Skúsenosti so založením jasličiek

strelkyna_koza
3. jún 2020

Ahojte, prosím kto ma SKÚSENOSŤ so založením detskej skupiny/jasliciek/ opatrovania detičiek o akékoľvek INFO - ako aj o povzbudivé slova 🙂

kittykat22
3. jún 2020

@lindusss2016 som si vsimla, ze ty sa casto v diskusiach vyjadrujes ku vsetkemu, bez toho aby si o problematike mala akekolvek povedomie. Viz tato diskusia. Mas skusenost s vedenim skolky/jasiel/detskej skupiny? Videla si aspon z vlaku, poziadavky na jedlo v tychto organizaciach? Samozrejme ze nie. A tak ti ostava pisat tieto populisticke bludy. Prosim ta, chod radsej spat 🙄

lindusss2016
3. jún 2020

@kittykat22 idem uz veruze, som unavena 😂 ale to nemala byt vycitka voci tebe absolutne, mne je jasne, ze ty za to zodpovedna nie si a naopak tvoj komentar bol k veci, takze vdaka za to. Videla som, ako som pisala, len vysledne jedalnicky v beznych statnych skolkach v nasom meste, to mi uplne staci, aby som dokazala vyhodnotit, ci s tym suhlasim alebo nie. Co je na tom populisticky blud, ze tam deti krmia jedlom s minimalnymi vyzivovymi hodnotami? Ja sa naozaj nechcem hadat, ale ak vies teda obhajit tie vysoke poziadavky na stravu v predskolskych zariadeniach, budem rada, ak mi ich priblizis. A teda patri k tym poziadavkam aj povod potravin?

lindusss2016
3. jún 2020

@kittykat22 a ty si teda uz nejaku skolku zalozila? To len tak pre info. Alebo teda preco sa ta ten moj komentar ohladne stravovania v skolkach tak dotkol? Lebo fakt som ho nemierila proti tebe, len som chcela poukazat na to, ze byrokracia nariaduje ozaj nezmyselne poziadavky ohladne tohto. Aspon ja mam v okoli vela matiek, ktore s tou stravou spokojne nie su, popripade kvoli strave ani dieta do statnej skolky nedaju.

madriamon
4. jún 2020

@kittykat22 nechápem tvoj komentár k môjmu, ale dobre 😀 písala som ako to funguje u 2 žien, ktoré sa tým legálne živia a u oboch som mala deti. Osobne som sa ich pýtala ako majú čo vybavené a čo všetko musia spĺňať. Takže tvoj komentár je irelevantný. a k tej strave - ak dám dieťa do takejto starostlivosti tak si všetko prezistím ako u nich funguje vrátane stravy. ani u jedného dieťaťa som sa nebála zlej stravy v danej opatere. takže kto si ako zariadi tak má.

kittykat22
4. jún 2020

@madriamon co pises, su kecy. Si myslis, ze 3-4-5 rocne deti dokazu urcit kvalitu stravy? ako vies, co jedlo tvoje dieta niekde v starostlivosti? To, ze ti to povie teta? 😀 ze ti napise jedalny listok? No to vies. By som nikdy nedala dieta do starostlivosti bez smernic a dohladu. A nie preto, ze by som bola paranoidna, ale preto, lebo som videla viac sukromnych skolok, kde boli problemy s peniazmi, a samozrejme sa setrilo na strave. Rodicia nemali ani pojem co sa tam deje. Ucitelky sa usmievali, riaditelka sa usmievala, a deti jedli stravu III triedy. Keby si videla tie usmevy ako sa malo dieta dobre, riaditelka vyfiknuta, blond haro, biele zuby. By si neverila vlastnym ociam. Takze nejake - pani sa na mna usmieva a dam jej dieta na dobre slovo je super loteria. Ja chapem, ze si spokojna - aj rodicia ktori tam mali deti boli spokojni, pretoze nemali ani paru co sa tam dialo.

madriamon
4. jún 2020

@kittykat22 ja už nemáám slov na teba. nechaj tak, ži si svoje 😀 a čítaj nabudúce s porozumením.

eliska13
5. jún 2020

@strelkyna_koza pýtala som sa pani, ktorá u nás prevádzkuje opatrovateľské centrum ma to formou občianskeho združenia aké sú podmienky, stanovy neviem zisti si

strelkyna_koza
autor
5. jún 2020

@eliska13 ďakujem . toto je veľmi cenná info. ďakujem ďakujem 🙏

renata_p_z
19. sep 2022

@eliska13 Ahoj, vieš sprostredkovať meno na FB? Rada by som si pozrela profil 🙂

krisbar
20. sep 2022

@eliska13 OZ nemôže generovat zisk. Čiže by ma tiež zaujímalo ako to funguje.