Tehotná sestrička - oblečenie v práci

29. sep 2023

Dobry den prajem. Som tehotna v 25tt, pracujem ako sestricka v nemocnici na oddeleni. Doteraz sme mohli nosit co chceme, nikto to neriesil ale dnes prisla kontrola a nove usmernenie, ze mame nosit predpisove uniformy. Tricka som si vybavila, s tym som okej, ale zakazali nam nosit leginy ci teplaky, musia byt len rifle. Lenze! Mna rifle neskutocne tlacia a boli ma v nich brucho, tak isto aj tie tehotenske su mi neprijemne a rastie mi takym stylom, ze to by som si musela zaobstaravat rifle kazdy tyzden nove. Este sa popytam buduci tyzden vrchnej, ci ako tehotna nemam vynimku, pretoze roky predtym ked som robila v xxx firmach mali vzdy tehotne vynimky na leginy. Mate s tym prosim niektore skusenost? Lebo naozaj si neviem predstavit robit v rifliach tazke 12tky ked mam v nich bolesti... Dakujem krasne za odpovede a prosim urazlive komentare si nechajte - kazdemu nieco ine vyhovuje a nie som plačko, akurat naozaj som v praci vacsinu casu a je fyzicky uz sama o sebe narocna.

jaskolka
29. sep 2023

Robila som sestričku roky. V živote som nebola v robote v rifliach, ale ani leginach a dupľom už nie v teplákoch.
Mala som aj tehotné kolegyne,aj doktorky, ani jedna nechodila v rifliach, ani leginach a teplákoch, za mňa to vyzerá hrôzostrašne, tie obtiahnute "skinny" čudá.
Normálne sme nosili biele nohavice, zabezpečila to buď nemocnica alebo sa dali aj kupit(objednať si veľkosť, strih)
A dokonca aj šaty nosili kolegyne.

autor
29. sep 2023

@jaskolka no tak ja pracujem v mladom kolektive a tu praveze vsetci len obtiahnute rifle 😀 nohavice ktore nam davaju ma tlacia, nevyhovuju mi, to teraz mam behat v praci v niecom co ma boli brucho a v com sa citim nepohodlne? myslim si ze pri takej narocnej praci si aspon zasluzim aby som sa citila pohodlne

anavixy
29. sep 2023

No ja by som to az tak neriesila.. ja som teda nosila len saty netehotna aj tehotna, ale tiez sme vtedy mohli mat hocico na sebe. Teraz uz musime mat rovnosatu a delime sa podla funkcie aj farebne, ale nohavice stale mozu mat akekolvek, nikto to neriesi ani nekontroluje a teda neviem, kto je tvoj zamestnavatel, ale osobne by som si proste dala co mi je pohodlne a hotovo. Max vrchna to s tebou bude riesit a ta to hadam pochopi. A verim tomu, ze ked by to riesila namestnicka napr ze ta niekde uvidi a vsimne si zrovna to ze nemas ich rifle (btw rifle??? To uz kto vymyslel), tak tiez pochopi ze tehotna proste nebudes 12h v niecom nepohodlnom. Akoze leginy si ani ja neviem predstavit, este biele.. ale teda existuju aj pohodlne zdravotnicke nohavice na gumu, ked ti teda zrovna nezalezi na tom ze nie su sexi 😃

miamaria
29. sep 2023

@januska12323 Presne, za mna aj leginy, aj teplaky aj rifle absolutne nevhodne pre zdravotnu sestru na oddelenie, ak teda je ofiko sestra a nie prakticka, co si to rady domyslaju, a na nocnej, mozem si dat, co chcem... no bez komentara

2006_1211
29. sep 2023

Tak si kúp legíny co vyzerajú jak rifle

0silvia0
29. sep 2023

Kupila by som si biele tehotenske nohavice a dala preplatit, napriklad:

lelelienka
29. sep 2023

Teda to je riadna blbost, ze sestricky mozu nosit len rifle, ved to musi byt strasne nepohodlne. To musel vymysliet nejaky inteligent…drzim palce aby sa ti podarilo vybavit vynimku 😉

sisaka
29. sep 2023
sisaka
29. sep 2023

Kúp si scrubs, nosím teraz a nosila som aj počas tehotenstva, príjemné aj pohodlné

pieksamaki
30. sep 2023

To preplatenie si zisti vopred. My sme mali pracovne oblecenie zabezpecene ... a super ze sa o to starali....ale to som bola osetrovatelka v zahranici. Toto som si fakt cenila ze sme mali zamestnavatelom oblecko vzdy ciste a vyzehlene.

autor
30. sep 2023

dakujem za rady. este si zistim preplatenie, lebo ked mi ich nepreplatia, budem robit v tom co mam k dispozicii. som tu asi este 2 mesiace a momentalne som tiez v situacii ze si nemozem dovolit zaplatit napr 3x30€, lebo 1 gate mne nestacia v tomto oddeleni , hned sa zaspinim a som tu casto, kedze mame vsetci velke nadcasy.

elmivelmi
30. sep 2023

No ty alw problemy nerobis.Mozu byt radi ze robis este v nemocnici v 24tyz!.Vatsina uz je na PN. A este ja ak ti to oni nekupuju a neperu by som trvala ze za svoje peniaze si kupis ty co chces.Aked kupia nech ti kupia tehotenske ,uz vidim ako kupuju

medda_beda
2. okt 2023

Ja si rifle obliekam len výnimočne (raz za rok), som štíhla, ale mne je v nich tak nepríjemne, že na druhý deň mám zápal.Neviem si predstaviť pracovať v rifliach ako tehotná zdravotná sestra.