Vedúca školskej jedálne - postup práce, práca so systémom

zuzkaradko89
22. jún 2020

Zdravím, je tu prosím niekto kto robí vedúcu ŠJ v MŠ? Potrebujem poradiť. Mam možnosť nastúpiť ako vedúca ŠJ v MŠ. Vie mi niekto prosím pomôcť a poradiť? Postup práce, čo sa robí pri príchode a práca so systémom. Ďakujem

tamichloe
22. jún 2020

ak sa dobre pamatam, @traktor 🙂

traktor
22. jún 2020

.. áno ja robím vedúcu..ale ono je tazko povedať čo všetko robí vedúca,lebo všade je to inak..treba sa opýtať u vás konkrétne,čo všetko požadujú..ja pracujem v malej škôlke..a teda som aj vedúca a kuchárka v jednom a robím všetko..aj nakupujem sama,varím,robím papiere,uzávierku..skrátka vsetko ..

zuzkaradko89
autor
22. jún 2020

@traktor ja sa momentálne zaúčam no 1.7 by som mala nastúpiť ale zaucam sa len týždeň teraz začína druhý no čas tlači a veľa toho neviem a co pozerám pre mňa co nemám prax je toho strašne veľa nového. Systém v PC na normovanie je asi všade rovnaký no pre mňa je to Španielska dedina. Neviete mi prosím povedať existuje nejaké školenie pre nové vedúce? Ďakujem

poleva
22. jún 2020

@zuzkaradko89 a nemáte vôbec prax ? ja som sa uchádzala o také miesto a hned ma odfajčili ☹ pritom mám aj školu ...ako mám mať prax, ak nikto vám nedá ani len šancu, ukázať že sa to viete aj naučit

zuzkaradko89
autor
22. jún 2020

@tamichloe ďakujem 😊

eliz22
22. jún 2020

@zuzkaradko89 Ja som-aj keď momentálne na RD.Školenie asi ani nie.Aj ja som do toho vhupla len tak-ale vsetko sa da naučiť.Zalezi aj s akým programom pracuješ-vďaka tomu zistíš viac na internete.Dalej je portál jedálne.sk kde su užitočné info a vsetko je to hlavne o hľadaní informácií,skúšaní a trpezlivosti.Ja som to robila 4,5roka a plánujem pokračovať.

tamichloe
22. jún 2020

aj ja som to chcela robit, no že treba 2r nadstavbu kuchar....., je to tak baby?
@zuzkaradko89
@traktor

traktor
22. jún 2020

Mňa do toho hodili a musela som plávať..učím sa za pochodu..robím podľa gasparika a tam je super,že keď si niečím nie som istá,ci mi niečo zblbne v Pc,viem sa pripojiť online a pomôžu mi..

traktor
22. jún 2020

@tamichloe
Ja nemám..

zuzkaradko89
autor
22. jún 2020

@eliz22 ďakujem pozriem portál. Snažím sa niečo sama naucit lebo zaúčanie je tak vselijake.. Ale je to ťažké dosť pre mňa momentálne

zuzkaradko89
autor
22. jún 2020

@tamichloe ja mam hotelovú akadémiu ale uz tooo veľa nepamätám robila som inde.

zuzkaradko89
autor
22. jún 2020

@traktor aj tu je gasparik, no ja neviem ešte nič jak to funguje a tak. Preto sa snažím nájsť nejaké rady pomoc keďže je to také na začiatku a zo zaúčania moc veľa nemám

traktor
22. jún 2020

@zuzkaradko89 úprimne ti poviem,že prvé dni som preplakala..vôbec mi to nešlo,netušila som čo mám robiť..bolo toho fakt strašné vela na jedného človeka..veď len kým som nakúpila a navarila..a kde je umývanie,roznasanie jedla atd..a papierová robota..ale našla som si systém..a hlavne..nehanbím sa pýtať..nemám problém zavolať hocikomu,aj do inej škôlky a požiadať o radu..

traktor
22. jún 2020

@zuzkaradko89 tak super..vieš sa s nimi spojiť v prípade potreby..je tam fórum,kde pisu ženy,ak majú problém..vieš si tam dosť vyhľadať..

zuzkaradko89
autor
22. jún 2020

@traktor obdivujem ťa ako si to zvládla a prešla tým. Ja mam strach neviem ci to dokážem ani ja sa nebojím pýtať, no hľadám nejakú oporu v niekom aj. Je to ťažké v podstate nemám poriadne ešte nič vysvetlené a obávam sa jak to dám togo 1.7 sama. Preto som myslela ci je nejaké školenie ale nie je snažím sa nájsť nejaké informácie. Škoda ze ten systém nemôžem mať aj doma

eliz22
22. jún 2020

@zuzkaradko89 Nemozes si zobrat PC domov??Ja som mala notebook a mohla som aj z domu robit.Ja som ale robila len papiere vyslovene.Kucharky varili.

tamichloe
22. jún 2020

@traktor a aku mas skolu?kolko mas stravnikov? u nas je spojena ZŠ s MŚ,jedna veduca

zuzkaradko89
autor
22. jún 2020

@eliz22 tam je len klasický PC nieje notebook tak neda sa 😐

poleva
25. jún 2020

@tamichloe to by aj mna zaujímalo 🙂

tamichloe
25. jún 2020

@poleva čo myslíš?

lubka474
30. júl 2020

@eliz22
@traktor
Dievcata, chcem sa spytat aku mate skolu aake dalsie "kurzy" ste si museli robit, ked ste sli robit veducu SJ?

lilien239
10. apr 2022

@zuzkaradko89 ahoj prosim ta ako si to nakoniec zvladla? Ja mam 3mesacnu skusobnu dobu teraz to je treti mesiac co tam robim ale kopu toho este neviem.pracujeme v programe skolska jedalen 4, ale este uplne vsetko neviem.mna nezacuala byvala veduca tak zatial mi pomaha ekonomka ale ta tiez stym programom moc nevie.

kattyy3
10. apr 2023

Ahoj baby aj ja mam moznost ist robit veducu sj do materskej skolky a momentalne cakam na skusky na odbornu sposobilost hned poviem ze v tomto nemam prax no rada vymyslam jedla varim a peciem a akosi som si sadla s ucitelkami so skolky kde chodi syn a kedze im odchadza veduca pytali sa ma ci to nechcem robit a myslim ze by ma to bavilo len fakt neviem co vsetko to obnasa a ci sa to da zvladnut aj bez skusenosti. Je to ms so 60 detmi a pani co odchdza je v dochodku a nema moc chut zaucat takze by som bola hodena do vody i ked asi nejaky cas by som chodila do inej skolky na zacvik. Viem ze ona si moze na kluci nosit pracu domov co by bolo super kym sa to nenaucim a nenajdem si system…baby je to velmi tazke su na tie normy jedalnickov programi? Co vsetko okrem nakupu potravin a vyuctovania platieb treba robit? Je tam vela z uctovnictva? Dakujem

poleva
11. apr 2023

@lilien239 ako sa vam dari? Zabehla ste sa 🙂

poleva
11. apr 2023

@kattyy3 akoze nema chut...chodte tam hoc skor a nech vam ukaze🙂 popripade kontaktujte niekoho z inej skolky

lilien239
12. apr 2023

@poleva dobry den ano zabehla aj ked to nebolo lahke ale pomohli veduce z okolia plus vela sama som sa ucila.no este stale si myslim ze neviem uplne vsetko

lubka474
12. apr 2023

@lilien239 u mna to bude teraz rok čo robim veducu a tiež mam stale pocit, ze neviem všetko

lilien239
12. apr 2023

@kattyy3 my pouzivame program od softgl tam sa robi jedalny listok,normuje,prijem tovaru, mesacnz vykaz, mesacna uzavierka...ja robim s kucharom jedalny listok nasledne objednam tovar, kazdy den vynormovat (pocet stravnikov sa zada do programu a to uz podla aktualneho dna vynormuje program) pride tovar nahodim do skladu v programe polozku po polozke, zaplatim fakturu,zverejnim ju,zapisem si ju do knihy faktur,a takto s kazdou fakturou.potom sa odpisuje tovar zo skladu kazdy den co sa minulo podla vynormovaneho jedalneho listka...nahadzujem stravnikov do pogramu ja mam cca 220 stravnikov (ZS,MS,dochodci)na konci mesiaca mesacna uzavierka = kolko bolo stravnikov kazdy den,za kolko bolo vynormovane a kolko sme realne minuly,vyjde kolko sme mesacne minul na stravu a ci sme v pluse alebo minuse.Potom kolko bolo odibratych obedov doplnkovych jedal za mesiac ,kolko sa malo zaplatit a kolko sme dostali zaplatene za stravu a za reziu(ja robim zvlast ms a zvlast zs 1stupen,2 stupen ,zamestnanci,dochodci), ake faktury som prijala a zaplatila ktore som nestihla zaplatit v dany mesiac,ci mi sedi sklad s prijatym a vydanym tovarom,poslanie prijateho stravneho a rezie zriadovatelovi na ucet, urobit mesacny vykaz pre obec za deti co maju hmotnu nudzu... Kazdy mesiac šeky stravnikom.
Toto robim ja,mozno som na nieco zabudla,a mozno to vsetko nerobia vsetky veduce

lilien239
12. apr 2023

@lubka474 ja som tam bola teraz vo februari rok ale z toho prve 3mesiace som robila viac menej v kuchyni a realne vsetko robit sama som zacala az od septembra. obcas mam pocit ze nic nestiham obcas je to volnejsie ale aj tak som este stale taka neista vo svojej praci ze stale neviem vsetko co bz som ako veduca mala

nikoleta1872011
4. jan 2024

@kattyy3 môžem sa opýtať či tá skúška odbornej spôsobilosti ako ste zvládla?Ja tiež idem robiť vedúcu v Mš a teraz ma tam nahlásili na tú skúšku.Bolo to ústne alebo test?