S priateľom sme spolu v práci a on chodí na kávu s kolegyňou

bibi502
9. dec 2023

Ahojte, potrebovala by som váš názor... S priateľom sme spolu v práci. Zoznámili sme sa tam, chodili na kávu.. Začal chodiť na kávu s kolegyňou. Je od neho síce staršia, ale proste vadí mi to, lebo doteraz na kávu nechodili. Povedal mi, že on sa obmedzovať nebude a keď mi to vadi, je to môj problém... Ked som sa spýtala ako by to bral opačne ze ja chodím na kávu takto s kolegom nejakým a neberiem na neho ohľad, bol ticho...
Ako by ste sa zachovali vy?

muchacici
9. dec 2023

No tak to je blbé, že sa nebude obmedzovať a je taký neochotný. Podľa mňa si dvaja majú nastaviť hranice, čo vyhovuje obom a čo už nie. Pre mňa osobne by to bol veľmi veľký problém. My sme s manželom viac ako osem rokov, všeličo sme si poprežívali, ale u nás je to veľké nie, ja nechodím vonku na kávičky s druhými mužmi a on zase nevysedáva po kávičkach s kamoškami alebo kolegyňami. A normálne fungujeme

bibi502
autor
9. dec 2023

@muchacici ono je to "len" káva v práci z automatu... Ale aj tak. Proste vadí mi to, ubližuje mi to, a on neberie ohľad... Teraz sme si vykricali veľa veci... On si kľudne zaspal a ja len ležím a plačem... Donedávna mi každú chvíľu hovoril, že ma ľúbi, tulil sa, poslednu dobu nič, že vraj čakal kedy sa začnem tulit aj ja... Nemyslím si ze s tou kolegynou niečo ma, ale ostal voči mne chladný... Ja neviem co s tým, nechcem sa rozísť, ľúbim ho, ale toto ma hrozne trápi

martina803
9. dec 2023

@bibi502 ja tiez chodim v praci s kolegom na kavu z automatu, dokonca raz s jednym, raz s druhym a vobec nic za tym nie je. Raz idem proste s kolegynou a ked kolegyna robi z domu alebo prave telefonuje tak idem s kolegom a nikdy by mi nenapadlo to riesit. Ak by moj partner pozval kolegynu po praci na kavu do kaviarne, vtedy ano. Takze ja by som kavu z automatu neriesila, skor by mi blikala kontrolka nad tym, ze on sa nebude obmedzovat, aj ja som takeho mala a uz sme rozideni 🙂 drzim palce

lelelienka
9. dec 2023

Pises, ze ste chodili na kavu a preco teda teraz uz nechodite? Ved chod s nim ty a bude po probleme 😉

bibi502
autor
9. dec 2023

@lelelienka pretože napríklad keď ja kúpim kávu, tak ona ako naschvál mu donesie druhu poobede. Proste krava co robí naschvaly a on to nevidi

maximiliana
9. dec 2023

@bibi502 nemoze vypit dve kavy za den? My sme v praci tiez mali automat, chodili tam aj muzi aj zeny a aj ked boli pary, nikto neziarlil. Mozno si od teba potrebuje obcas aj oddychnut, ked ta ma "na krku" 24 hodin denne a este doma cirkusujes. Neskryvaju sa po hoteloch, iba si daju v praci kavu. Najdi si aj ty kolegu co sa s nim postavis k automatu a budete si kvit

madeincssr
9. dec 2023

Kto koho na kávu volá? Možno Tvoj partner [podvedome] túži, aby si v niektorých veciach bola iniciátorkou Ty?

muchacici
9. dec 2023

@bibi502 Bibi, vieš čo, ja to chápem, že veľa žien, čo ti tu píšu to majú nastavené tak, že keď ony si dávaju napríklad kávu z automatu s kolegom v práci, tak ich manželom/priateľom to nevadí, tiež im nevadí, keď si ich polovička dáva takto kávu s kolegyňami. Každý to máme nastavené inak. Ako som vravela, mne by to určite vadilo tiež, a viem, že aj môj muž by mal výhrady, ak by som to ja robila. Nie sme nijako divní, normálne žijeme aj bez toho. Už ste si nakričali, pohádali sa, povedz mu to ešte v kľude, veď nemusí ísť s ňou na kávu, keď ti to je nepríjemné, či? Ale zase netreba ho obmedzovať v iných veciach, áno? Veď všetko je v poriadku, aj keď ide s kamošmi na pivo, telefón neskrýva, robí si vo voľnom čase svoje, ty mu veríš a on to skutkami dokazuje, že sa mu veriť dá, a vice versa. Takže ja si osobne myslím, že by sa tej kávy s kolegyňou mohol vzdať, a aj ty by si sa lepšie a istejšie cítila, keby ťa "nevymenil" za kolegyňu, ktorá nie je podstatná, ale uprednostnil by teba. Ak by to bolo naopak a jemu by to prekážalo, určite by si ty jeho zobrala na kávej radšej ako pretŕčať sa pred ním s kolegom. My to tak s mužom máme 😃 u nás to nie je žiadne obmedzovanie. Manžel mi sám od začiatku vzťahu povedal, žiadne kamošky, ak by sa s ním nejaká chcela kámošiť, tak by išiel so mnou, lebo sme pár a rešpektuje ma.

petamich
9. dec 2023

nikto nema rad stihacky a ano mohol ti to povedat citlivejsie ale kava z automatu v praci! naozaj ti to vadi? ved to je to iste ako ked sa s kolegom dohodnem, ze sa naraz najeme za jednym stolom v kancelarii, lebo je to prijemnejsie jest sam (mimochodom chodim cez den na kavu do kuchynky aj s tromi kolegami, rovnako ako moj muz s kolegynamj, kedze sme kolegovia a teda aby mi toto vadilo 😵‍💫 alebo jemu, by som si potukala po cele a ked by odo mna chcel, aby som to nerobila, tiez ho niekam poslem, lebo snad mam pravo na kontakt s ludmi aj ked som zadana)

emma2782
9. dec 2023

Najprv som si myslela, že sa jedná o kávu niekde v meste po práci v kaviarni😃 toto by som teda neriešila, skôr by som využila situáciu s tým, že "zlatko keď si už tam, zober aj mne jednu" 😃
Myslím, že ti prekáža to, že i vy ste sa takto dali dokopy..aj u vás celé začalo kávou. No to nič neznamená. Teraz by mal piť kávu len s tebou alebo s mužom?

mimikarol
9. dec 2023

Nejde o tu kávu, ide o tvoje pocity s tej kávy, teda s toho chodenia na kávu. Keď vidí že ti to ubližuje mal by s tým prestať. Alebo mu viac záleží na čase strávenom s kolegyňou na káve ako na tvojich pocitoch? Očividne bohužiaľ asi áno 😔

bibi502
autor
9. dec 2023

@martina803 ved práve že keby chodil tiež raz s kolegom raz s nou tak neriešim ale on iba s nou. Baví sa tam s viacerými ale na kávu len s nou. A ona dobre vie ze mi to vadi ale ide. Tak keď za tým nič nie je prečo nezavolali aj mňa niekedy?

bibi502
autor
9. dec 2023

@maximiliana ja mu necirkusujem a nie je so mnou 24 hodín... Ked jemu niekedy niečo vadilo, nikdy som to nerobila ďalej ako naschvál. Vždy som sa mu prispôsobila. Ale on sa nebude obmedzovať. To co je toto za "lásku" ze pozerá len na seba?

bibi502
autor
9. dec 2023

@madeincssr ja som ho na kávu volavala tiež. Odkedy tam robím sme chodili na kávu spolu, kým sa táto medzi nás nevotrela.

bibi502
autor
9. dec 2023

@muchacici lenže on sa toho nevzdá lebo nerobí nič zlé a keď mi to vadi je to môj problém. Takto mi to povedal... Takže on nehľadí na to ze mne niečo vadí, už som mu to povedala x krát aj v kľude ze mi to proste nerobí dobre. Ale on ma v paži, ide si svoje

bibi502
autor
9. dec 2023

@mimikarol no tiež mi to tak pripadá. A ja nie som povaha ze sklopim oči, uši a budem sa tváriť ze nič sa nedeje tak si chod na kávičku. Ja tu budem ticho sedieť a čakať. On stále ze ved aj druhí chodia. Áno chodia, ale nemajú v práci partnera ze by mohli ísť na kávu s nim... S hentou je koľko krát väčšinu dna v práci, takže si myslím, že by to bez tej kávy kľudne šlo. Keby chcel....

bibi502
autor
9. dec 2023

@emma2782 tak to ja určite robiť nebudem ze zober aj mne jednu. Keď sa neuracil ma zavolať a radšej ide s nou, ja sa nikam pchať nebudem. Bola tam aj srbka jedna kedysi a presne takto to bolo, kavicky mu nosila, on jej to oplacal a potom mu vypisovala ako ho ľúbi, tak nech sa nedivi, že mi to vadi

bibi502
autor
9. dec 2023

@petamich robia tam spolu 15 rokov. Keby chodili na kávu odjakživa, ani neceknem., lenže oni takto chodia posledný rok. A keby za tým nič nebolo, prečo nezavolajú aj mňa niekedy? Sú spolu väčšinu dna, takže nemyslím si, že nemá kontakt s inými ľuďmi, denne sa rozpráva s X ľuďmi v práci. Ale s nikým iným na kávu nechodí...

monikkatt
9. dec 2023

@bibi502 keby mne priatel povedal ze sa nebude kvoli mne obmedzovat a ze je to moj problem tak uz nie je moj priatel. Ten na teba sere z vysoka. Fakt nevies co mas robit?

bibi502
autor
9. dec 2023

@monikkatt ved práve že takto v súkromí je úplne super, dokážeme sa porozprávať, zasmiať, vždy sa na všetkom dohodneme,aj sa mi prispôsobí, ale v tomto nie...

maximiliana
9. dec 2023

@bibi502 a prave preto, ze spolu robia 15 rokov, by ju davno prekotil ak by mal zaujem... chapem, ze v kave vidis hrozbu, kedze aj ty si ho zbalila tam, ale v tomto pripade kava nie je heslo pre sex...a ak by bola, tak isto nie v praci pri automate...

bibi502
autor
9. dec 2023

@maximiliana ja som nikoho nebalila... A hlavne by som mu nerobila niečo čo mu vadí. Ja viem ze je to len káva, ale nech sa nečuduje ze mi to vadi,ked viem ako to začalo aj s tou srbkou vtedy.

madeincssr
9. dec 2023

@monikkatt myslíš, že ich situáciu na základe týchto pár príspevkov poznáš natoľko, aby si mohla naznačovať radikálne riešenia? Ty pri prvej nezhode ukončuješ dlhoročný vzťah?

nikaeli
9. dec 2023

Ak ťa ľúbi, stojí o teba, nejaká automatová káva s kolegyňou váš vzťah neohrozí 😉 možno mu vadí, že ste spolu nonstop - v práci, po práci, atď. Nie je tvojím majetkom, má právo rozhodovať o svojich činoch sám - a zároveň za ne niesť následky. Porozprávajte sa - prepáč zlatko, vadí mi to, mám pocit, že ti už na mne nezáleží, mám pocit, že to robíte naschvál, jej správanie ma provokuje,... V kľude, bez ostrých bodavých výčitiek. Nie hádkou. Uvidíš podľa reakcie. Ako dlho ste spolu? choď na kávu s kolegom. Prečo nie? aj keby mu to vadilo a čo? bavíme sa o káve 😉 nie o pohľadoch, letmých dotykoch, tajuplných úsmevoch. Je normálne tak 'normálne' žiarliť, nie je ok byť stíhačkou.

milanemila
9. dec 2023

@bibi502 mne by ani tak nevadilo to, ze chodi na kavu s kolegynou ako jeho reakcia na to, ze ti to vadi. Kludne mohol povedat, ze zlatko nic to nie je iba kava naozaj ti nemusi na tom nic vadit, kludne pod niekedy s nami alebo proste nieco v zmysle, ze je to len pokec na odreagovanie a ziadna “romantika” za tym. Co by mi extremne vadilo a blikala by mi kontrolka je naozaj jeho reakcia, ze on sa obmedzovat nebude a ked ti to vadi je to tvoj problem :/ lebo toto je mozno drobnost, ale ak mate spolu do buducna realne zit, pripadne mat rodinu, tak pridu mensie aj vacsie problemy a tento jeho postoj by bol pre mna no go.

emma2782
9. dec 2023

A čo čakáš? Ak ti tu povieme názor, ktorý sa nezhoduje s tvojim tak začneš oponovať. Máme prikyvovať? Partner vie, že ti to prekáža a nehodlá to zmeniť. Je na tebe ako sa k tomu postavíš, či to dokážeš prijať alebo nie.

maximiliana
9. dec 2023

@bibi502 spal s tou srbkou alebo jej daval nadeje?
@milanemila ktovie, ako dlho mu s tym pili usi a on uz vybuchol a povedal, ze sa nebude obmedzovat. Co by robila, keby mal chlap obchodne partnerky zeny a chodil s nimi na kavu a obedy do restik.

anketkarka
9. dec 2023

🙏 pre svoje dobro nebuď stíhačka. Tvár sa, že si nad vecou. Zakázané ovocie najlepšie chutí. Už vie, že Ti to vadí, tak to nechaj tak a skús sa mu venovať inak. Možno prestane sám od seba. Keď kávičkuje s kolegyňami a oni sa na neho namotaju, tak mu asi chýba to lovenie žien. Dokázať si, že mám na to zbaliť inú. Možno nič iné ako balenie a flirt nepotrebuje. Ale to je partner ochotný tolerovať len vtedy, ak mu dá pocítiť, že pre neho je ten jedinečný a nikdy by nepodviedol. Len si proste musí honiť ego aký je borec. Ak Ti nevie dať ten pocit, že si jediná, tak sa užiarliš a utrápiš a taký chlap nestojí za to.

emma2782
9. dec 2023

A áno súhlasím, partner sa vyjadril dosť nevhodne. Ale je to celé o kompromisoch a komunikácií. Ak je tvrdohlavý a ty tiež neustúpiš, nepohnete sa. Pritom budú oveľaaaa horšie situácie.

milanemila
9. dec 2023

@maximiliana jasne situacia moze byt hocijaka. Ja som reagovala na to, co napisala autorka a ak prisla za nim a povedala, ze jej to vadi a on reagoval ako reagoval, tak to nie je ok. Ak mu to uz omiela 100x, tak samozrejme, ze v hneve mohol reagovat neadekvatne, to vsak z prispevku nevieme 🤷🏼‍♀️