Ťažké rozhodnutie - dieťa alebo práca

nomina
13. okt 2016

Mamičky, prosím o názor...dcérka má 3 roky, keď mala 2. nastúpili sme do škôlky-ja som učitelka na dedine takže je somnou..teraz sme v škôlke druhý rok, v lete bude mať štyri. Prácu mam 35 km od domu, kde som predtým bývala, som tam zvyknutá, pracujem tam už 10 rokov, niekedy prespávame u rodičov, aby sme toľko necestovali...chcem dve deti, ale neviem sa rozhodnúť kedy druhé....chcela by som rozdiel 4 roky, ale keď pôjdem na materskú teraz- o rok, viem že sa už potom do svojej práce na dedinu nevrátim,lebo s dvomi deťmi by už bol problém dochádzať- a jedno do školy a druhé do škôlky:(taktiež sa bojím ako by si dcérka zvykla v škôlke v meste,,bez mamy,,..keď je namňa naviazaná-nie mojou vinou,ale na dedine je len jedna trieda:(
Druhá možnosť by bola počkať kým dcérka pôjde do školy- dám ju už do mesta kde bývame a potom ísť na materskú a potom si už budem hľadať prácu po materskej v meste...len ten rozdiel bude cca 6 rokov- to už je veľa nie?...a dcérka sa každý deň pýta na sestričku🙂
tak čo by ste si vybrali? rozdiel 4 roky a do super práce sa už nevrátite....alebo ešte si užiť 3r. dobrú prácu aj s dcérkou v škôlke, kým pôjde do školy a potom ísť na druhú materskú?diky všetkým za prečítanie a názor🙂

cawes
13. okt 2016

Ahoj
Nemam pre teba riesenie co je lepsie. Ja mam 4rocneho syna, viem ze chcem druhe a tiez planujem. Dochadzame obaja do prace 30km syn chodi do skolky u nas v dedine, nemame kde prespavat moji rodicia ziju na sk, priatelovi su starsi ludia a nevychadza to ako ma. Cize js byt tebou neriesim a idem do toho a potom by som roesila za pochodu. Navyse pracujes v skolke takze mas ako tak rovnake casy ja pracujem na smeny a pristel tiez kedze sme na zeleznici co je teda dost tazke

nomina
autor
13. okt 2016

@jankalukasova áno aj to bolo jedno z riešení, len asi by mi ju dvojročnú v meste nezobrali a doma už bola nuda🙂a nechcela som sa vzdať starej práce ani by som si možno nenašla novú hneď...tak preto🙂

trdelnik234
13. okt 2016

@nomina

Pozri, v tvojej otazke je vela premennych, ktore neovplyvnis. Uvolni sa a nechaj tomu volny priebeh. Ja by som na tvojom mieste do toho isla. Ja som tiez tak premyslala, ratala a nakoniec to dopadlo uplne inak. Keby som to bola vtedy vedela, tak ten cas vyuzijem inak.

jankalukasova
13. okt 2016

@nomina je to tazke a vzdy treba zvazit pre a proti. A urcit si co je pre Tebe dolezite. Mozno by malej slecne ta zmena prospela skor ako pojde do skoly, trosku sa nauci samostatnosti a potom to pre nu nebude naraz vela zmien, lebo skola a skolka je sam o sebe velky rozdiel a ked sa k tomu prida Tvoja nepritomnost. Jasne... aj toto prezije, lepsie alebo horsie...statocne alebo so slzickami ale prezije. Kazdopadne bude zalezat kedy pride to druhe dietatko a teraz to nemyslim kedy sa rozhodnete vy s mm ale kedy sa rozhodne ten novy zivot...to este moze pekne zamiesat karty. Ale drzim palce... nech to dopadne najlepsie ako moze.. nech uz to znamena ktorukolvek verziu 🙂

blacklady
13. okt 2016

@nomina hivanik ma predbehla, presne to som chcela aj ja napisat.. Hovorim z vlastnych skusenosti, tiez som riesila, aky rozdiel bude naj, chceli sme 1,5-2r rozdiel, holt, priroda to zariadila po svojom, som rada, ze mame vobec druhe po 4r a to prvy bol tiez na prvy sup...takze by som to vobec neriesila, nechala tomu volny priebeh, ver mi, ze nech je to akokolvek, bude to urcite tak, ako to ma byt...

annav
13. okt 2016

mam sestry - o rok a Pol mladsiu - vztah od zaciatku o nicom, vzajomne sme sa rusili, vzdy sme si boli skor konkurentky a dalsia sestra skoro o 7 rokov mladsia - vedome som sa na nu tesila, o malu sa velmi rada starala a teraz sme priatelky