Akú máte prácu?

24. sep 2022

Ahojte, ženy poraďte, akú prácu hľadať ? Mám vš ekonomického zamerania , absolútne ma práca za Pc v kancli nenapĺňa, nebaví . Aké profesie vykonávate aj fyzické kľudne, aby som zarobila aspoň nad 1200-1300 e v čistom. A nie som v Blave. Kde pozeráte ponuky, profesia nič moc, samy IT ....dajte tipy

martinkatinka
24. sep 2022

Ja som iba zvedava na to, co ti tu poradia 😉

vevapeto
24. sep 2022

No tu sa pripnem 🍿🥤

olivia_s
24. sep 2022

Aj ja sa pripnem 🙂

autor
24. sep 2022

😆

buberova
24. sep 2022

Podľa mňa tí ktorí majú remeslo dokážu toľko zarobiť. Stolári, vodári, tí, ktorí prerábajú byty... A je to potrebné na celom Slovensku..

autor
24. sep 2022

Chcela by som prácu ktorá by ma bavila aj uživila a nie prácu čo má nebaví a ešte brigádu k tomu cítim sa ulietana bez zmyslu života.

lelluska
24. sep 2022

Nepoložila si správne otazku. Ani pre seba ani pre ostatných. Fajn je, že už vieš, že “kancel nie”. Skús sa zamysliet, čo by Ta bavilo. Identifikuj oblasť, a dalej zistuj potrebné predpoklady ako vzdelanie/skúsenosti a samozrejme platove podmienky.

autor
24. sep 2022

@buberova áno remeslo keď vie chlap to hej a čo ženy?

autor
24. sep 2022

@lelluska otázka znie čo robíte vy iné ženy akú prácu ktorá vás baví aj uživí , možno mi nejaká vaša práca padne do očí niečo čo ma nenapadlo. Fakt je ten že neviem čo by som robila žiaľ preto hľadám inspiraciu

alchemilkazltozelena
24. sep 2022

A načo si to potom študovala? Keď si vedela že ťa to nebaví a ani nebude baviť?

terka402
24. sep 2022

Na takýto plat, len IT alebo manažérska resp.riadiaca pozícia.

My ostatní smrteľníci tiež zarobíme 1300€, ale za dva mesiace👍

...držím prsty 🍀
Máš VŠ, určite sa ti podarí nájsť niečo, kde budeš spokojná❤

martinkatinka
24. sep 2022

@buberova moj muz je stolar a tolko mu tu na SR firmy neponukli a na zivnost by bol aj 14 hodin v robote na takyto plat, pretoze ludom sa zda, ze stolari su drahi....

autor
24. sep 2022

@alchemilkazltozelena mám gympel čo vybrala mama a kde som ísť musela rovnako aj vs ekonomickú. Ekonómia jednoducho to nie je nič pre mňa. Max si skontrolovať výplatnú pasku 😬😆

martinkatinka
24. sep 2022

No k otazke... Mna bavilo robit to, co som studovala, no plat taky zdaleka nebol. A vlastne ani volne miesta, su obsadene bud neodbornymi zamestnancami alebo ludmi, co uz mohli byt davno na dochodku 🤷 takze som teraz aktualne predavacka

buberova
24. sep 2022

A prečo by nemohla žena zapájať elektrinu v byte? Alebo s nejakým pomocníkom robiť nábytok na mieru? Alebo opravovať autá?

Je to ťažké nájsť prácu pre ženu s ekonomickým vzdelaním ktorá nebude kancelárska a bude zaplatená celkom slušne (ženy ktoré máte príjem domácnosti 4000€ mesačne prosím nepúšťajte sa do mňa). Možno by ťa mohlo naplniť robiť v zdravotníctve sestričku? Alebo mať nejaký obchodík s oblečením, zdravou stravou? Ale neviem či to zarobí toľko koľko chceš.. ty musíš vedieť čo ťa baví...

alchemilkazltozelena
24. sep 2022

Na VŠ si určite nemusela ísť tam kde ti mama vybrala.. snáď ti nedržala revolver na čele 🙈

kaja01
24. sep 2022

Nemám vš ale len obchodnú akadémiu. Robím kancelársku robotu ale nie v kancelárii, ale z domu účtovníctvo. Roboty je dosť, robotu už odmietam. A vyhovuje mi voľnosť. Sú termíny, ktoré sa musia stihnúť, ale organizácia pracovného času je v mojej réžii.

zbruna
24. sep 2022

Tak ked nie praca v kanci za PC, tak nieco v terene - obch.zastupca, reprezentant, account, realitak…nepises, aky odbor si konkretne studovala

autor
24. sep 2022

@alchemilkazltozelena je výchova a výchova to nerieš.

buberova
24. sep 2022

@martinkatinka poznám pár stolárov na konci sveta, teda na východnom okraji východu, robia to roky, majú svoje dielne.. síce nevidím im do účtovníctva ale podľa toho aké majú bývanie, autá a ich manželky nepracujú sa asi nemajú najhoršie 🙂

alchemilkazltozelena
24. sep 2022

Tak keď ťa mama prinútila do tej skoly tak san porad s ňou čo máš teraz robiť keď ťa to nebaví 🙈

martinkatinka
24. sep 2022

@buberova no potom asi skvele uctovnictvo 😆

luccija
24. sep 2022

A co by Ta bavilo aspon vies?zbytocne Ti napisem, ze spoluziacka pracuje v dopravnej firme zhana prepravu ma vyssi plat ako pises, ale sedi v kancli a cely den na pc.Ak nechces byt v kancelarii sprav si kurz pedikury, mani a budes sa hrbit na ludmi a otrok zakaznikov.Neviem kazda praca ma plusy a minusy.Ta, co je vo vyyrobe co by dala za kancel a kavu a hrbu papierov
@buberova my mame kamarata stolara plus zamestnava 2 pomocnikov roboty ma velmi vela ani reklamu ziadnu nema, stranku nic.

buberova
24. sep 2022

@luccija hej, my keď sme chceli vstavané skrine do bytu tak to bolo tiež srandy kopec nájsť stolára čo to spraví rýchlejšie ako o 3 mesiace.. 🙂

autor
24. sep 2022

@zbruna nejde o odbor ekonomika proste nie žiadny manažment, žiadny poistovak účtovník nič také nechcem. Ak znením prácu bude to mimo odbor. Realitak nad tým som uvažovala len sa bojím neistoty v zárobku. Riskovať moc nemôžem som rozvedená s deťmi. Nemôžem žiť z minimálky, výdavky sú nastavené ako sú.

juliavolna
24. sep 2022

@terka402 1300€ za dva mesiace ? Nesrandujte !

mikadooo
24. sep 2022

Nuž, ak nič nenachádzaš v ponukách, tak pravdepodobne máš zle nastavené očakávania. Buď budeš musieť ísť na pc, alebo znížiť nároky na plat... Alebo ešte je tretia možnosť, napr. môžeš ísť študovať medicínu a potom liečiť. Tam nemusíš moc sedieť za Pc (ale trochu treba aj tam, bohužiaľ...).

alchemilkazltozelena
24. sep 2022

@juliavolna ona nesranduje. Nie každý býva v "Brátyslave"

juliavolna
24. sep 2022

@alchemilkazltozelena a kde sa zaraba 600€ mesačne ?

autor
24. sep 2022

Ženy nejdeme sa tu urážať alebo skúmať prečo som študovala niečo čo má nebaví. Nie každe decko vie čo chce robiť, hľadám inšpirácie nič viac .