Som na úrade práce a našla som si sama prácu

ivka2468
10. mar 2017

Ahojte.Chela by som sa niekoho kto sa tomu rozumie opytať,že ked si najdem sama pracu či socialne plati nejaky prispevok,lebo som to niekde počula... vedel by mi niekto o tom viac napisať? Dakujem.

alex49
10. mar 2017

mňa by akurát tá teta na úrade pekne vyprevadila 😀

ivka2468
autor
10. mar 2017

@alex49 no a pretoto sa pytam tu,lebo ak niečo take je,tak s tym asi treba za nimi isť naisto a nie sa pytať,lebo vraj oni sami od seba nepovedia nič...

alex49
10. mar 2017

viem iba o príspevku firme od štátu na plat nezamestnaného, ale neviem presne ako to je

tiper24
10. mar 2017

nerozumiem dost dobre otazke, aky prispevok mas na mysli? urad prace ti preplaca napr. rok cestovne v pripade odstahovania za pracou tiez davaju prispevok

ivka2468
autor
10. mar 2017

@tiper24 neviem čo platia,lebo som to len započula,preto sa pytam,ale vraj ked si sam najdeš pracu,tak niečo socialne plati.nejakych 100eur...len chcem vedieť či je to pravda...? A ak ano čo treba vypisať? ...

tiper24
10. mar 2017

@ivka2468 no tomu nechapem co socialne? 🙂 treba sa informovat priamo na urade, je jedno ci si najdes sama pracu alebo urad, odnesies zmluvu na urad prace a si pozistujes ako to funguje, treba zbierat cest. listky cely mesiac a odniest im to na urad a preplatia

ukulela
10. mar 2017

@ivka2468 peniaze za to, ze si si nasla pracu, nedostanes, nemas preco, je v tvojom zaujme sa zamestnat. ved ani absolventi, co skoncili skolu, nedostanu penize pri nastupe do prace. ani kazdy iny, co si nasiel novi pracu ...
ine su veci, ako ked niekto zamestna dlhodobo nezamestnaneho, dostava nejaky benefit od stratu, resp mozno nieco take plati aj pre absolventov. ale to nie su ziadne peniaze navyse pre zamestnanca. taktiez tu niekto pisal o benefitoch pri prestahovani sa za pracou ...

ivka2468
autor
10. mar 2017

@tiper24 To žial neviem ani ja čo presne platia pol roka .a ked sa tam pojdem opytať tak viem že ma odbiju,lebo sa tomu nerozumiem ale keby som tam išla s konkretnou otazkou aj odpovedou,tak budu vedieť že niečo o tom viem,tak vtedy mi už povedia čo mam kde vypisať...U nas je to tak že vdaka nim som prišla aj o narok na najvyššiu podporu...

tiper24
10. mar 2017

ty sa nenechaj odbit, bud svina 🙂 normalne tej pani povedz ze mas narok na preplatenie cestovneho a sa spytaj ako to funguje 🙂

ivka2468
autor
10. mar 2017

@tiper24 takže je niečo take? len chem vedieť,či ano a potom už si budem na to tlačiť... 🙂 dakujem

tiper24
10. mar 2017

@ivka2468 jasne preplacaju to na 100 % 🙂

ivka2468
autor
10. mar 2017

@tiper24 dobre dakujem... a to si mam pytať tlačivo ked donesiem pracovnu zmluvu? 🙂

alex49
10. mar 2017

tak s toho čo som našla na nete vyplýva, že máš nárok iba na príspevok na cestovanie
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastr...

ukulela
10. mar 2017

@ivka2468 http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastr...
tie prispevky mas tu - nie je tam ziadna stovka za to, ze si najdes pracu. nastuduj ci, ci mozes vyuzit nieco, co je popisane ...

ivka2468
autor
10. mar 2017

@alex49 dakujem pekne. lebo som počula že niečo platia len som nevedela čo...tak sa radšej pytam . lebo viem že urady ked maju niečo platiť,tak radšej uradnici zamlčia,alebo sa urobia hlupy...

ukulela
10. mar 2017

@alex49 sorry, zduplikovala som tvoju odpoved ... snad si to zakladatelka aspon v jednom linku pozrie.

tiper24
10. mar 2017

@ivka2468 ano odnesies zmluvu a spytas sa co a ako, treba asi vypisat ziadost, ale to ti tam povedia, nenechaj sa odrbat 🙂 ked neodrbes ty odrbu teba 🙂

adrianna20
10. mar 2017

@ivka2468 pravdepodobne myslis osobitný príspevok.na ten mas narok,ak poberas davku v hmotnej nudzi

ivka2468
autor
10. mar 2017

@ukulela Dakujem . pozrela som si to,je tam za cestovne...a to som presne chcela vedieť s čim mam na nich isť,lebo nikto mudry z neba nespadol a oni to vedia využiť...Keby som na nich tak ako som sa tu opytala tak by ma poslali... ale ked už viem čo mam pytať tak nebudem za hlupu a budem tlačiť na nich nech mi daju tlačivo....

ivka2468
autor
10. mar 2017

@adrianna20 Nie poberam iba podporu,vlasne asi tento mesiac poslednu.

ukulela
10. mar 2017

@ivka2468 pozri si podmienky - mas pracu v inom meste? lebo v mieste bydliska ti cestovne nepreplatia ... a tiezneviem, ci to preplacaju v plnej vyske - z toho to nevyplyva, mozno je to len cast.

ivka2468
autor
10. mar 2017

@ukulela mam to asi do 15km....

tiper24
10. mar 2017

Príspevok na dochádzku za prácou sa poskytuje na úhradu cestovných výdavkov na dopravu hromadnými dopravnými prostriedkami, najviac v sume 135 eur mesačne v závislosti od vzdialenosti miesta výkonu zamestnania od miesta trvalého pobytu alebo od miesta prechodného pobytu zamestnanca.

ivka2468
autor
10. mar 2017

Tak trošku som poklikala na nete a našla som že musi byť 12 mesiacov nezamestnany... ja som pol roka,takže nič....

tiper24
10. mar 2017

mne by dali ja uz 15 rokov 😀😀😀

ukulela
10. mar 2017

@ivka2468 tri mesiace -
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny poskytuje mesačne príspevok na dochádzku za prácou na úhradu časti cestovných výdavkov na dochádzku z miesta trvalého pobytu alebo z miesta prechodného pobytu do miesta výkonu zamestnania uvedeného v pracovnej zmluve a späť zamestnancovi, ktorý bol uchádzačom o zamestnanie vedeným v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej tri mesiace

... precitaj so to v tom linku

http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastr...

ivka2468
autor
10. mar 2017

@ukulela ano to som už čitala,ale myslela som niečo ine toto- Osobitný príspevok - MPSVR SR Ale aspon som zistila že mam narok na cestovne... Teda ešte sa o tom poinformujem na urade... Dakujem všetkym 🙂

nikinka72
13. feb 2018

@ivka2468 https://www.cas.sk/clanok/304249/dlhodobo-nezam... asi už neskoro ale myslim že toto stále platí, podarilo sa to potom vybavit?

ivka2468
autor
13. feb 2018

@nikinka72 ahoj... Ano prispievali mi na dochadzku, ale musela som nosit listky z autobusu a nepreplacali celu sumu, iba časť... Ale aj to pomohlo...