Úrad práce a dohody

dada7701
16. mar 2018

.Prosím o radu, som evidovaná na OuP, 07.03. som začala pracovať na Dohodu o vykonaní práce, dohoda trvá do 17.04. Dnes mi prišla ponuka na dohodu asi na mesiac,dva...tá ponuka ma zaujala a neviem ako to mám urobiť... nie som v tom doma, čo sa týka evidencie na UP a dohôd...môžem prvu dohodu ukončiť a začať druhú u iného zamestnávateľa, alebo musím sa z UP odhlásiť ...nahradzaju dohody pracovný pomer ? a ako je to s odvodami ? ked sa odhlásim z UP budem dobrovolne nezamestnáná a pracovať na dohodu, alebo ako to je ? mám z toho zmätok....prosím poradte, dík....

ajka3131
7. feb 2019

@evittam prepáčte tak pri dohode o pracovnej činnosti zostáva naďalej stále na UP? Alebo nemusí byť v Tomto prípade evidovaná.

evittam
7. feb 2019

@ajka3131 nie a nemôžeš byt sj zamestnana aj evidovana na UPSVaR

bazulienka22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viera77
12. jún 2019

Ahoj @evittam. Ak by som ta mohla poprosit o pomoc. Pocas evidencie na ÚP (s narokom na vyplacanie podpory v nezamestnanosti) som odpracovala 40 dni na dohodu o prac. činnosti + dni naviac, teda ma ÚP nasledne vyradil. Kedze mi nakoniec zamestnavatel nedal zmluvu na TPP a trval na pokracovani dohody, ukoncila som prac. pomer - Dohodou o skonceni dohody o prac. činnosti a nasledne som sa opat evidovala na ÚP. Osobne som si bola prevziat Rozhodnutie o vyradeni z evidenicie uchadzacov o zamestnanie a dostala som na vyplnenie este Zapisnicu o vzdani sa prava na odvolanie proti rozhodnutiu o vyradeni z evidencie uchadzacov o zamestnanie. V kancelarii ma obkolesili 2 zamestnankyne uradu, ze je to potrebne vypisat, posielala sa to vraj este na rozhodnutie do BA a na zaklade toho ma vedia oficialne vyradit z evidencie a nasledne opat zaradit do evidenie. Nakolko nemam skusenosti s ÚP, a nemam ani s kym tuto vec prekonzultovat, obraciam sa na teba. Zaujimalo by ma, ci je tato zapisnica OK a v konecnom dosledku neovplyni mojim suhlasom a podpisom dalsie poberanie podpory, na ktore mam podla pracovnicky SP aj nadalej narok. Vopred dakujem za ochotu a cas.

evittam
12. jún 2019

@viera77 Nemalo by to nic ovplyvnit. Ale nemam a s tým skúsenosti.

kostri
13. jún 2019

@viera77 takato zapisnica sa spisuje vacsinou preto aby spravne konanie nemuselo zasielat vyradenie postou doporucene a cakat tak este po doruceni 15 dni na spravoplatnenie rozhodnutia.tymto urychlili nastartovanie novej evidencie,tym padom aj vystavenia oznamenia o zaradeni do evidencie,nakolko zaslanim postou a cakanim na spravoplatnenie,teda ci sa neodvolate,by sa to cele predlzilo cca o tri tyzdne.takto je uz predchadzajuca evidencia uzavreta,mozete si ist po prevzati noveho oznamenia,poziadat o podporu v nezamestnanosti znova.

kostri
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emilia485
17. júl 2019

Chcela by som poprosiť o informáciu, tiež som na úrade práce, začala som pracovať na dohodu, dnes mi ale na úrade povedali, že zarobiť nemôžem viac ako 200 euro ale v hrubom. Kolko to bude potom v čistom? nechápem tomu, hovorilo sa vždy že do 200 euro môžeme zarobiť.

evittam
18. júl 2019

@emilia485 No ved ano "vzdy sa hovorilo". Kde sa uvadza mzda v čistom?! Co nechapes? Ak si uplatnis NCZD tak to bude cca 170Eur, ak nie tak cca 140Eur.
Od 1.7.je to max.210.20

mirgenah
18. júl 2019

@nika48 ale to len v tom prípade, keď chces byť evidovaná na úrade práce, kedy ti štát platí nemocenské. Keď si dobrovoľne nezamestnaná=vyradená z evidencie alebo zamestnaná môžes mať dohôd koľko chces

mirgenah
18. júl 2019

@viera77 toto so zápisnicu je ok. Ide o zrýchlenie, kedy sa nemusí čakať na právoplatnosť o vyradeni a môžeš sa hneď registrovať nanovo. Ide aj o to, že za tieto dni čakania by si si musela zaplatiť ako samoplatcov nemocenské čo je cca do 70€/mesačne a takto to hradí štát.

evittam
18. júl 2019

@mirgenah Aké nemocenské musis platit? Stat za nezamestnaneho NP nehradi.

mirgenah
18. júl 2019

@evittam myslela som zdravotné 😆😆😆😆 poistenie. Nie nemocenské.

stanussik
23. okt 2019

Dobry den ja sa len chcem informovat rataju sa 40 kalendarne dni abo pracovne

viera77
23. okt 2019

@stanussik kalendarne, pracovala som na dohodu popri evidencii na ÚP

evittam
23. okt 2019

@stanussik Kalendarne

stanussik
23. okt 2019

Ďakujem

annie13
25. okt 2019

@evittam Poprosím radu súrne
7. septembra mi skoncila RD, prihlasila som na UP. Od dnes mam prácu na dohodu. Bola som akurat na UP. A ze k 7.12 budem vyradena automaticky z evedencie a platit zdravotne. Ako je to prosim. To sa uz nemoze pracovat na dohodu a byt na UP.

evittam
25. okt 2019

@annie13 Nie. Max.40kal.dni. A max.zarobok cca 210Eur HM.

annie13
25. okt 2019

@evittam a po tom 7.12 ked ma vyradia ide zdravotne z dohody ci? cize sa nic nestane ak nebudem evidovana na UP. OD 1.1. by mala byt zmluva

annie13
25. okt 2019

@evittam a este otazka dohodu som odniesla na UP mam este nieco riesit aj na SP ci ZP dakujem velmi

evittam
25. okt 2019

@annie13 ZP sa platí aj z dohody. Treba si zistiť na ZP ci nie si niečo dlzna-je to podla typu dohody.

annie13
25. okt 2019

@evittam takze nic sa nedeje ak ma vyradia k 7.12 ist len potom do ZP ci aj teraz radsej tu dohodu tam dava zamestnavatel ci ja a ist aj do SP prepac uz dam pokoj len aby som nic nezanedbala po RD som ako vymetena

annie13
28. okt 2019

@evittam môžem ta ešte poprosiť

annie13
28. okt 2019

@evittam november teda budem na dohodu ale tam mam limitované koľko môžem od robiť aby ma nevyradili ako si to prosím vyratam na hodiny koľko môžem od robiť za november ďakujem pekne

evittam
28. okt 2019

@annie13 40 kalendárnych dni

annie13
29. okt 2019

@evittam áno to viem ale myslím sumu lebo aj to je limitovane 210 eur koľko vlastne hodín môžem od robiť za november aby som to neprekročil a lebo mam robiť od prvého denne

evittam
29. okt 2019

@annie13 No 210,20Eur mesacna HM--maximalne. Ja netuším kolko mas HM na hodinu. A kalkulačku hadam vies používat.

annie13
29. okt 2019

@evittam ok viac ta nebudem otravovať nevedela som len ci je to v čistom ci hrubom. Nemusela sú odpisovať keď ta to obťažuje

evittam
29. okt 2019

@annie13 Napísala som vyssie,ze je to HM. Odpisujem strucne a vecne.