V tehotenstve mi končí pracovná zmluva. Ako to riešiť?

zellvicka
30. dec 2015

Baby, za tri mesiace mi končí pracovná zmluva. Tehotenstvo som v práci este neoznamila. Keď mám na dobu určitú tak ma može prepustiť pravda? A čo potom? Máte skúsenosti?

worker_falcon
30. dec 2015

Ziadne prepustanie nebude. pracovny pomer skonci v dohodnutom termine, ty budes nezamestnana, atd. Predpokladame, ze si v ranom stadiu tehotenstva a na matersku nepojdes pocas trvania pracovneho pomeru. Ale ani to by na veci vela nemenilo.

mima4
30. dec 2015

oni ta neprepustia, tebe regulerne konci prac. zmluva.
skus sa s nimi dohodntu, ci nemozes potiahntu do odchodu na matersku.

sorciera24
30. dec 2015

presne tak, tu konci prac. pomer nie vypovedou ale skoncenim prac. zmluvy na dobu urcitu......ked ti skonci, budes nezamestnana alebo mozes ist na PN, alebo mozes pozaidat o predlzenie prac. pomeru zamestnavatela...ano, maloktory predlzi, ale som sa stretla s priapdmi (napr. u ans v praci), ze normalne riaditel predlzil zmluvu aj tehotnej (ale musela pisomne o to poziadat)...ine sa na to vykaslali, ze vsak aj tak nepredlzi...no ani nepredlzil, ked nepoziadali.....za skusenie nic nedas....teraz by som poziadal o predlzenie a zatial neoznamovala tehotenstvo (aj tak do 12tt. je to rizikove a malokto oznamuje, teda ak nemas tazku fyzicku pracu)

alicka850
30. dec 2015

Mne tak koncila 30.12 a 27.12 som mala termin. Sefka mi na moje prekvapenie navrhla predlzenie na dobu neurcitu. Skus byt korektna,tehotenstvo oznam a dohodni sa co dalej. Ak ti nepredlzia, nic nenarobis.

dellitta123
3. jan 2016

Aj ja sa pridam s otazkou do diskusie, 31.12.2015 mi skoncila zmluva, ale som aj na rizikovom doma, cize PN a na matersku mam nastupit az 21.2.2016. Treba ist na UPSVAR sa nahlasit? kto za mna odvadza do zdravotneho od 1.1.2016 az do 21.2.2016?Ako to funguje v tomto pripade? viete poradit?

evittam
3. jan 2016

@dellitta123 Hlásiť sa ísť nemusíš, nakoľko si PN, taktiež sa počas PN neodvádzajú odvody. 😉

dellitta123
3. jan 2016

@evittam dakujem, prave som to aj ja nasla a uz som o nieco mudrejsia, vdaka aj tak za odpoved 🙂