Problém so zmluvou

klea199
12. máj 2017

Dobrý deň chcem sa spýtať mám takýto problém dúfam ze niekto bude vedieť poradiť ...mám zmluvu so zamestnávateľom zmluva vypada byť ako klasická pracovná zmluva aj ked mám v nej vedené ako plat 3/4 s minimalky 😒a odpracovať môžem (podľa tej zmluvy) 140hodín mesačne ...zamestnávateľ povedal ze zmluva je v poriadku a všetko je ok🙈...ide o to ze ked som bola v banke a žiadala o úver povedali mi ze im to neoverilo príjem (a to sme dávali 280e) ☹a ze zo socialky im vypisuje ze som na dohodu mohol by mi niekto prosím poradiť v čom je problém😢 ?Krásne ďakujem všetkým za radu
Pekný deň všetkým 🙂

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klea199
autor
12. máj 2017

No ide o to ze vyplatu dostavam na ruku a celkom dobru ...ide o to ze ma trapi ta zmluva kedze s nou sa nikam nepohnem...ako je mozne teda ked tvrdi ze nas nahlasila vsade kde treba a v banke sa mi stalo toto?este jedna vec v decembri minuleho roku nam menila zmluvu teda menil sa nazov firmy takze sa prerabali aj nase zmluvy a vsimla som si ze na starej zmluve sme mali pracovna zmluva paragraf 43 a teraz mame na zmluve paragraf 42...fakt neviem nerozumiem sa do toho potrebujem radu ako je to mozne ked tvrdi ze vsade nas nahlasil

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klea199
autor
12. máj 2017

No ja som mu to uz spominala a on mi povedal ze tym ze sa menila v decembri zmluva ze mam pockat pol roka (aj ked neviem co to s tym ma) a az potom o to poziadat....fakt nechapem

majusqa77
12. máj 2017

zmluva moze byt OK. mas skrateny prac.cas a alikvotne k tomu aj zmluvu. problem moze by to, ze sa pri nahlasovani na socialke pomylili a nahlasili ta ako dohodara. zober sa na socialku a chod sa spytat

klea199
autor
12. máj 2017

no snad je to len to ale aj tak by som bola radsej s normalnou zmluvou...no pojdem to zistit

klea199
autor
12. máj 2017

Kde by som mohla zistit ak sme teda na dohodu ci za nas vobec plati odvody

majusqa77
12. máj 2017

@klea199 na socialnej poistovni. zober zmluvu a chod sa spytat

klea199
autor
12. máj 2017

Dakujem 🙂

natalienka12
12. máj 2017

@klea199 Nemôžeš byť dohodár, pretože ten počet hodín nesedí. Minimálna mzda je 2,5 euro na hodinu tak si to vynásob. Máš pracovnú zmluvu na kratší pracovný čas. Na jednej strane si so mzdou spokojná, lebo máš "peniaze na čierno" ale na strane druhej neviem čo by si chcela, v banke ťa preto neschválili lebo máš nízky príjem. Mimochodom, radšej by som sa v tom nevŕtala, lebo ty aj tvoj zamestnávateľ páchate trestný čin.

klea199
autor
12. máj 2017

@natalienka12 ja viem ze ma v banke neschvalili pre nizky prijem ale im to ani neoverilo prijem takze im tam vlastne nevyskocilo ani schvalene ani neschvalene ...no co sa tyka tej zmluvy x krat som zamestnavatela prosila o prerobenie zmluvy aspon na minimalku zial neuspesne ...vzdy to nejak obkecal...a ze som spokojna lebo mam peniaze na cierno?no mmt inu pracu nemam a kedze mam dieta som rada aj za to co mam ale ako ste vravela je to na cierno a rada by som to samozrejme riesila ...nikdy som o takuto zmluvu nestala ale samozrejme zamestnavatelovi to vyhovuje ja som len zamestnanec ale radsej by som bola s cistou zmluvou...no u neho to nieje take jednoduche niekedy sa mu clovek nevie dovolat nekomunikuje s vami a tak....takze clovek je fakt rad za to co ma...

natalienka12
12. máj 2017

@klea199 ja rozumiem, bohužiaľ to takto funguje, ak sa ohradíš, vyhodí ťa. Takže radšej sa v tom moc nevŕtaj, ak si spokojná.

natalienka12
12. máj 2017

@klea199 Ja ti ešte poradím, dohodár byť nemôžeš, lebo na dohodu môžeš odpracovať max. 10 hodín týždenne, takže máš pracovnú zmluvu na kratší pracovný čas. Do Sociálnej poisťovne sa nemusíš trepať osobne, preboha ženy to kde žijete, máme 21. storočie. Nájdi infolinku na ústredie sociálnej poisťovne zavolaj podľa rodného čísla ti povie ako si prihlásená a u koho.

klea199
autor
12. máj 2017

@natalienka12 spokojna ani nie niesom pretoze ako som vravela s tou zmluvou sa nepohnem nikam...brzdi ma to nemozem rieisit nic ani hypo o tom ze sa mi to nepocita ani do dochodku ci nemam PN ani nehovorim ...ale tak skor my slo len o ten problem ktory som pisala na zaciatku ako je mozne ze zamestnavatel tvrdi ze si splnil povinnosti okolo zmluvy a tak a na socialke ma vedu ako dohodara

natalienka12
12. máj 2017

@klea199 nemôžu ťa viesť ako dohodára, v banke ti dala mylnú informáciu

majusqa77
12. máj 2017

@natalienka12 mozu/nemozu.. ...ak sa osoba, ktora robila prihlasku preklikla pri zadavani, stat sa moze. preto som jej pisala, nech si to na socialke overi, nic za to neda a bude si na istom

natalienka12
12. máj 2017

@klea199 zavolaj 0906 171 989 overia ťa podľa OP a rodného čísla, myslím, že do 18,00 sú tam

fefe123
13. máj 2017

Keď zavolás, predpokladám, že ti nič nepovedia. Zvacsa take info bez telefón nepodávajú. Skôr by si vybavila osobne. Ak zamestnávateľ povedal, že máš žiadať o pôžičku za pól roka, tak Ta prehlási na poisťovni tak, aby si mala aspoň normálnu pracovnú zmluvu na dobu neurčitú s plným pracovným úväzkom a do banky stačí plat za 6 mesiacov. On sa vyvinie, Len neviem aký plat ti tam napíše, či ti to na pôžičku bude stačiť.