Skončenie pracovného pomeru bez odpovede

evka64
5. máj 2022

Ahojte, este pred velkou nocou som poslala ziadost o skoncenie PP, lebo mi konci rodicak, ale nemozem nadtupit do prace. Mam este 29 dni dovolenky, ktore chcem cerpat do konca juna a potom sa evidovat na urad prace. Uz je to cca 16 dni a nikto sa mi z firmy neozval. Nemaju nahodou poslat odpived do 7 dni? Aspon na profesii som sa tak docitala. Prosim ako postupovat ak ma budu nadalej ignorovat?

diamond007
5. máj 2022

@evka64 neozvala si sa nejako neskoro?

tanyan
5. máj 2022

Ahoj,
posielala si poštou? Skús zavolať na personálne... Možno sa to zaseklo niekde v procese, možno na pošte... Možno poslali doporučene a poštárka zabudla dať žltý lístok do schránky.

evka64
autor
5. máj 2022

@diamond007 nie nie, vyse mesiaca pred ukoncenim rodicaku a este predtym som im pisala, co s mojim nastupom

evka64
autor
5. máj 2022

@tanyan posielala som scan mailom a vedia o tom, lebo mi kolega volal, ze o tom vedia. Budem ich zas kontaktovat, ked sa do zajtra neozvu. Vidis, skusim este tu postu.

trgypadl
5. máj 2022

@evka64 neviem neviem, nemala ist Tvoja výpoveď oficialne poštou? Pisat vypoved emilom??

evka64
autor
5. máj 2022

@trgypadl a to nie je jedno?

trgypadl
5. máj 2022

@evka64 no myslim si, ze nie je.

evka64
autor
5. máj 2022

@trgypadl tak potom mi mali aspon napisat, ze neakceptuju vypoved scanom v maily a nie sa hrat ma mrtveho chrobaka...a poznam ludi, co ukoncenie PP posielali mailom a nebol problem...vsak je to podpisane a oscanovane.

trgypadl
5. máj 2022

@evka64 vies aj ty sa hras na mrtveho chrobaka, ked svojmu zamestnavatelovi poslels emial s vypovedou, zdvihni telefon a zavolaj na personalne oddelenie, ci bola vlastne Tvoja vypoved dorucena. Taketo veci by sa mali zasielat hlavne pisomnou formou

evka64
autor
5. máj 2022

@trgypadl praveze nehram, kontsktovala som ich a ignoruju. Vypoved bola dorucena a vedia o tom.

trgypadl
5. máj 2022

@evka64 myslis tym emailom? Takto sa zamestnavatel moze vyhovoriť, ze mu nebola doručená, ak to posielas postou mas potvrdenie

evka64
autor
5. máj 2022

@trgypadl no to je jedno uz, musim sa im opat ozvat 😔

trgypadl
5. máj 2022

@evka64 radsej to posli pisomnou formou s dokladom

evka64
autor
5. máj 2022

@trgypadl a to staci doporucene?

trgypadl
5. máj 2022

@evka64 ano, tak budes mat potvrdenie.

evka64
autor
5. máj 2022

@trgypadl oki, vdaka

trgypadl
5. máj 2022

@evka64 drzim palce

gabika20
6. máj 2022

Taketo veci sa emailom urcite neposielaju, mozes ich ak tak informovat predbezne ale hlavne treba poslat postou doporucene alebo osobne odniest a nechat si potvrdit odovzdanie..takto nemas v rukach v podstate ziadny doklad..

ibrunova
6. máj 2022

Podľa mňa tu je jedno, že to posilala mailom.keby to bolo oznámenie, že k nejakému dátumu nastúpi do práce, to by bol iný prípad.

evka64
autor
6. máj 2022

@gabika20 no skoncenie pp podla par.60 nemusi mat pisomnu formu na rozdiel od vypovede par.63, ta musi byt dorucena pisomne doporucene alebo osobne. Vcera mi to nedalo a citala som zakonnik prace. Takze nechapem, co s tym robia uz vyse 2 tyzdnov.

evka64
autor
6. máj 2022

@ibrunova ja aj nastupim do prace, ale chcem cerpat dovolenku a potom ukoncit pomer.

monka105
6. máj 2022

Aby sme si to ujasnili. Posielala si výpoveď alebo žiadosť o skončenie pracovného pomeru k nejakému dátumu? To druhé totiž nie je výpoveď a nemusia to absolútne akceptovať. Ak si posielala výpoveď, tá má byť doručená. Pri maili sa dá naozaj polemizovať o tom, či bola doručená, hoci o tom, kedy sa považuje písomnosť za doručenú pri doručovaní elektronickými prostriedkami, už vydal rozhodnutia aj Najvyšší súd. Na výpoveď ti zamestnávateľ odpovedať naozaj nemusí. Výpovedná doba ti automaticky plynie od prvého dňa nasledujúceho kalendárneho mesiaca a zamestnávateľ ju nemôže ,,neakceptovať” ak má predpísané náležitosti. Byť na tvojom mieste idem na personálne, ak teda potrebuješ nutne skončiť k nejakému dátumu a pokúsim sa dohodnúť na skončení pracovného pomeru dohodou.

evka64
autor
7. máj 2022

@monka105 keby si si riadne precitala prispevok, tak pisem o ziadosti o ukonceni pp k nejakemu datumu podla par.60. O vypovedi nebola rec.
Vcera som bola podpisat dohodu, akceptovali zaslanie mailom.

monka105
7. máj 2022

@evka64 keby si hneď neskákala, tak by si pochopila, že som sa ti snažila v dobrom poradiť. Paragraf 60 rieši dohodu o skončení pracovného pomeru. Nie žiadosť o skončenie pracovného pomeru o ktorej píšeš ty vo svojom príspevku, ktorá po prvé ani neexistuje a po druhé zamestnávateľ nemá povinnosť súhlasiť ani len s dohodou. Druhýkrát sa možno nevyjadruj ako Maďar, keď už sa vieš pozrieť do toho zákonníka práce, tak by si pri čítaní s porozumením aj mala vedieť, ako sa volá ten inštitút, ktorý je v ňom uvedený.

evka64
autor
7. máj 2022

@monka105 no aka si mudra

monka105
7. máj 2022

@evka64 som lebo mám na to vzdelanie. Ty si dostala radu zadarmo. Nemáš za čo. Nabudúce menej ofukov. Nikto ti nechcel zle, iba poradiť.

limoncino
7. máj 2022

@evka64 trochu pokory a vďaky by z Tvojej strany neskodilo.