Pracovná ponuka v Dubaji - za a proti

Dostala som pracovnú ponuku v lekárni s dobrým platom. Arabský svet nepoznám a veľmi váham, resp. neviem, čo urbiť. Viem, že cez leto sa tam nedá vydržať, kôli horúčavám. Viem, že aj bývanie je tam drahé 2-3000€/mes., to je všetko ok. Má niekto pracovné skúsenosti v UAE? Ďakujem.

jaya47
22. apr 2015

@beautystudioveronika Ja sice skusenosti nemam, ale mozem ti poradit, ze ti moze pomoct knizka Arabsky svet, ina planeta od Emíre Khidayer.
Je tam taky triezvy pohlad na jednotlive krajiny, aj Dubaj specialne, kedze je to dost specificke mesto v ramci krajiny. Su tam aj take informacie, ako komunikovat s ludmi, uradmi.

yanni
22. apr 2015

@ivivaiveta aha, to som nevedela s tymi vizami. ja mam nemecky pas, cize som nemala ani paru 😕

beautystudioveronika
autor
22. apr 2015

Aká tam je priemerná mzda v AED/dirhamoch? 5-6000/mes. je slušné, počula som, že niektorí slováci majú plat okolo 100.000 AED/ročne a že je to už parádny plat, ale len za bývanie platia mesačne 2-3000AED.

ivivaiveta
22. apr 2015

@beautystudioveronika mzdy sa totalne prepadli uz, ale stale lepsie ako tu a je naozaj rozdiel medzi pozíciami...najdi si ich dennik, vola sa Gulf news, mas tam aj pracovne pozicie, porovnaj si...ja to z casu na cas uz roky listujem..v kadernictve, kozmetike mas aj 600 euracov len , aby si nebola seknuta...neviem, co robia, ti, o ktorých pises, ale to su uz tie lepsie pozicie..