Tehotná zamestnankyňa

sadomaso
11. júl 2013

Tak damy...

Jedna otazka pre Vas, Ak bude spatna gramatika , ospravedlnujem sa ale lepsie to uz asi nebude,.
Mame zamesnanca 🙂 Tehotneho. V time je 8 telefonnych operatoriek
Chceli sme ju vyhodit lebo produktivita jej prace isla vyrazne dole. Z 200 telefonatov zo zakaznikmi vybavovala 100 a postupne to klesalo.
V den kedy som mal na stole pre nu vypoved mi dala iny papier lekarske potvrdenie ze je samodruha ...🙂
A teraz perlicka nemozem ju vyhodit a zneuziva to tak ze len chodi do prace. Sadne si a cely den presedi. Vybavi 5 telefonatov z 6 hodinovej pracovnej doby. Jej kolegine makaju a robia aj za nu. Ona len sedi a papa a prechadza sa. Je to super nie? Ake skvele prava maju tie zeny. A dam Vam otazku , zamestnam este mladu bezdetnu niekedy ? Zistil som ze najlepsi zamestnanec je ten co ma okolo 40 , velke deti a vazi si pracu. Ja len tak na okraj. Keby tak pracovalo vsetkych 7 snou tak to mozme zavriet ...

xlucia
11. júl 2013

@sadomaso charakter zamestnanca nezavisi len od jeho veku... ja som si nedovolila flakat sa pred tehu, pocas tehu a nebude to ani po materskej
u vas sa to da riesit karnym opatrenim o nespokojnosti ohladom prace a tym padom siahnut na plat...
aj ako tehotna si musi plnit co ma na praci, pokial ju tato neohrozuje na zdravi... a telefonovanie urcite neohrozuje

majka2508
11. júl 2013

treba fakt zaškatulkovať podľa jednej...ach

katkanova
11. júl 2013

@sadomaso presne tak, aj tehotna si musi plnit pracovne povinnosti a je na zamestnavatelovi aby ju k tomu prinutil. muz po 40ke sa mozno nebude flakat zato ze ma brusisko, ale mozno ho chyti kriza stredneho veku a zacne chlastat 🙂 toto zalezi na cloveku nie na pohlavi, pocte deti, ci veku ... moj zamestnavatel 5 mesiacov ani nevedel ze som tehotna a dalsie 3 len podla toho ze som mala brucho a nie podla toho ako som pracovala ...

katkanova
11. júl 2013

@sadomaso a este mozem za seba povedat ze odkedy som sa po materskej vratila vazim si svoje pracovne miesto 100x viac, lebo viem ze zivi nie len mna ale aj moje dieta 😉 mal si smolu a zamestnal si daku trubu 😝

beruska.zuzanka
11. júl 2013

Nuž, nájdu sa aj vypočítavé husy, s prepáčením za výraz... a podľa takých nás potom berú všetky...

Len taká podotázka, @sadomaso o čo konkrétne má ísť v tejto téme?????

terezka1947
11. júl 2013

mas smolu na zamestnankynu 😒
ja som pocas tehu robila ako drak 😀 aby som bola nenahraditelna na materskej 😉 ...aaaa seeeef uz vyvolava,kedy pridem...

lienka.7
11. júl 2013

@sadomaso
mozete jej v pohode dat upozornenie - samozrejme jej realne vytknete co vsetko nerobi, resp. flaka robotu.
tehotenstvo nie je v ziadnom priapde choroba a ked nie je schopna robit, nech ide na PN. aj ked si neviem predstavit, ze co tazke moze byt na telefonovani.....svedci to asi aj o jej charaktere a pristupe k praci.
aj ja som mala kolegynu, ktora ked zistila ze je tehotna, od samej radosti na vsetko dlabala a mala to ako sa povie v pazi, a viem, ze vtedy normalne dostala napomenutia. ano, na jednej strane ju ZP chrani, ale na druhej strane je povinna si plnit svoje pracovne povinnosti.

linda20111
11. júl 2013

@sadomaso suhlasim, je to blbe ze si zamestnal taku kozu... skoda ze sa neda vediet dopredu ako sa clovek bude spravat. myslim ze mozes ju riesit upozornenim, dohovorom, siahnutim na plat kedze si neplni pracovne povinnosti.

natalienka12
11. júl 2013

@sadomaso akože nechápem čo má táto téma znamenať. Zamestnávateľ nepozná Zákonník práce? Ak ho nepozná, nech si zaplatí právnika a ten mu poradí, čo má robiť s lenivou a nepodarenou tehotnou telefonistkou. Alebo to máme chápať ako zastrašovanie, že tehotnú už nikto nezamestná? Prístup k práci je o človeku, nie o tom, či je žena tehotná alebo nie.

sadomaso
autor
11. júl 2013

Nie som chrapun. Nebudem jej davat ani karne a ani jej nesahat na peniaze. Som len z nej sklamany. Nech si to jej kolegine vyzeru, ak im nevadi robit aj na nu Ja to este tie 4 mesiace vydrzim.
Ja len ze ako chlap citam ako zle sa s vami zaobchadza a ked mozte ako to zneuzivate. Moja ex napriklad hned ked zistila ze je tehotna tak mesiac porobila a potom hned vybavila rizikove a sedela doma. A zamestnavatel jej mal problem lebo na sestry sa omedzenie zdravotnej starostlivosti nevztahuje. Nuz je to tak Poniektore to zneuzivate.

A ocom je tato diskusia ? Ani neviem. Som len sklamany z pristupu.

terezka1947
11. júl 2013

@sadomaso vies,kto si pracu vazi...ten sa sprava zodpovedne...a je to o ludoch...kolko zien robi skoro do porodu,lebo bud chcu alebo musia,alebo co ja viem a nielen chodia do prace,ale aj pracuju 😉
aj ked si sklamany,nemozes zovseobecnovat 😉

beruska.zuzanka
11. júl 2013

@sadomaso sorry, ale pokiaľ to nechceš riešiť, tak toto fakt nemá zmysel... lebo naozaj v každom príspevku paušalizovať, aké sme my ako tehotné a bla bla bla... znie mi to ako sebaľútosť a potrebujem sa požalovať, poľutujte ma, aký som chudáčik...

Ona ako zamestnankyňa má svoje povinnosti a práva, Ty ako zamestnávateľ rovnako, ak to nechceš riešiť v týchto medziach, je táto téma ozaj zbytočná a k ničomu dobrému, ani konštruktívnemu nebude viesť.

zuvinka102
11. júl 2013

@sadomaso no ako tu uz pisu aj ine je to o cloveku ja som tiez pocas tehulkovania robila operatorku a bola som za tu pracu vdacna a hned by som ju brala znovu.. lebo som sa tam nenarobila bola som v klude a mohla som sediet.. podla mna by ste to mali nejak riesit a povedat jej, ze stale ma tie svoje povinosti.. ako verim v to, ze to dlho nevydrzia aj tie jej kolegyne a nieco "pekneho" jej povedia

aduskatt
11. júl 2013

@sadomaso ja si nemyslim, ze by to bolo chrapunstvo nechat ju tak. OK, nesiahaj jej na plat, ale pisomne napomenutie zvaz. Ak to nechas tak, pre ostatne zamestnankyne to bude signal, ze Ti mozu skakat po hlave, ked budu tehotne, lebo aj tak nic nebudu mat z toho, ze sa vykaslu na pracu. Napomenutím jej na plat siahnut nemusis, ale aspon pre ostatne to moze byt ako varovny prst......

xevulax
11. júl 2013

@sadomaso. Neviem prečo zovseobecnujes a hadzes do jedného vreca. Ja som pracovala aj napriek odporúčaniam lekára ísť od 3. Mesiaca na rizikové, šla som až na konci 8. Aj tó len preto, že som mala problémy s tlakom a zdravie bábätká mi bolo prednejšie. Ale čo chcem napísať. Ja som do 6. Mesiaca trpela nevolnostami, celý deň som prevracala. Môj deň vyzeral asi tak, že ráno som vstala, stihla hygienu, sprchu, hodinu vracania s prestávkami, prišla som do práce, konečne môj žalúdok prijal raňajky, ktoré vsak do pol hodky museli von, popri tom som musela behať asi 10px za deň po schodoch do a z výroby, riešiť problémy, makať ako fretka. Nikto na mojom výkone nezbadal, že som tehotná. Častokrát som nemala kedy sa ani najesť. Pomedzi prácu som pravidelne behala na toaletu na dávku zvracania. Poviem tí bolo tó o hubu takto fungovať. A tó ani nevravím, že každé 2 týždne bol nejaký audit, či už zakaznicky alebo interný a koľkokrát som bola v práci do polnoci, samozrejme nemala som tó zaplatené a bola som tehotná. Čo som mala robiť, ked som si svoju prácu robila svedomito a mala som za ňu zodpovednosť. Ked už som musela ísť na rizikové, zostasla som vyše tyzdna v práci, aby som všetko ukázala a vysvetlila kolegom, ktorí si moju prácu rozdelili. Takže nie každá tehotná je taká ako tvoja zamestnankyňa. Poznám veľa svedomitych tehuliek. Nehadz hneď vsetky do jedného vreca.

barcelona94901
11. júl 2013

@sadomaso moja svokruš robí tuto prácu niekoľko rokov a plat maju podľa vykonanej práce a zmluv 😉
ved takuto prácu striedaju niekde ako na bežiacom páse ,od študentov ,po dochodcov .kto nerobí nemá,maju povinnosti a ty máš právo ,tak neni o čom..

sadomaso
autor
11. júl 2013

@barcelona94901 Ale ano , ja nevravim ze sa neda. JA vravim ze ONA s tym nema vobec problem a robi to z usmevom.

sadomaso
autor
11. júl 2013

@beruska.zuzanka Nesuhlasim. Je to tiez realita. Skutocnost. Pribeh. Jej pristup.

barcelona94901
11. júl 2013

@sadomaso no vdaka jednej takej,nehodíš v buducnosti do smetiaku možno to najlepšie čo by u teba pracovalo.. 😉

maruska24
12. júl 2013

@sadomaso buď máš naozaj smolu na zamestnankyňu, alebo ktovie čo sa tam udialo a naschvál sa takto odpláca. trh ponúka kopec nezamestnaných, tak vyhoď všetky ženy, zober 8 chlapov, a budeš nadmieru spokojný. Chlap ti ani neotehotneje, ani nebude večne na očr, a pod. .
A naozaj to kľudne urob, teraz je to v móde, je to praktické a hodné zmýšľania dospelých ľudí. /a len na margo, tiež máš dcéru, teda budúcu zamestnankyňu niekoho, tak daj pri tom bacha, aby sa ti to nevrátilo práve na nej. 😉 /

olifcek
12. júl 2013

@sadomaso daj jej napomenutie na neplnenie si prac.povinnosti-nutne specifikovat a az ho dostane za tn iste do pol roka, vyhadzov, tehu ju tu neochrani. Ta zena zjavne vie, ze jej nic neurobis, tak si dovoluje. Chyba je v Tebe a Tvojom pristupe. Fnukas, ale nic neriesis a riesit nechces. Si divny

mima4
12. júl 2013

@sadomaso
sorry ale to je sila takto pausalizovat. Také spravanie ake ma, nie je o tehotenstve, ale o pristupu k praci, k zodpovednosti...
Takze jej daj pisomne napomenutie a pravdaze po rodicovskej s nou nerataj... nech ide niekde za pas makat 😀