Pracovanie popri materskej a rodičovskej dovolenke

zuz11
13. júl 2006

Ahojte,
mam taky maly problem zo sefom sme sa dohodli ze by sa namiesto mna nebrala pocas MD nahrada ale ze by som pracovala z domu (teda zalezat bude aj od toho aky bude drobec ked bude vonku 😀 )
potrebujem zistit ci existuje neaky zakon na to ze mozem popri MD a RD pracovat a nepridem o tu almuznu a zaroven budem moct ofi pracovat aj ked iba na ciastocny uvazok..... bo som v spolocnosti kde na cierno to nepojde 😀
dakujem za kazdu cennu radu 😉

lienocka235
4. okt 2008

tak podla toho Navrhu mas narok len na 1/4 z RP.. ale podotykam je to len navrh zatial na rokovani v narodnej rade.. len sa stale pise o tom prispevku na 2 a 3 dieta a tento sa tak nejako moc neprezentuje.. ktovi preco..

katmi
4. okt 2008

lienocka ale ked budem pracovat doma, to znamena,ze budem s dietatom doma,akurat,ze budem doma aj pracovat.. to je blbost,aby som dostala 1/4 RP.. nie??

lienocka235
4. okt 2008

Katmi ni eje to blbost.. bohuzial..
katmi na tejto stranke je navrh toho zakona.. pozri si ho kludne.. su t o tie wordovske doc.

nebudem tu kopirovat cely ten zakon.. ale len vynatky

25 % sumy rodičovského príspevku podľa osobitného predpisu,11) ak starostlivosť zabezpečuje poskytovateľ podľa § 2 ods. 3 písm. d) a e).

§ 2 ods. 3
(3) Poskytovateľ starostlivosti o dieťa podľa tohto zákona (ďalej len „poskytovateľ“) je
a) zariadenie zriadené podľa osobitných predpisov, )
b) iné zariadenie zriadené právnickou osobou, )
c) fyzická osoba, ktorá poskytuje starostlivosť o dieťa podľa osobitného predpisu, )
d) iná fyzická osoba, ak nie je osobou uvedenou v písmene c) a nevypláca sa jej rodičovský príspevok alebo
e) rodič, ktorý vykonáva zárobkovú činnosť a nezabezpečí starostlivosť o svoje dieťa poskytovateľom uvedeným v písmenách a) až d).
pozri si kludne ten navrh zakona.. cely... ale ty ako rodic, ktory vykonava zarobkovu cinnost a nedas dieta do zariadenia.. /jasle skolky/ alebo opatrovat osobe co ma na to zivnost to je to po c tak dostanes len tych 25 percent z RP...
ucinnost je planovana od januara 2009
ak das dieta do jasli tak budes podla neho preukazovat.. tie naklady..
TOTO JE LEN NAVRH.. nie je to schvalene.. zatial.. je to v takom stadiu ako ten prispevok na 2 a 3 dieta /v narodnej rade/ len sa o tom nepise...

katmi
4. okt 2008

lienocka tak to je teda riadne svinstvo..hlavne ze ta kraava tomanova chce pomahat mamickam na MD.. to urcite..ale do hrobu 😠

durni
6. okt 2008

ahoj čo som si zisťovala ja tak počas materskej môžeš ale len na dohodu nie na hlavný pracovný pomer, a počas RD môžeš normálne

lienocka235
6. okt 2008

od 1.12009 ak prejde navrh zakona co je v NRSR tak to uz nebude platit Durni.. uz to enbude tak ako doteraz ze mamicka mohla ist pracovat a dostala RP.. bez problemov.. teraz bude musiet dokazovat vysku nakladov.. ak da dieta do jasiel.. a ak sukromne opatrovat tak dostane len 1/4

sisulka7
7. okt 2008

to je sila, ja nenachadzam slov, takze prispeju na prve,druhe a aj tretie dieta, ale nebudeme ich mat z coho zivit. Tomu sa hovori pravo na Slovensku

pikoko
17. okt 2008

Potrebujem poradit. Som t. c. na rodicovskej dovolenke, mala ma 9 mesiacov. Chcem nastupit do prace od februara 2009 - ale chcem zmenit zamestnavatela.Co teda musim urobit? musim dat vypoved v predchadzajucom zamestnani, alebo mozem mat pocas rodicovskej dovolenka aj 2 zamestnavatelov?????resp. ak dam vypoved v predchadzajucom zamestnani a dostanem 2 mesacnu vypovednu dobu- mozem pocas nej nastupit u druheho zamestnavatela a sucasne poberat rodicovsky prispevok????Dik za rady.