Som v práci nová a nikto sa so mnou nebaví

12. júl 2021

Ahojte, neviem kde by som napisala, tak sa skúsim pýtať tu 🙂 som v práci nová a nikto sa so mnou nebaví. 8h sedim sama v kancli a počujem ako sa vedla v kancli baby chichocú. No je mi blbe prist len tak za nimi keď sú tam zavreté. Čo mám robiť, aby som si tu nasla aspoň niekoho, s kym prehodím pár slov?

petamich
12. júl 2021

ono to pride postupne, v tych mensich kolektivoch a kde navyse nie je ziadny empaticky clovek, co by si spomenul ake to kedysi bolo to byva narocne - skus napr. rano si ich odchytit, ze ci by ti neukazali kam chodit na obed, alebo ci si nedaju kratku kavu v kuchynke, ze by ti povedali co a ako z toho neformalneho pohladu

bude to v pohode, zazila som veru, ono to asi chce par dni, drzim paste 🤞🏻

zuzubb007
12. júl 2021

Ono to chce cas a postupnost to kazdy zazil, nikdo sa s tebou zrazu nebude bavit ako keby ste sa poznali 10 rokov ale po roku budes vraviet ine ako sa stanete kamosmi ale nebude to zo dna na den, kolko tam robis?

autor
12. júl 2021

@zuzubb007 som tu od 1.7 🙂

hviera81
12. júl 2021

ja by som skusila po jednom sa s nimi bavit. skus tie otazky na obed alebo tak.ty musis urobit kroky.
ja som pracovala na mieste, kde bola velka fluktuacia, a ja som s novacikmi riesila len pracovne, vobec som nemala chut sa kamaratit, ked som vedela, ze o par mesiacov pride niekto novy a zase cele od zaciatku

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hviera81
12. júl 2021

@hazelgracegus jaj ano, priskocne sa zvykne. ja kde som sla, to bol sice vsade alkohol :D ale da sa aj kolacik 🙂

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luci_ba
12. júl 2021

to príde postupne, určite sa nedá hned baviť so všetkými ;) zacni s jednou kolegyňou dajme tomu pri obede kecať, a ďalšou pri káve... ono to pride, neboj ;)

siska53
12. júl 2021

Ako pise @hazelgracegus nieco upec, prines... A skus ty naviazat konverzaciu..kam na obed, ci ta vezmu a tak.. treba byt aj trosku iniciativnejsi..

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
12. júl 2021

Ja by som im nieco priniesla na zub akoze na privytanie. Mozno aj cakaju od teba prvy krok, ak maju taky zvyk.

lennaa
12. júl 2021

Hlavne ak niekam na obed pojdu tak chod s nimi ked ta zavolaju, neodmietni ich lebo to je zaciatok konca aspon taka je moja skusenost 🙂

judar
17. júl 2021

Otazka znie a je vobec potreba vnucovat sa druhym? ...ved odrobim si svoje a hotovo nestaram sa o druhych co kto kde lebo snazit sa hned takto pchat moze byt pre teba v istom smere zle ak si este ktomu nova...radsej daj tomu cas