Treba podávať daňové priznanie ak som nemala príjem?

tilly
23. nov 2010

ahojte

1. tento rok som nemala iny prijem, len rodicak, treba davat danove priznanie?
2. v januari chcem obnovit pozastavenu zivnost (zivnost som mala od februara 2009 do novembra 2009, cize odvody do socialky som este neplatila)... z coho mi vyrataju odvody? a ak nepodam teraz danove priznanie, tak z coho mi vyrataju odvody od jula?
😅

dakujeeeeem

fraufrt
11. feb 2011

ahojte, v r.2010 som do marca pracovala, potom som nastúpila na MD a RD. Chcem sa opytat, ak budem chciet, aby mi danove priznanie za rok 2010 urobil zamestnavatel,staci, ked ho o to poziadam a on to za mna urobi, alebo mu budem musiet doniest este nejake potvrdenia o MD a RD? Dakujem

ali811
15. feb 2011

Ahojte, do augusta 2010 som pracovala v irsku, potom som poberala socialku a momentalne som naurade a zarovenaj na marodke, platim si SZCO, musim podavat DP?

ali811
15. feb 2011

@gapa Ahojte, do augusta 2010 som pracovala v irsku, potom som poberala socialku a momentalne som naurade a zarovenaj na marodke, platim si SZCO, musim podavat DP?

julka
17. feb 2011

@fraufrt Ak si zamestnávateľa nepožiadala o spracovanie daňového priznania v termíne do 15.2.2011 budeš si ho musieť spracovať sama, ak chceš aby Ti boli vrátené preddavky na daň.

cigaretka5
17. feb 2011

@ali811 co si platis? szco? asi nie lebo ak by si bola szco tak by si nebola na urade prace. Inak podla mojich info by si sa danove priznanie podat jednoznacne mala

cartridge
21. feb 2011

@ali811 Nerozumiem - buď si evidovaná na ÚP ako uchádzač o zamestnanie, potom musíš mať živnosť zrušenú, alebo prerušenú, nedá sa byť SZČO a zároveň na ÚP.

krpuch
22. feb 2011

ahojte - neviem, ci mi niekto bude vediet pomoct z danovym priznanim mojho priatela, ale za pokus to stoji. 🙂
od 1.1.2010 do 16.6.2010 bol zivnostnik, potom bol 4 dni nezamestnany a od 21.6. dokonca roka bol zamestnancom. aky typ tlaciva ma vyplnit ( alebo ma vyplnat dve tlaciva)? zamestnanec mu ma urobit za obdobie, ked bol zamestnany u neho a ked bol zivnostnik, tak si ma urobit sam? bude dakde zaznamenane, ze tie 4 dni bol nezamestnany? v ktorom tlacive si ma dat danovy bonus na dieta? dakujem

julka
23. feb 2011

@krpuch Tvoj priateľ si podá 1 daňové priznanie typ "B".

krpuch
24. feb 2011

@julka dakujem a nevies mi prosim odpovedat aj na dalsie otazky, co som tam dala? ja som z toho vol.

julka
25. feb 2011

@krpuch Nakoľko bol tvoj priateľ živnostník daňové priznanie si bude musieť podať sám za celý rok 2010. Tie 4 dni čo bol nezamestnaný v daňovom priznaní zaznamenané nebudú (k daňovému priznaniu môže doložiť ako 1 z príloh potvrdenie z úradu práce o evidencii ak bol počas týchto 4 dní evidovaný na UPSVaR). V daňovom priznaní typ "B" na str. 2 v časti IV uvedie údaje k uplatneniu daňového bonusu (meno a priezvisko dieťaťa, rodné číslo a počet mesiacov na uplatnenie daňového bonusu), ďalej riadky 92 - 96 daňového prizanania sa týkajú daňového bonusu + vyplnenie časti xv daňového priznania Źiadosť o vyplatenie daňového bonusu.

magic08
23. nov 2011

Kocky, potrebujem poradit. Ak mal clovek v roku 2010 normalnu pracovnu zmluvu, ako sa plati dan z prijmu? Kazdy mesiac sa odvadzala dan a na konci sa len urobilo danove priznanie, kde uz platit nemusel, lebo to odvadzal cely rok kazdy mesiac zo mzdy?

zuzana323
2. jan 2012

Ahojcek,
zaujima ma,ci treba,aby som si dala spravit danove priznanie,ked rok 2010 u mna vyzeral asi takto :pracovala som do 10.januara,potom ma lekar dal na rizikove tehotenstvo.cize tym padom som bola PN az do konca aprila a od 2.maja som uz presla na matersku dovolenku.teraz 26.decembra som presla uz na rodicovsku dovolenku.tak neviem,ako to bude teraz s mojim DP.vies mi poradit?dakujem krasne za vsetky rady

zuzana323
2. jan 2012

zaujima ma,ci treba,aby som si dala spravit danove priznanie,ked rok 2010 u mna vyzeral asi takto :pracovala som do 10.januara,potom ma lekar dal na rizikove tehotenstvo.cize tym padom som bola PN az do konca aprila a od 2.maja som uz presla na matersku dovolenku.teraz 26.decembra som presla uz na rodicovsku dovolenku.tak neviem,ako to bude teraz s mojim DP.vies mi poradit?dakujem krasne za vsetky rady