Je nutné mať pokračovanie pracovnej zmluvy v písomnej forme?

Zodpovedané
6. apr 2023

Dobrý deň,

pracovný pomer bol uzatvorený 27.12.2019 s 2-mesačnou skúšobnou dobou na dobu určitú 31.12.2020. Ten bol ukončený dohodou ku 23.10.2020.

Nová zmluva u toho istého zamestnávateľa bola uzatvorená 19.4.2021 na dobu určitú, následne predĺžená 31.3.2022 na dobu určitú do 31.3.2023.

V práci pokračujem ďalej, zatiaľ pracovnú zmluvu ešte nemám. Automaticky pokračujem v pracovnom pomere už na dobu neurčitú.

Je nutné mať pokračovanie písomnou formou?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo všeobecnosti platí, že ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, tento pracovný pomer sa automaticky zmení na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

Z dôvodu právnej istoty by hlavne pre Vás bolo lepšie, ak by bola aj táto zmena podchytená písomne.

Pre zamestnávateľa by absencia písomnej pracovnej zmluvy mohla predstavovať riziko pokuty v prípade kontroly z inšpektorátu práce.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk