Robota mi dáva zabrať, som nonstop unavená

11. júl 2023

Robím poštárku,no práva mi dá zabrať.Nevládzem som nonstop unavená.Vadi mi teplo že sa spotim.Zadychavam sa keď idem do kopca.Bolia má ruky čo tlačím bicykel s ťažkými taškami.Zacali sa mi aj triasť ruky.Neviem či toto je normálne a musím si len zvyknúť.?Som totálne opálená na hnedo a ešte kde je koniec leta.Poobede už nevládzem ísť ani s deťmi von na ihrisko.Chcem len sedieť a oddychovať,bolia ma nohy a vlastne celé telo.Da sa zvyknúť na túto prácu alebo len ja som moc fajnová?

syslik81
11. júl 2023

da sa zvyknut ..my mame jednu a tu istu postarku snad aj 30 rokov ... ak len zacinas tak si treba zvyknut vybudovat kondicku ...ale bude aj horsie..pride zima mraz ,dazde ... nie kazdy ma na takuto pracu ..mozno by si sa mala poobzerat po inom

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. júl 2023

@syslik81 Práveže iná v okolí není a pri tomto stíham škôlku deti nosiť a vyzdvihnúť.Dufam že si zvyknem, teraz som začala druhý mesiac.
@karinka223 Pijem veľa vypijem aj vyše 3l za deň.Ake minerály myslíš?

simca06022011
11. júl 2023

Ako dlho to robis? podla mna ide o zvyk... blby je ten system tasky a bicykel a hlavne ked mas vsetku dennu postu brat naraz.
mineraly asi mysli, vsetky... tie vypotis najviac teraz a bolia z nedostatku aj svaly, tras ruk atd tiez moze byt z toho.

rebrambora
11. júl 2023

Jasne. Hlavne ak si nebola zvyknuta na pohyb a stravu plnu proteinov plus vitaminy.
Zvyknes si

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. júl 2023

@simca06022011 Od 1 júna tu robím.Ake minerály mám piť? Väčšinou pijem len čistú vodu alebo ovocné šťavy.
@rebrambora Dáš príklad na stravu plnu proteínov a vitamíny?

barborachors
11. júl 2023

určite magnezko a draslík dopln, no a buduj kondičku. nad elektrobiciklom si nerozmýšľala?

ema22270
11. júl 2023

Urcite si nasad magneziu a aj ine vitaminy, C a selen. Magnezium by ti mal pomoct urcite v tychto prejavoch.

autor
11. júl 2023

@barborachors Mám horský bicykel,nad elektrobicyklom som veru nerozmýšľala.
@ema22270 Magnézium aký? Určite je veľa druhov.

ema22270
11. júl 2023

V lekarni ti na 100 poradia povedz ze si unavena, mas trasenie ruk atd a daju ti na to to spravne 🙂 a poradia aj ine vitaminy urcite

autor
11. júl 2023

@ema22270 Dobre,zajtra sa zastavím v lekárni

ivangeline
11. júl 2023
lucia851
11. júl 2023

Treba zmeniť robotu

autor
11. júl 2023

@lucia851 Vieš aké ťažké je nájsť si robotu na jednu smenu aby som stíhala škôlku?U nás v okolí je málo takých robot skôr je to nemožné nájsť si niečo také.

lucia851
11. júl 2023

Tak sa nestazuj

marcellka32
11. júl 2023

Manžel/partner buď ráno alebo poobede do škôlky...a ty si nájdi inú prácu, obdivujem všetky poštárky, toto silné slnko by mňa zabilo, potom zima mráz, dážď...nie som fajnová, ale toto by som nedala...

autor
11. júl 2023

@lucia851 🤦

autor
11. júl 2023

@marcellka32 Manžel robí 12tky dva dni denná dva dni nočná dva dni voľno,pri jeho robote nedokáže ani jeden celý týždeň či nosiť ráno alebo vyzdvihnúť poobede deti.

marcellka32
11. júl 2023

Keď ide na nočnú a keď ma 2 dni voľno tak ich vyberať aj dávať môže, ostatné dni niekoho zabezpečit, a ty iný druh práce...

panonia
11. júl 2023

Ja som brigadovala na pošte, viem čo to je za robotu. Je to zdieranie za pár korún. Tak ale ja som mala 16 a brala som to ako šport a aspoň som vedela čo nikdy nechcem byť- poštárka. Snáď časom nájdeš niečo lepšie, naozaj odide Ti zdravie. Ako môžeš si dat magnezium, Milgamu a na noc Guajacuran. A večer si ponatierat svaly a kĺby niečím masaznym a proti bolesti. A slzny plyn, teda nejaky štiplavy máš?

mici88
11. júl 2023

@lucia851 vám by som povedala sa nesťažuj keby pracujete v lokalite kde je nájsť si prácu rarita🤦🏻‍♀️

kitycat
11. júl 2023

@lucia851 vsak sa nestszuje nejako strasne. Hlada pricinu.

Sa ti dobre buzeruje ked si na ID a nemas starosti asi

autor
11. júl 2023

@panonia Nemám slzný plyn.
@marcellka32 Nemáme nikoho v rodine kto by pomohol, tak sme to vyriešili takto že ja na jednu smenu.

hedviga2
11. júl 2023

Vydrž, všetky začiatky sú ťažké. Teraz je blbé teplo, v zime bude zima. Je to výzva pre teba, uvidíš či a kolko vydržíš. Ja nemám pocit, že by sa to nedalo vydržat. Nasa poštárka bola dlho v nasom rajone. Teraz mame asi pol roka inú. Máme radi aj tú. Pozitívne sa nalaď, váž si každý úsmev a poďakovanie. Kúp si nejaké životabudiče. Uvidíš ako ďalej.

foterlotor
14. júl 2023

Aku mas vahu/BMI? si zvyknuta cvicit? alebo si nikdy necvicila? ono to je zataz aj pre cviceneho cloveka...

autor
14. júl 2023

@foterlotor Mám výšku 175 cm a váhu 60kg.Nie nikdy som necvicila.

foterlotor
14. júl 2023

Tak to máš pekné údaje, problém bude teda v tom, že nie si zvyknutá cvičiť. Ak máš čas skús začať aspoň rýchlu chôdzu, ak nie beh, vela vody pi, oddychuj a to bude dobré. Vitamíny pomôžu. Len si musíš zvyknúť.

meca
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
14. júl 2023

Da sa zvyknut. Nerobim sice postarku,ale vela casu v praci travim vonku a postupne som si vybudovala kondicku. Samozrejme,ze v lete po celom dni stravenom na slnku v 30°,som odrovnana a unavena. To je uplne normalne,vtedy treba aj aktivity doma prisposobit tak,aby si si dokazala oddychnut.

dkethe
14. júl 2023

Kazda praca druhy mesiac po rd je narocna. Ani ja som doma po nastupe nekmitala jak vevericka, bola som k.o 🙈

Vitaminky, po robote kludovy rezim par xy tyzdnov kym si zvyknes na nove tempo. Pitny rezim pocas vyjazdu teda neviem, ja by som musela kazde tretie dvere prosit o navstevu wc 🙈 a hlavne sa na to divaj pozitivne, lebo presne, casom budes vo skvelej forme 💪 co ti zeny z kanclu mozu zavidiet