Úrad práce a podpora v nezamestnanosti

janulik176
9. mar 2009

Ahojte, moj manžel je PN, ale ked ukonči PN vie že dostane vypoved, lebo prevadzku na ktorej pracoval úplne zrušili. Chcem sa vas opýtat, či može popri podpore v nezamestnanosti pracovat na dohodu, ak ano tak kolko hodin a za aky plat? Započitava sa podpora v nezamestanosti do prijmov na danove? Ďakujem.
PS: Ma manžel narok hned po nahlaseni na UP na podporu v nezamestnanosti aj ked dostane odstupne?

noelosopius
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
1. feb 2020

@noelosopius Tak nepis o podpore v nezamestnanosti-na tu nemáš nárok. Ako som uz pisala. A či mas nárok na hmotnú nudzu to je tazko povedať. Pozri si zakon a podmienky nároku.

evittam
1. feb 2020

@noelosopius To nie je pravda. Na MD ma nárok muž ci zena ak splní podmienky nároku. Nemusí pracovať. Tiež vid zakon.😉

noelosopius
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
1. feb 2020

@noelosopius Napr.ja ako tehotna v 19 uz by som mala nárok na MD.

noelosopius
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
1. feb 2020

@noelosopius To nie je davka v nezamestnanosti. Podmienky nároku a výpočet davky v nezamestnanosti som ti už napísala nielen raz.To staci pochopit. A citat s porozumením co píšem. Ja na rozdiel od teba ovládam zakony a nemudrujem. Maj sa.
Ako vidim zbytocne tebe nieco vysvetľovať. Bohužiaľ.

noelosopius
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
1. feb 2020

@noelosopius Minimum moze byt aj 20Eur ak si za posledné dva roky mala len mesačnú brigádu kde si zarobila 40Eur/mesiac. 40*24/730=1.315-denny VZ-, z toho je 50% podpora t.j. 0,657/den t.j. mesiac cca 19,72-20,30Eur.

evittam
1. feb 2020

@noelosopius Ale ty nedostaneš žiadnu dávku v nezamestnanosti. To skus konecne pochopiť. Nemáš na ňu nárok.

evittam
1. feb 2020

@noelosopius Mozno dostanes hmotnú nudzu.

noelosopius
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
noelosopius
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
1. feb 2020

@noelosopius No len to nie je jedno. To je zaklad. A ak zijes v domácnosti ci s manželom, partnerom, rodičmi,...a ti maju príjem tak vsetko sa pocita. Cize aby si nebola prekvapena ze nakoniec nedostanes nič.
A druhýkrát sa navazaj do iných ľudí nie do tych co vedia a chcú ti pomôcť. Pekny zvyšok víkendu.

zalka
1. feb 2020

@evittam ak má postihnuté dieťa, a schvália jej opatrovateľský tak ani na up ísť nemusí, a opatrovateľský dostane. Nie je to podpora ale nejaký príjem to je. Ak si ho vyveštila.
Ale sa ti čudujem, že sa naťahuješ.

noelosopius
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noelosopius
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
1. feb 2020

@zalka Ja som sa pobavila.😉

zalka
1. feb 2020

@noelosopius si to predstav že sú matky ktoré nedostávajú nič, lebo ich muž zarobí a má ich živiť.

noelosopius
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
1. feb 2020

@noelosopius Z SP nemas na nic nárok. Ked sa evidujes ako nezamestnana bude ti stat platiť ZP. To je všetko. Alebo este ako pise
@zalka

evittam
1. feb 2020

@noelosopius Nikto ti nevezme RD. Nikto ti totiz nic take ako RD nevypláca.

evittam
1. feb 2020

@zalka Hej vyvestila si nejakych 180 ci 120Eur ze vraj minimum, potom ze z veštenia vlastne zarába viac ako my-ze 400Eur.😀😀😀👍. Ale zmazala to.

noelosopius
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
1. feb 2020

@noelosopius A koho to ma zaujímať z coho si mas platiť život? Teba zaujima z coho ziju ostatní?

noelosopius
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
1. feb 2020

@noelosopius Tak pekne na sud a výživné od oteckam

noelosopius
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
noelosopius
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
1. feb 2020

@noelosopius No a to mas dost na to aby si nedostala uz vôbec nič a nie hmotnú nudzu. Bohužiaľ.