Práca v Mc Donalde

zuzulienuska
15. feb 2015

Ahojte chcela by som sa opytat ale mate skusenosti s pracou v Mcdonalde. Ake su vyhody a nevyhody. Chcela by som tam ist vyskusat robit. Dozvedela som sa ze sa tam da dost zarobit na dnesnu dobu. Dakujem za vase odpovede.

sklenarova
7. máj 2017

@moni244 ved práve..

bluka2
7. máj 2017

@moni244 Som niekde pisala ze maso sa robi na oleji?

bluka2
7. máj 2017

Jaj este mi napadla jedna vec, co ma vtedy zaujala: ruky zien, co v kuchyni pracovali vyzerali priam strasne. Vela z nich malo oblasti predlaktia popaleniny (stare, aj nove)

sklenarova
7. máj 2017

@bluka2 nie som jej šéf,ale príde mi logické sa pýtať niekoho kto tam má odrobenych 9rokov a kto tam bol dva týždne..P.s: to,že mi prepisuje telefón slová,ešte nehovorí o komunikačných schopnostiach ľudí pracujucich v McDonald's...

moni244
7. máj 2017

@bluka2 to sa stava, ked si niekto nedava pozor

bluka2
7. máj 2017

@sklenarova To som nemyslala, to chapem s tym telefonom. Myslela som tym, ze kazdy rozhoduje za seba, koho sa spyta. Tebe ked sa zda logicke pytat sa niekoho ineho, tak sa pytaj. Ostatni robia podla seba

bluka2
7. máj 2017

@moni244 Podla mna sa popalit moze kazdy. Staci, ze aj ta najopartnejsia zena mala zlu noc, pol sekundy... a nehodicka je tu. Ktora ti to aj rok moze pripominat

zuzka_zuzicka
7. máj 2017

Bola som tam 3roky, vyhody: pracovny cas a zmeny ako potrebujes, dobry plat, fajn kolektiv ak si komunikativna a priatelska, benefity - zlava, pracovne hodnotenia-zvysovanie mzdy, cela mzda na papieri, skutočne moznosti karierneho rastu. Nevyhody: je to makačka (ale asi podla lokality reštauracie) aj na nohy chrbat, niekedy aj psychyku - predsa len praca z ludmi, povinne 2 odpracovane vikendy (neviem ako je to teraz ale my sme mali tak robit) ... Na rozbehnutie sa ale brigadu po MD v pohode sla by som do toho zas. Neubudlo zo mna, skusenost do zivota. 👍 😉

bluka2
7. máj 2017

@zuzka_zuzicka moznost karierneho rastu - uhm niekde ti to naozaj nieco prinieslo, ze so bola povedzme manazerka v McDonald's? Mimo toho mekaca. Pokial spravne chapem sa to vsade berie ako studentska robota a nikto nepozera na to, aku vizitku si v tom McDonald's mala

bluka2
7. máj 2017

@moni244 ...a fakt myslis, ze sa tam clovek nieco uci? Resp. co take vies teraz po 9 rokoch, co si nevedela po povedzme po par mesiacoch?

maryskas
7. máj 2017

@sklenarova tak prepáč, že som sa spýtala tej, ktorá robila 2 týždne..ona však spomenula v príspevku kvalitu jedla, preto som sa jej opýtala.. keďže téma je o práci, nechcela som sem dávať príspevky o inom 😉

@bluka2 ďakujem za odpoveď 🙂

zuzka_zuzicka
7. máj 2017

@bluka2 Mudra si ako radio, hlavna vec ze si to po 2 tyzdnoch vzdala a predstav si ze pocita sa v zivotopise aj s poziciou MNG v MCD. Velke firmy to akceptuju ako uplne normalnu vyssiu prac.poziciu a tym padom sa zvysuju moznosti aj ked bude hladat ine miesto na stalo. Mala som potom v inej firme hned miesto supervizora a ludom s ktorymi som kedysi brigadovala som zo dna na den bola nadriadenou.

bluka2
7. máj 2017

@zuzka_zuzicka Supervizora ako ty by som veru nechcela, nesuhlasny nazor sa da vyjadrit aj inak ako "si mudra ako radio".

origalaxis
7. máj 2017

@bluka2 jasne ze v zivotopise to zavazi. Kazdy skuseny personalista povazuje trening zamestanca v mcd's na veducu poziciu za precizny a vie ze zahrna teoreticke aj prakticke zrucnosti. Ja som z mcd's, co bola moja jedina praca dovtedy, robila len na dalsich veducich poziciach. To je prave to, co ti ta firma da, ak tam zostanes pracovat a robis co mas. Nemusis mat ani skolu, ani prax... A je to velmi dobry zaciatok pracovnej kariery.

Fakt ze ze za dva tyzdne clovek neprejde a nenauci sa ani vsetky stanoviska... Jasne nie je to praca pre kazdeho, nie kazdy dokaze zatat zuby a makat... O tom ta praca je... Bola v case ked som tam ja robila. Dnes naozaj neviem, ako obcasny konzument obcas nechapem z toho ako sa tam vsetko zmenilo, resp. asi aj zhorsilo.

Kvalita produktov mcd's je na najvyssej moznej urovni. Mala som moznost neskor vidiet ako to chodi v inych fastfoodovych prevadzkach. A teda ja v nich nejem. Hovorim o cistote a dodrziavani pracovnych postupov... Takmer vsade sa pouziva napriklad brazilske maso... V mcd's je vsetko skontrolovane interne a nehrozi nic. Nehrozilo teda 🙂 netvrdim ze vyzivovo je to skvela kombinacia jedla... Urcite nie. Ani nesplna charachteristiku gurmanskych lahodok. Ale ja sa tam nebojim jest, viem ze sa mi nic nestane. Viem ze nebudu robit na pripalenom oleji, viem ze ocistia geil po kazdom pouziti, viem ze nedostanem kavu zo splesneneho kavovaru. Viem ze pouziju cerstvu zeleninu. Viem ze mi nebudu chystat jedlo spinavymi rukami ako niekde... Viem ze mi nepredaju stare veci. A podobne. To ze je mrazene vsetko co moze byt, to je fakt... Ale fakt je aj to, ze ked bude niekto potrebovat zistit, z ktorej kravy to maso je a z ktorej farmy, tak to zistit vie. Vsetko prisne kontrolovane.

eeffka
7. máj 2017

@origalaxis no a tvoja odpoved je hodna niekoho kto bol na manazerskej funkcii a niecomu sa tam aj priucil.
Slecna ci pani nad tebou vela softskills nepobrala.

origalaxis
7. máj 2017

😀😀😀

zuzka_zuzicka
8. máj 2017

Ospravedlnujem sa teda za vyrok ,,mudra si ako radio,, ale naozaj nepovazujem za objektivne hodnotenie cloveka ktory tam bol naozaj malo s tymi ktory tam stravili nejaky dlhsi cas a nevedia zhodnotit vyhody vyplivajuce aj z tejto prace do buducej praxe. 🙏 a stale vyzdvihuje v tejto komunikacii len nevyhody ...

sklenarova
8. máj 2017

@zuzka_zuzicka slečna/pani tú prácu očividne nezvládla a preto sa rozhodla sprotivit ju aj ostatným..

maria1989
8. máj 2017

Inak baby, akurát som si pozrela, že sa v mc zarába 800/mesačne. Veď to je slušný plat, nechápem potom kadejaké vtipy, ak sa niekto po VŠ zamestná práve tam.

eeffka
8. máj 2017

@maria1989 lebo to nie je o peniazoch... naco sa clovek trapi na vysokej skole ( myslim serioznu vysoku skolu,co predpokladalo kedysi aj vyssi intelekt) ked potom toci hambace co mohol robit aj s ukoncenou 10r povinnou skolskou dochadzkou.
Pre mna je MDon a VS kombinacia iba ako brigada.

lailaveve
2. máj 2019

@zuzka_zuzicka mohla by som poprosit aky asi plat je v mekaci v cistom?a ako su zmeny(kolko hodin v jeden den a ako su za sebou)...ak mozem poprost do ip
..dakujeeem😘

larett
3. feb 2020

@zuzulienuska Starý príspevok, ale verím, že stale aktuálna téma. Moja skúsenosť teda takáto. Pracovala som tam polroka až rok, už neviem presne. Pracovala som 90% v kuchyni, nebola to ťažká práca, ale čo sa týka tých popálených rúk s tým treba rátať. Žiadne, že sa občas človek popáli. To bolo na dennom poriadku, pracovať sa muselo hlavne rýchlo. Dodnes mám ruky zjazvené... Zbytok ma posielali umývať podlahy reštaurácie a podobne, čo mne teda neprišlo ako práca, ktorú by som túžila robiť. Čo sa týka čerstvosti potravín bežne sme vo večerných hodinách a cez víkendy prestavovali čerstvosť masa a vydávali staré mäso za čerstvé, inak by sa hromadne vyhadzovalo. Tak nám to Management prikázal. Management katastrofa sama o sebe. S platom som bola na to, že to bola moja prvá práca, celkom spokojná. Musím však povedať, že dodnes si nikde neuvádzam, že som tam pracovala. Skúšala som a mala som pocit, že ma to znevýhodňovalo v oblasti, v ktorej pracujem teraz. Pre študentov, ale aj pre ľudí bez vzdelania je to ale celkom fajn práca.

janula2511
8. dec 2023

@origalaxis ahoj, už nerobíš v McDonald's?ako ťa to tam bavilo? vrátila by si sa späť? koľko hodín denne si pracovala?