Pracovný pomer z práce do práce

matinka258
26. feb 2022

Ahojte, mam pracovny pomer na dobu urcitu do 31.3.22...potrebujem odist z prace o 2 tyzdne skor, dohodou ukoncenie mi nechce dat. Je vlastne mozne odist a ppdpisat inu zmluvu? Dakujem

sissy27
26. feb 2022

@matinka258 ty môžeš mať uzavretých aj viac pracovných zmlúv súbežne, novú zmluvu môžeš kľudne podpísať aj teraz. Problém bude akurát tak asi v tom, že nebudeš vedieť vykonávať obe práce naraz, ale tak snáď v tej novej pochopia a počkajú dva týždne, prípadne v starej môžeš ešte vyčerpať nejakú zvyšnú dovolenku.

matinka258
autor
26. feb 2022

@sissy27 chcem ist iba do novej kedze cakat nebudu vies

petamich
26. feb 2022

nemozes si tie dva tyzdne cerpat dovolenku? ono nikdy nevies, kde toho exsefa/exkolegov stretnes a aby ta to nedobehlo (ja som odisla z prace a o dva mesiace mi zacala v novej sefovat ta ista osoba, nastastie som odisla v dobrom a mali sme vyborne vztahy), alebo si novy zamestnavatel bude pytat referencie 🤷‍♀️ kazdopadne za istych podmienok ma pravo nevyplatit ti mzdu v pripade ak nedodrzis vypovednu lehotu

mirkasmile
27. feb 2022

Super nápad, čo píše @petamich 👌 dovolenku si skús čerpať

mogaa
27. feb 2022

@matinka258 nuž buď odídeš a budeš riskovať že si budú nárokovať 1plat alebo dovolenka, tam toho veľa nevymyslíš....

matinka258
autor
27. feb 2022

@mirkasmile dovolenku nemam praveze mi este mozno aj chyba den nadrobit