Práca v DHL - skúsenosti

bondy76
3. feb 2017

Ahojte, najde sa tu niekto kto ma skusenosti s pracou v DHL? Administrativa, stredny manazment? Zaujimaju ma podmienky prace, benefity a pod....

lilyianka
3. feb 2017

@bondy76 viem ze kazdych par rokov tam robia cistky...ale na pozícii spediter...ci sa jedna o tieto funkcie netuším

bondy76
autor
3. feb 2017

@lilyianka nie, pozicia kt.mi bola ponuknuta je v administrative a na urovni stredneho/ vyssieho manazmentu. Prave som nahodne nasla, ze boli zvoleni ako zamestnavatel roka, ale kedze viem ako tie ocenenia funguju tak radsej hladam niekoho co ma realnu skusenost...😉 Podla finacnych cisiel to nevyzera s nimi az tak dobre - jedine ak vykazuju stratu zamerne a tak by som chcela vediet ci maju nejake benefity, vyplacaju premie a pod. Na papieri vsetko vyzera dobre, ale neviem aka je realita...

lilyianka
3. feb 2017

@bondy76 k tomuto sa ti vyjadrit neviem....ja tam nepracujem a my ako firma komunikujeme iba so speditermi

bondy76
autor
3. feb 2017

@lilyianka ok, dik aj za to...

PS. Kto chce, moze pisat aj IP...

sjuzan77
3. feb 2017

@bondy76 praca v dhl bola pre mna srdcovka, nikdy pred tym a ani potom som nezazila ten pocit nevediet sa dockat rana a moct ist do roboty. Pracovne podmienky boli neskutocne, kolektiv drzal spolu, fakt doslova radost chodit do prace. Avsak uz je tomu 9 rokov, co som odisla, ku konci to bol "strach a hruza" z kolegov odisli takmer vsetci. Neviem, ako funguje dhl dnes, ale z pocutia to uz nie je ono..

bondy76
autor
4. feb 2017

@sjuzan77 jooj tak to si ma nepotesila... Nemas tam este niekoho co tam pracuje a vedela by sivsa ho na nejake veci opytat? Ja by som mala sefa mimo Sk. Zaujima ma ci dostavaju premie, aka je pracovna doba - kolko hod.uvazok, aky maju pristup k flexibilnemu pracovnemu casu a obcasnej praci z domu.... Velmi by som ti bola vdacna za akekolvek info 🙂

loginexistuje
4. feb 2017

@bondy76 nepracovala som v dhl ale to co sa pytas treba riesit na pohovore a s buducim nadriadenym su firmy kde napr praca z domu nie je povolena ale niektore pozicie na niektorych oddeleniach ju povolenu maju detto premie a pod

bondy76
autor
4. feb 2017

@loginexistuje dakujem za odpoved, neboj skusenosti s pohovorom mam a uchadzam sa o vyssiu manazersku poziciu kde vacsinou platia trosku ine pravidla...lenze pohovor je jedna vec a realita druha.
V tejto praci co som teraz sice tvrdili, ze praca z domu moze byt, lenze ked prislo na lamanie chleba tak realita bola ina...Do zmluvy som si to nedala (moja vina, teraz sa poucim). Potom som sa dozvedela, ze aj ked mam flexibilny pracovny cas zaokruhluje sa mi na 30 min. Ked idem k lekarovi na celodenku musim si nadrobit 3 hodiny ak to chcem mat zaplatene. Kazdy pohyb sa monitoruje, vsetko si cvakam...a pod. Zrazu firma nevyplatila premie uz 2 roky (nastastie som si vyboxovala dobry plat, takze ma to az tak netrapi) a kedze mame problemy tak uvazuju na 60% uvazkom na par mesiacov a s tym uz teda problem mam.... Ano mala som stastie, ze som 14 rokov nepracovala v takomto prostredi.... Kedze mam 2 male deti tak mi tento system dost komplikuje zivot a predtym nez sa opat rozhodnem zmenit tak chcem mat co najviac infosiek - aj take, kt.v mojom pripade nie su vhodne ako otazky pri pohovore - bohuzial v mojom pripade otazka aka je pracovna doba nie je vhodna, lebo pri mojom type pozicie sa ocakava, ze budem makat ked to firma potrebuje 😉..s cim nemam absolutny problem, ale v minulosti som si kludne mohla zbalit tasku kedykolvek ist domov a dopracovat veci napr.vecer. Nemusela som cerpat PN/OCR, proste napisala som zostavam doma a robila som z domu. Firmu netrapilo kde a ako robim, chceli len vysledky....🙂

loginexistuje
4. feb 2017

@bondy76 čo nie je v zmluve neplati a mne osobne vyhovuje aj skusobna doba v tomto aspon sa clovek moze presvedcit ako to teda chodi v danej firme realne ..

ja som to riesila minulu jesen, ked som teda niekolko mesiacov riesila (oslovili ma s konkurencnej firmy - robili sme na rovnakom projekte) a teda tam sa uz samozrejme riesi trochu inak aj plat - na ročný plat, kde su fixované aj doplatky... a ostatne veci su dohodnuté nad ramec priamo s nadriadenym

Teda nechapem preco dohanat pri P cku a ze tri hodiny.. ja tiez PN, OCR a pod necerpam ..a ked potrebujem robim z domu, (meeting vyriesim cez konf call alebo skype) tak to uz je na tebe ako sa dohodnes ... ale toto v zmluve priamo nemam to je uz o dovere medzi mojim nadriadenym a mnou.

ale fakt tazko ti povie niekto aj priamo z firmy lebo kazdy moze mat dohodnute ine podmienky a teda ani by nemal zverejnovat info zo svojej PZ.

Mne osobne by napr. monitoring pohybu vadil ani by sa nedal realizovat kvoli povahe prace.

bondy76
autor
4. feb 2017

@loginexistuje ano to uz teraz viem, ale za 14 rokov som robila pre dve firmy a slovo vzdy bolo slovo nemala som dovod teraz pochybovat. Takze dostala som dobru skolu 😢 Teraz sa poucim a vsetko natrepem do zmluvy. Noooo skusobna doba je pekna vec, lenze u mna su urcite podmienky kvoli kt.sa praca nehlada tak lahko. Mam vyssiu manazersku poziciu a tych za rohom nie je vela plus nechcem is opat robit do BA a v kraji kde som sa to poziciami v mojom odbore az tak nehemzi. Mna uz nikto podla mojho CV na nic nizse nezoberie a kedze mam specializovanu poziciu musim si udrzat aj smerovanie...
Nove miesto hladam uz cca rok a je to celkom bieda v nasom kraji a ako som pisala, ja sa urcite otazky na pohovore proste opytat nemozem... Nepytam sa tu nic take co by mi niekto nemohol povedat, lebo je viazany tajomstvom zo svojej PZ. Bezne firmy komunikuju o benefitoch a podmienkach, ktore poskytuju. Moja terajsia ich ma tiez na stranke kopeeec, ale realita je uplne ina...

Na pohovor idem so zoznamom poziadaviek 😀 , ale proste vsetky sa podchytit nedaju a napr.tieto malickosti co mam teraz v firme mi riadne zeru nerv a komplikuju zivot 😠 Pracovnej naplne ako takej sa nebojim, len chcem mat flexibilitu, moznosti si riadit svoj pracovny cas a zbavit sa vsetkych tych hluposti co ma teraz obtazuju a obcasne premie by tiez potesili...😂

loginexistuje
4. feb 2017

@bondy76 no hej chapem .. ja som mala inu situaciu a ak by sa mi tam nepacilo vezmu ma spat do povodnej prace do troch mesiacov ... ja som skusobnu chcela preto kvoli sebe, lebo ako sa vravi ked vtacka lapaju pekne mu spievaju .. ale teda paci sa mi a som spokojna. Ja som to musela riesit inak kedze islo o presun v ramci projektu.

Ale popravde ja co som menila firmu tak vzdy som isla ze bud ma oslovili alebo cez niekoho znameho (hladali a on ma odporucil) a tak som vedela ako to cca bude.

Ved o tom je pohovor .. ty mas svoje poziadavky oni svoje a bud sa niekde stretnu alebo nie.

bondy76
autor
5. feb 2017

@loginexistuje no u mna je to bud, alebo. Takze navrat kde som teraz nehrozi. A ako som pisala, poziadavky mam, na pohovore ich urcite prejdeme a vacsina pojde do zmluvy. Ak sa nedohodneme tak nic sa nestane...ale ako som pisala, pohovor je jedna vec a klima vo firme druha... A to sa snazim zistit tu... 😉

luboomir
3. jan 2019

Dhl je mozno v pohode ale cez zasielkovu sluzbu GLS urcite nic neposielajte. Velmi problemova firma, stratia balik, posielaju si ho medzi sebou, komunikacia so zodpovednymi na nulovej urovni, ignorancia a noechota z ich strany. Ked zistili, ze maju balik u seba v sklade tak sa zbavuju zodpovednosti, navzajom sa vyhovaraju jeden na druheho medzi centralou (Zvolen) a lokalnym depom(v Bratislave). Vsetky info o baliku som musel zhanat na vlastne naklady.

brembo
1. sep 2022

@luboomir Ja mám práve opačné skusenosti. Posielal som balík cez GSL do Nemecka,na vzdialenost 1308km. Vyzdvihnutie balíka som dal na štvrtok. V ten den bol balík prebratý a ešte v ten den bol balík prenesený do skladu v Budapešti. V sobotu bol už balík v Nemecku,103 km od ciela-stálo ma to 16€. V Pondelok o 11:45 bol balík odovzdaný adresátovi. Adresát v ten istý den odoslal balík spat mne-jednalo sa o službu-opravu riadiacej jednotky. balík v Pondelok prevzala DHL,jednalo sa o urýchlené dodanie balíka,učtovali 34€. Balík bol 3 dni v sklade 8 km od miesta 😠😠vyzdvihnutia. Vo štvrtok bol balík prenesený do iného skladu,cca 550 km od mojej adresi. Balík bol prijatý do skladu o 23:44. Takže balík mi nepríde skor,ako v Pondelok,skorej odhadujem až Utorok alebo Stredu,ked budem mat štastie. Takže tolko o slubovanom doručení balíka za 1 den- služba Express Same Day
😠