Pracujem so svojim bývalým priateľom

danica1992
21. feb 2019

Ahojte, viem,ze sa tu asi nehodi, ale pisem tu aj preto lebo si myslim,ze mate mozno nejake skusenosti alebo dobre rady.
S expriatelom sme sa zoznamili v praci, zacali spolu chodit. Boli sme spolu asi rok a potom sme sa rozisli kvoli nejakym nezhodam. Stale pracujeme ako kolegovia, denno denne ho vidim a boli to, su tomu asi 2 mesiace a najviac ma zranuje ako ho vidim s novou peknou kolegynou. Chodia spolu niekedy na obedy, videla som,ze si pisu v praci, ze odchadzaju spolu a viem,ze nieco spolu maju, aj ked asi nie oficialne. Mna to ale vemi zranuje a denne placem.Robota je to vyborna, kolektiv je fajn az na tento negativny aspekt.Pomozte prosim , ako sa s tym mam vyrovnat? Neplanujem z prace este odist, vobec by mi to nevyhovovalo ale nezvladam to psychicky. Mam aj ine konicky, aj priatelov ale v praci predsa travim vela casu a nedokazem sa cez to preniest.Mate podobne skusenosti? Vdacim za akykolvek komentar a povzbudive slovo.Dakujem

pribinak
21. feb 2019

Klin sa klinom vybíja, najdi si frajera ;)

lindusss2016
21. feb 2019

@danica1992 ved pre nieco ste sa predsa rozisli, tak nemozes na nom lipnut. Boli ste spolu len rok, myslim, ze ide z tvojej strany len o zavist ze on uz niekobo (mozno) ma a ty nie. Suhlasim s radou vyssie, najdi si noveho

danica1992
autor
21. feb 2019

Dakujem za radu, mam okolo seba niekoho,kto sa snazi ale nedokazem stale zabudnut na byvaleho, preto nechcem ani zacinat vztah :/ nejde to tak lahko

deti95060810
21. feb 2019

ja by som z práce odišla, hoc by som robila aj na ministerstve a zarábala rozprávkovo...pre mňa je moja psych. na prvom mieste...
ak už nič iné tak potom zájsť do lekárne a kúpiť si niečo na ukľudnenie....hádam sa nejdeš zblázniť z jedného chlapa...

janulka1802
21. feb 2019

nepíšeš prečo ste sa rozišli asi Ti na ňom ešte záleží bolí to ale on je už očividne niekde inde čas je najlepší lekár a s tým kamarátom by som nezáväzne isla na kávu

mirkava
21. feb 2019

@danica1992 zacni si s tym co sa snazi. Mozno ti to pomoze a mozno sa aj zalubis

moonlight1210
22. feb 2019

@danica1992 prejde to aj same. Len to chce cas. 2 mesiace su kratko, hlavne ked ste denne v kontakte.

A mas pravdu, ze teraz si hned zacat s inym je neferove voci tomu novemu.
Moze to zafungovat a budes s nim mat celozivotny vztah. ale skor si z neho urobis len “prevoznika” cez svoje terajsie sklamanie, a potom ty opustis jeho, lebo si ho vlastne nemilovala. Bol len naplast.

Skor to zober ako moznost naucit sa pracovat na sebe. Vediet si veci nepripustat, vediet dopriat druhemu, aj sa tesit z radosti toho druheho.
(Aspon nepises, ze u vas sa stalo nueco zavazne ako dovod rozchodu.)
Zo zaciatku to urcite pojde tazko. Ked su tam city a vidime ho s niekym inym stastneho. Ale je to praca na sebe samom a to je vzdy tazky boj. Ci sa uz oducame mlsat cokoladu, fajcit cigarety, alebo sa zmierit s koncom vztahu a neciti z toho trpkost, kazdy ten raz ideme proti istemu typu svojej zavislosti.
Ale neboj, pojde to. A je to nakoniec velmi oslobodzujuce.

opuska
22. feb 2019

@danica1992 ale mala by si skusit sa stretavat s nim a mozno prave on ti pomoze na byvaleho zabudnut..ako napisali baby, klin sa klinom vybija a pokial sa budes len pozerat, ako si tvoj ex uziva s inou, tak sa z toho bohuzial nedostanes..

sisulia
22. feb 2019

ignoruj to, neries jeho zivot ale svoj. ked pride aj tebe niekto do cesty tak ta to prejde uplne, uvidis, uz ti bude jedno s akou kolegynou ide na obed