace a musia dat to povinne kolecko ...

radoslava25
autor
12. feb 2015

@sednaja mám obchodnú akadémiu 5 rokov praxe v administratíve a obchode a z toho rok a pol vo finančníctve.

radoslava25
autor
12. feb 2015

@vanesa777 ďakujem za info som z PO tak asi pôjdem do KE na školenie, teda dúfam, že ma nevyšlú až do BA 🙂, a to ten prvý mesiac 4 týždne školení to som už normálne zamestnanec ide mi plat či ako?

radoslava25
autor
12. feb 2015

@nasatina mňa čaká druhé kolo, nevieš čo tam odo mňa budú chcieť?

radoslava25
autor
12. feb 2015

@meluela no ta asi v každej banke teraz tak núkajú , bola som aj na pohovoroch kde surovo obvolávajú podľa tel. zoznamu 🙂 ....viem že to nebude práca snov ale, aspoň niečo na rozbeh po materskej a časom sa uvidí.....

meluela
12. feb 2015

@radoslava25 vsak v kazdej praci je nieco take a nie je to tam hlavna napln prace otravovat ludi, vacsinou je to pozitivna praca s ludmi ze im clovek v niecom pomaha a poskytuje sluzbu ...
ale na vedeni by sa mohli raz zamysliet ze takato forma propagacie produktov je skor kontraproduktivna 😖

nasatina
12. feb 2015

@radoslava25 ako som spomínala, 5 rokov som mimo- v roku 2003, kedy som začínala celý pohovor viedla riaditelka pobočky, čo značne zmiernilo napatie....kolo bolo len jedno.

sednaja
12. feb 2015

@radoslava25 tak to máš super, tá prax robí svoje....tiež ma po materskej čaká hľadanie práce..... držím palce

radoslava25
autor
12. feb 2015

@sednaja tiež som bola prekvapená že sa mi ozývajú a same banky pred materskou som hľadala prácu a nič...a teraz za mesiac už piaty pohovor, ale všade je to o známosti, z toho posledného som mala dobrý pocit a aj som postúpila do druhého kola...pre mňa to nie je práca snov, ale aspoň nejak začnem po materskej a časom uvidím...

vanesa777
13. feb 2015

Radka, aj ked si z PO, ten beh skoleni si urcite absolvujes v BA. Jedine ze by nastupilo viac ako 20 zamestnancov, vtedy by bola moznost ze sa skolenia urobia este v inom regione. A to sa stane tak 2x za rok.Potom uz ale vsetky ostatne skolenia - nadstavbove, tam si budes moct miesto vybrat. Ozvi sa potom, ako to dopadlo 🙂

vanesa777
13. feb 2015

A este, jasne hned si zamestnanec a ide ti plat. Akurat este nepredavas produkty, takze nemas provizie z predaja. Inak robila som v SLSP aj vo Volksbank a zda sa mi, ze v CSOB sa da na otvorenych produktoch zarobit najlepsie 🙂. Ale presne tak ako tutu uz niekto spomenul, do zblbnutia sa musis vynukovat ci uz priamo pri okienku alebo telefonicky. V tomto exceluje Tatra, tam by ti pri obycajnom vklade na cudzi ucet predali aj gate 🙂. Zeby aj preto boli jednotka na trhu ? 🙂